PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2019 m. Rugpjūčio 13 d. 11:18

Didžiausiuose Ukmergės rajono ežeruose sulaikyti statomaisiais tinklais žvejoję pažeidėjai

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


94721

Dviejuose didžiausiuose Ukmergės rajono ežeruose vienas po kito įkliuvo draudžiamais nemėgėjiškos žūklės įrankiais žuvis gaudę brakonieriai.

Pirmasis pažeidėjas, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, jau ne pirmą kartą baudžiamas už tokio tipo pažeidimą, tinklus statė Siesikų ežere. Žinodamas, kad anksti rytą vandens telkinius dažnai stebi aplinkosaugininkai, vakare vandenyje pastatytų tinklų asmuo atvyko patikrinti tik apie 11 val. Grįždamas į krantą pažeidėjas dar bandė tinklus su žuvimis nuskandinti, tačiau nesėkmingai. Neteisėtos žvejybos metu asmuo sugavo 9 kuojas ir 3 ešerius.

Už padarytą pažeidimą asmeniui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių – medinės valties ir statomojo tinklo – konfiskavimu. Taip pat asmeniui reikės atlyginti žuvų ištekliams padarytą 9 eurų žalą. Prieš kelis mėnesius minėtas pilietis sulaikytas ir baustas už tą patį nusižengimą tik ne Ukmergės, o Molėtų rajone.

Dar vienas pažeidėjas nubaustas už žvejybą nemėgėjiškos žūklės įrankiais didžiausiame Ukmergės rajono Lėno ežere. Tiesa, asmuo iš nusižengimo padarymo vietos spėjo pasišalinti, bet pažeidėją sulaikyti padėjo Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos nariai, atsiuntę automobilio, kuriuo prie vandens telkinio atvyko pažeidėjas, nuotraukas. Gavus šią informaciją, aplinkos apsaugos pareigūnai apsilankė pažeidėjo namuose, kur buvo rastas pažeidimo padarymo įrankis – statomasis tinklas – bei juo sugauti 3 karšiai. Asmuo kaltę pripažino ir nedelsdamas atlygino žuvų ištekliams padarytą 180 eurų žalą.

Pažeidėjui gresia 60 eurų bauda bei statomojo tinklo konfiskavimas.

Abu asmenys sulaikyti liepos 31 d.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) dėkoja Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos nariams už pagalbą saugant gyvąją gamtą bei primena, kad vandens telkinyje pastebėjus nepažymėtus, draudžiamus žvejybos įrankius, neišimant jų iš vandens, reikia apie tai pranešti aplinkosaugininkams. Tai galima padaryti skambinant skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.