Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Gabrielė PastaukaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Daugumai tėvų norisi bent trumpam sustabdyti laiką ir objektyvo pagalba užfiksuoti taip greitai augančius savo mažylius. Štai keletas patarimų, jei nutarsite šį darbą patikėti profesionalams.
Kai atskrenda fėjos...
Naujagimių ir kūdikių iki vienerių metukų fotosesijas patariama organizuoti savo namuose. Taip bus jaukiau ir patogiau vaikučiui, o jei nepritrūksite noro bei fantazijos, fotosesija išeis ne ką prastesnė už darytą studijoje. Tiesa, fotografuojant labai svarbu prisitaikyti prie kūdikio miego ir maitinimo režimo, kitaip atmosferą gali sugadinti garsios, iš jūsų mažylio sklindančios natos.
Vaikų nuo dviejų metukų šventėse labai praverčia personažai: fėjos, klounai, piratai ir pan. Jų dėka netrūksta ne tik aktyvių pramogų, bet ir ramių akimirkų. O kuo įvairesnė veikla, tuo gražesnės ir įdomesnės nuotraukos. Jos dar ir kur kas natūralesnės, nes vaikai, besiklausydami personažo pasakojamų istorijų arba atlikdami jo skirtas užduotis, visiškai pamiršta apie juos fotografuojantį dėdę arba tetą.
Apsiginkluokite užkandžiais ir žaisliukais
Jei fotosesija vyksta ne namuose, būtina su savimi turėti užkandžių ir gėrimų. Jie pravers tuo atveju, jei vaikutis taptų irzlus. Gerą nuotaiką padės išsaugoti ir mėgstamas jo žaisliukas, kartu „dalyvaujantis“ fotosesijoje. Beje, jeigu fotografuojatės gamtoje arba mieste, svarbu, kur laikote atsineštas gėrybes. Geriausia, jei tai būtų graži pintinė, o ne plastikinis maišelis, mat jį tikrai išvysite nuotraukose.
Jei fotosesija vyksta studijoje, natūralias nesuvaidintas emocijas pagauti kiek sudėtingiau, tačiau įmanoma. Visų pirma, prireiks paties fotografo sumanumo, nes fotosesijos – savotiškas žaidimas. Fotografas turi mokėti pakalbinti ir sudominti mažuosius „modelius“.
Svarbūs tokio pobūdžio fotosesijose ir tėvai. Jų buvimas vaikams suteikia pasitikėjimo savimi bei juos fotografuojančiu asmeniu. Be to, už fotografo nugaros besišypsantis ir žaisliuku mojuojantis tėvelis gali padėti užfiksuoti pačią nuoširdžiausią vaiko šypseną.
Fotografas – „baubas“
Tačiau ne visuomet tėvai yra pagalbininkai. Iš vėžių ir fotografus, ir vaikus išmuša suaugusieji, nurodinėjantys, kaip reikia elgtis. Šį darbą vis tik derėtų palikti fotografui, iš anksto suderinus su juo savo norus. Geriausia, jei prieš samdydami fotografą peržiūrėtumėte jo darbus, kad abiejų pusių supratimas apie „geras nuotraukas“ būtų toks pats ar bent jau panašus.
Taip pat nereikėtų iš anksto pasakoti vaikams apie fotografą. Mokydami nebijoti fotoaparatu blyksinčio dėdės arba tetos, tėvai daro meškos paslaugą. Mažieji kaip tik ima nerimauti dėl būsimojo susitikimo su fotografu, o jį išvydę tampa baikštūs.
Todėl apie fotografą vaikams derėtų užsiminti porą kartų ir tai daryti linksmai bei nerūpestingai.
Atsarga gėdos nedaro
Nesvarbu, kiek būsimajam „modeliui“ metų, pozuos jis studijoje ar lauke, tėvams, o ypač mamoms, ramybės dažnai neduoda vienas klausimas: kuo gi aprengti vaiką? Geriausia šiuo atveju rinktis tuos rūbelius, kurie gražūs ir mamai, ir tėčiui, ir pačiam vaikui.
Tiesa, jei mažylis dėvės itin ryškius neoninių spalvų drabužėlius, nuotraukose ant jo veido gali likti atspindžių. Be to, jei linksmame gimtadienyje viena kita maisto dėmelė ant suknelės arba kostiumėlio nepamaišys, studijinėje fotosesijoje nemaloniai kris į akis. Todėl derėtų su savimi turėti atsarginių drabužių. Jie pravers ir norint paįvairinti pačią fotosesiją...
Nenorintį galima pergudrauti
Ką daryti, jei vaikas dalyvauti fotosesijoje nenori? Versti vaiką fotografuotis yra beprasmiška. Galbūt, įspraustas į kampą, jis ir sutiks papozuoti, tačiau nuotraukose bus susikaustęs ir nenatūralus.
Tačiau nėra padėties be išeities. Sugalvokite įdomios veiklos, pakvieskite fėjų ir kitų personažų: kai vaikai atranda įdomų užsiėmimą, pamiršta ir apie fotografą, ir apie nenorą fotografuotis, o nuotraukos būna natūralios ir gražios.