Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Nuotrauka: 1a.lt
Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT
Tiek namuose, tiek biuruose dulkių siurblys yra naudojamas kasdien. Tačiau ne visi žmonės žino, kaip jis veikia ir kaip jį reikėtų tinkamai valyti bei prižiūrėti. Tam, kad išliktų efektyvus, tarnautų ilgesnį laiką bei suteiktų puikius valymo rezultatus, siurblys reikalauja tinkamos priežiūros. Rinkoje yra daug įvairių dulkių siurblių, ir kiekvienas iš jų gali turėti specifinius reikalavimus. Apžvelgiame skirtingus tipus ir naudingus patarimus, padėsiančius tinkamai prižiūrėti dulkių siurblį, pailginti tarnavimo laiką bei užtikrinti jo efektyvumą.
Standartinis dulkių siurblys
Nuotrauka: 1a.lt
Standartinis dulkių siurblys yra dažniausiai buityje naudojamas siurblio tipas. Jis pasižymi vidutiniu galingumu, yra įjungiamas su elektros laidu ir skirtas įvairiam nesudėtingam valymui. Kaip prižiūrėti įprastą dulkių siurblį?
Dulkių maišelis. Standartinis dulkių siurblys turi maišelį, kurį reikia ištuštinti po kiekvieno naudojimo ir reguliariai pakeisti pagal gamintojo nurodymus. Tai padeda palaikyti optimalų dulkių siurblio efektyvumą.
Dulkių siurblio šepetėliai. Pasinaudoję siurbliu, nuvalykite plaukus ir dulkes nuo siurblio šepetėlių – tai padės išvengti užsikimšimo.
Filtrų valymas ir keitimas. Standartinis dulkių siurblys dažniausiai turi filtrus (pavyzdžiui, HEPA). Kartais juos reikia pakeisti arba tinkamai išplauti. Visuomet tai atlikite laikydamiesi siurblio gamintojo nurodymų. Dauguma filtrų gali būti plaunami vandeniu.
Periodinė priežiūra. Profilaktiškai prižiūrėkite siurblio stūmoklį, šepetėlius bei kitas dalis ir įsitikinkite, kad jie nepažeisti ar nesusidėvėję.
Nuotrauka: 1a.lt
Šis dulkių siurblio tipas – itin patogus ir taupus, todėl yra populiarus pasirinkimas. Dulkių siurblys su bakeliu yra panašus į standartinį, tik dulkes surenka ne į maišelį, o į plastikinį bakelį. Nors jo priežiūra nesudėtinga, aptariame, kaip tinkamai prižiūrėti dulkių siurblį su bakeliu.
Dulkių bakelis. Norėdami užtikrinti maksimalų siurblio efektyvumą, ištuštinkite dulkių bakelį po kiekvieno naudojimo. Rekomenduojama jį kartais praplauti vandeniu. Prieš įdėdami bakelį atgal, įsitikinkite, kad jis visiškai išdžiuvo. Dulkių bakelio išvalymas po kiekvieno naudojimo užtikrina efektyvų siurblio veikimą.
Dulkių siurblio šepetėliai. Pasinaudoję siurbliu, nuvalykite plaukus ir dulkes nuo siurblio šepetėlių – tai padės išvengti užsikimšimo.
Filtrų valymas ir keitimas. Daugelio dulkių siurblių su bakeliu turi filtrus. Jie gali būti keičiami arba plaunami. Patikrinkite gamintojo nurodymus ir įsitikinkite, kad filtrą galima plauti vandeniu arba valyti. Jeigu filtrai negali būti plaunami, juos kartais reikia pakeisti naujais.
Periodinė priežiūra. Profilaktiškai patikrinkite siurblio stūmoklį, šepetėlius bei kitas dalis ir įsitikinkite, kad jie nėra pažeisti ar susidėvėję.
Nuotrauka: 1a.lt
Rankinis elektrinis dulkių siurblys yra kompaktiškas ir gali būti lengvai nešiojamas. Kai kurie rankiniai siurbliai yra pakraunami ir gali veikti be laido. Tai daro šį siurblį itin patogų ir lengvai valdomą, o prekyboje rasite aibę galingų nešiojamų siurblių. Tačiau kaip tinkamai prižiūrėti rankinį dulkių siurblį?
Dulkių bakelis arba maišelis. Rankinis siurblys gali dulkes surinkti į bakelį arba maišelį. Bakeliai dažniausiai būna plastikiniai ir gali būti plaunami vandeniu. Maišeliai gali būti ištuštinami ir kartais keičiami naujais. Dulkių bakelio išvalymas po kiekvieno naudojimo užtikrina efektyvų siurblio veikimą.
Dulkių siurblio šepetėliai. Pasinaudoję siurbliu, nuvalykite plaukus ir dulkes nuo jo šepetėlių – tai padės išvengti užsikimšimo.
Filtrų valymas ir keitimas. Rankinis siurblys taip pat dažniausiai naudoja filtrus. Jie gali turėti būti plaunami vandeniu arba keičiami. Tai visuomet atlikite vadovaudamiesi gamintojo nurodymais.
Periodinė priežiūra. Reguliariai patikrinkite siurblio šepetėlius bei filtrus, kad išvengtumėte įvairių gedimų ateityje.
Nuotrauka: 1a.lt
Robotas siurblys valo grindis ir siurbia dulkes be jūsų įsikišimo. Šis prietaisas turi integruotus jutiklius, kameras ir programinę įrangą, leidžiančią jam pastebėti kambaryje esančius objektus bei judėti erdvėje išvengiant kliūčių. Tai vienas labiausiai mūsų laiką taupančių išradimų buitinės technikos srityje. Nedidelis, kompaktiškas ir be laidų veikiantis robotas siurblys yra puikus pagalbininkas tiek erdvesniuose, tiek mažuose butuose. Kokios priežiūros jis reikalauja?
Dulkių bakelis. Robotas siurblys dulkes surenka į bakelį, kuris dažniausiai gali būti plaunamas vandeniu. Gerai išdžiovinkite bakelį, prieš įdėdami jį atgal į robotą. Dulkių bakelio išvalymas po kiekvieno naudojimo užtikrina efektyvų siurblio veikimą.
Dulkių siurblio šepetėliai. Jei jūsų roboto siurblio šepetėliai lengvai nuimami, išimkite juos ir pašalinkite plaukus bei kitus nešvarumus. Be to, juos galite plauti su šiltu ir muiluotu vandeniu.
Filtrų valymas ir keitimas. Robotas siurblys gali turėti įvairių rūšių filtrus, kuriuos reikia išimti ir išvalyti arba pakeisti naujais, vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis.
Nuotrauka: 1a.lt
Tinkama priežiūra bei valymas užtikrina, kad dulkių siurblys veiks efektyviai ir tarnaus ilgai. Be to, rekomenduojama įsigyti kokybišką, patikimo prekių ženklo prietaisą. Jeigu jus domina platus siurblių parinkimas bei kita buitinė technika – visa tai jūsų laukia el. parduotuvėje 1a.lt. Čia rasite įvairių tipų dulkių siurblių, tarp jų standartinius, rankinius bei robotus siurblius.
Reklama