PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 3 d. 11:34

Druskininkų savivaldybėje – policijos pareigūnų ir socialinę pagalbą teikiančių specialistų susitikimas

Druskininkai

Druskininkų savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Druskininkų savivaldybė


353981

Sukčiavimo atvejų daugėja kasdien visoje Lietuvoje. Siekiant apsaugoti jautriausių socialinių grupių gyventojus, Druskininkų savivaldybės iniciatyva surengtas Policijos komisariato bendruomenės pareigūnų ir socialinę pagalbą teikiančių specialistų susitikimas.

Pareigūnai dalijosi patirtimi

Susitikimo metu pareigūnai supažindino socialinius darbuotojus su naujausiais sukčiavimo būdais, kurie pastaruoju metu plinta tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Buvo aptarta, kaip apsaugoti asmens duomenis, kokių atsargumo priemonių imtis naudojantis internetu bei kaip atpažinti sukčius, bandančius manipuliuoti aukomis per telefoninius skambučius.

„Į sukčių pinkles patenka įvairūs žmonės. Sukčiai moka paveikti, aukomis gali tapti bet kas. Kiekvieną dieną policijos suvestinėse yra pranešimų, kad nukentėjo žmonės. Sukčių yra visur, visose valstybėse, o sėkmingi sukčiavimo algoritmai žaibiškai plinta“, – kalbėjo pareigūnas E. Suchanekas. Jis teigė, jog paskutinis, plačiau viešinamas sukčiavimo būdas buvo susijęs su telefono numerių keitimu iš aštuoneto į nulį. Sukčiai tuo naudojosi ir stengėsi išvilioti žmonių banko prisijungimo kodus.

Svarbiausi patarimai, kaip apsisaugoti

  • Neatskleiskite asmeninių duomenų telefonu – valstybinės institucijos, tokios kaip "Sodra", nesprendžia finansinių klausimų telefonu.
  • Jei kyla įtarimas – nutraukite pokalbį – padėkite ragelį ir atskambinkite nurodytu numeriu. Sukčius paprastai tokių skambučių neatsiliepia.
  • Neskubėkite priimti sprendimų – jei gaunate skambutį apie neva nutikusią nelaimę, pirmiausia pasitarkite su artimaisiais ar patikimais asmenimis.
  • Būkite atsargūs socialiniuose tinkluose – neskelbkite per daug asmeninių duomenų, nes jais gali pasinaudoti sukčiai.

Socialiniai darbuotojai – svarbi grandis prevencijai

Susitikime dalyvavusi Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė sako: „Socialiniai darbuotojai, tiesiogiai bendraudami su pažeidžiamomis žmonių grupėmis, gali padėti apsaugoti juos nuo galimų grėsmių ir prisidėti prie saugesnės visuomenės. Kiekvienas informuotas žmogus – dar viena kliūtis sukčiams. Kviečiu socialinius darbuotojus aktyviai dalintis gauta prevencine informacija su savo globotiniais“.

#DRUSKININKAI#PAREIGŪNAI#SOCIALINIAI DARBUOTOJAI#SUSITIKIMAS