PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Balandžio 29 d. 18:16

Dilgėles ypatingai turėtų vertinti vyrai

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


36140

Vienas naudingiausių pavasario augalų – dilgėlė jau pradėjo kaltis iš žemės. Nederėtų laukti kol ji labai suvešės, nes ji vertingiausia tik ką sudygusi.

Gydo ir veikia potenciją

Šaltibarščiai iš ką tik sudygusių dilgėlių žinomi daugeliui, tačiau iš jų galima pasigaminti – beje, greitai ir nesunkiai – labai maistingo įdaro pyragams ar blynams.

Esant radikulitui ir raumenų skausmams: sumaišome mėsmalėje susmulkintus dilgėlių lapus su sviestu, pridedame trinto krieno. Proporcijos – jūsų nuožiūra. Naudojame kaip tepalą.

Esant vyriškoms problemoms: I ir II stadijos prostatos adenomai naudojama dilgėlių lapų ir šaknų arbata. 2 arbatiniai šaukšteliai su kaupu dilgėlių lapų ar šaknų užpilami verdančio vandens stikline, 5 minutes verdama, perkošiama. Gerti po 1 puodelį ryte ir vakare 4-6 savaites.

Vyriškai jėgai – dilgėlių sėklos verdamos kaip arbata ir geriamos 30 minučių prieš valgį arba 1 valanda po valgio.

Faktai

Dilgėlės lapuose yra 3,6 proc. riebalų, 22 – 30 proc. skaidulų, taip pat cukraus, skruzdžių, sviesto, acto rūgščių, taninų, 15 – 19 proc. mineralinių medžiagų (kalio, natrio, magnio, geležies, sieros, silicio, chloro), 0,6 proc. askorbo rūgšties, vitaminų B2, B3, K, E, karotino, 2 – 5 proc. chlorofilo. Dilgėlėse daug kalcio yra karbonato pavidalu, taigi jis nepavojingas inkstams vartojant didelėmis dozėmis. Dilginamuosiuose dilgėlės plaukeliuose yra lakaus beazotinio toksino, skruzdžių rūgšties, riebiųjų rūgščių, sėklose – apie 32 proc. riebalų.

Tinkamiausia dilgėlė – patį pavasarį, kai jos stiebeliai 10 – 15 cm aukščio. Tada ji nuskinama ar nupjaunama. Nupjauta dilgėlė keletą valandų apvytinamos (tuomet nebedilgo), tada nuskinami jų lapai. Vėliau, dilgėlėms senstelėjus, maistui skinami tik jų lapai. Džiovinama gerai vėdinamoje patalpoje, pavėsyje. Išdžiūvę lapai turi būti tamsiai žali, savito kvapo, kartoki.