Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Nuotraukos V. Patinskienės ir iš Širvintų rajono policijos komisariato Facebook paskyros.
Širvintų ŠirvisŠaltinis: Etaplius.lt
Šį kartą buvo suaukotas toks kraujo kiekis, kuris padės keturiasdešimt penkiems žmonėms. Gražus sumanymas jau tapo tradicija.
Ne pirmą kartą girdžiu, jog Šiaulių bendruomenė organizuoja Donoro dieną savame Šiaulių kaime. Doras, labai gerbtinas renginys. Pati esu dėkinga nežinomam donorui, kuris išgelbėjo man gyvybę. Kažkada ir pati keletą kartų esu davusi kraujo, tarytum atsilygindama ir atsidėkodama. Atsimenu, kokiomis priemonėmis ir kokiomis sąlygomis buvo imamas kraujas tais gerais laikais. Kai sužinojau, kad jau dešimtą kartą bus Donoro diena Šiauliuose, nuvykau vien smalsumo vedama. Kokios dabar procedūros norint duoti kraujo.
Prie Šiaulių kultūros centro, gatvėje, pilna automobilių. Kieme linksma vaikiška muzika. Didžiuliame batute šokinėja, krykštauja būrys vaikų, kiti supasi supynėse, pučia muilo burbulus. Su jais dūksta Fėja (Austėja), šuo Amsis, pelytė Mikė (bendruomenės pirmininkė Ieva), iliuzionistas (kultūros centro filialo vedėjas Egidijus), Snieguolė (Austėja). Smagu. O kur suaugusieji? O doro piliečio pareigą atlikti suvažiavę žmonės salėje. Čia laikinai įsikūrusi laboratorija. Baltais chalatais medikai, laborantai. Prie pirmojo staliuko eilė – čia užpildomos savanorio donoro anketos.
Norinčių nemažai, tad reikia laukti eilutėje. Su užpildyta anketa būtina eiti prie staliuko, kur paimamas kraujo mėginys. Čia pat, vietoje, nustatomas, ar tinkamas kraujas. Teko matyti, kai keliems, atrodo, sveikiems vyrams, buvo paaiškinta, jog šį kartą kraujo iš jų neims, nes neatitinka reikalavimų. Visi jie pakviesti atvykti kitą kartą. Norinčių būti donorais tikrai nemažai. Atvyko ne tik Širvintų rajono gyventojai, bet ir kaimynai iš Vilniaus rajono. Štai juokaudama donoro kėdėje sėdėjo Andželika Rimovič iš Vilniaus rajono Masiliškių kaimo. Ji jau „veteranė“ – ketvirtą kartą atvyko į tokį renginį, o vyras Česlovas – dar tik pirmą. „Pamačiau, kad žmona daug geresnė, kai atiduoda dalį kraujo, nutariau ir aš pasekti jos pavyzdžiu“, – juokauja naujokas. O tokių naujokų beveik nebuvo. Kiek beklausinėjau, visiems būti donorais ne naujiena.
Štai Vitalijus Dambrauskas buvęs šiaulietis, dabar jau Jauniūnų gyventojas, atvyko tiesiai iš darbo. Šis kartas jau bus šeštas. Vyras buvo įsitikinęs, kad kraują galima duoti kas pusmetį, tad taip ir laikėsi tokios tvarkos. Dabar išsiaiškino, kad kraują galima duoti kas du–tris mėnesius. „Jei gali padėti – negaila – atvažiuosiu dažniau“, – pažadėjo Vitalijus.
Nuolatinė donorė Danutė Stungienė jau devintą kartą dalijasi gyvybės eliksyru. „Tik vieną kartą praleidau, nes buvo lūžusi koja“, – šypsosi Danutė.
Darius Makelis iš Bartkuškio atvyko trečią kartą. „Kad būtų „drąsiau“ pasiėmiau sūnų, lai mato, pratinasi, užaugęs gal irgi taps donoru. Ar taip?“ – klausia sūnaus tėtis.
Linas Sinkevičius atvyko pirmą kartą. „Bet tikrai ne paskutinį“, – pažadėjo. Penktadienį iš viso apsilankė aštuoniolika donorų.
Bendruomenės pirmininkė Ieva Pumputienė džiaugiasi tokiu žmonių geranoriškumu, supratingumu, sąmoningumu. „Diena buvo turininga, pilna vaikučių šypsenų ir teigiamų emocijų, – savo feisbuko paskyroje rašo ponia Ieva. – Ačiū partneriui – Nacionaliniam kraujo centrui. Ačiū partneriams – Kultūros centrui. Ačiū visiems, kas neliko abejingi ir prisijungė prie akcijos. Ačiū donorams ir tiems, kurie nepabūgo ilgo kelio. Ačiū vaikučiams, kurie yra mūsų gyvenimo prasmė. Ačiū prie šios akcijos prisijungusiam Širvintų rajono policijos komisariatui
ir Amsiui, kuris davęs kraujo, tryško gera nuotaika. Ačiū dviem pagalbininkėms Austėjai Pumputytei ir Austėjai Dačkaitei. Ir LABAI NUOŠIRDUS AČIŪ batutu vaikučius pradžiuginusiam Kristafor Jankovskij.“
Šį kartą buvo suaukotas toks kraujo kiekis, kuris padės keturiasdešimt penkiems žmonėms. Gražus sumanymas jau tapo tradicija. Medikai, kiek pastebėjau, jau gerai pažįsta donorus ir net jų vaikus. Belieka palinkėti puikiam sumanymui plėstis, garsėti. O donorams, kurie atliko geriausią darbą, kokį tik galima padaryti, nuoširdžiai padėkoti ir palinkėti sveikatos, kad kitą sykį visi atvykę būtų sveiki ir visi galėtų paaukoti gyvybės syvų nelaimėn patekusiems. Ačiū.