PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Balandžio 16 d. 11:54

Didžiausią pažangą padariusiems Kauno rajono ūkininkams – mero padėka

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


171892

Ketvirtadienį Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kartu su Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėju Tomu Didžiuliu bei Lietuvos ūkininkų sąjungos Kauno rajono skyriaus atstovėmis aplankė konkurso „Metų ūkis 2020“ laureatus ir įteikė jiems specialius prizus.

Šiemet karantino apribojimai neleido surengti šventės Raudondvario dvare, todėl buvo nuspręsta žemdirbius pagerbti jų sodybose.

„Smagu matyti mūsų ūkininkus, kurie, nepaisant sudėtingų aplinkybių, ėmė kreditus, statė, investavo į savo ūkį, nes kito kelio nėra: jeigu neinvestuosi, nemodernizuosi – išsilaikyti konkurencinėje kovoje bus sunku", – kalbėjo Kauno rajono ūkininkų sąjungos vadovė Genutė Staliūnienė.

Konkurso "Metų ūkis 2020" nugalėtojas Arūnas Dirmeikis iš Juragių kaimo dirba beveik 1 tūkst. ha. Šiemet ūkyje pupos užėmė 100 ha, rapsai ir kviečiai – po 400 ha, likusiame plote augo vasariniai kviečiai ir miežiai. Nuo 1992 m. ūkininkaujantis A.Dirmeikis pripažino: tai pirmas kartas, kai pavyko gauti tokį didelį visų augalų derlių.

Puikus derlius žemdirbiui leido modernizuoti ūkį. Šiemet jis pastatė papildomą 1,5 tūkst. t bokštą.

„Žemės ūkis yra pamatas, ant kurio mūsų kraštas laikėsi daugybę metų. Esu dėkingas kad nuoširdžiai dirbate žemę, diegiate šiuolaikinius ūkininkavimo metodus, padedate vietos bendruomenei“, - kalbėjo meras V. Makūnas.

A.Dirmeikis ūkininkauja kartu su sūnumis Tomu ir Vyteniu. Be šeimos narių, ūkyje dirba dvylika samdomų darbuotojų, vasarą jų skaičius išauga. Abu sūnūs yra baigę aukštuosius mokslus ir tėtis pripažįsta, kad be jų žinių būtų sunku sparčiai žengti į priekį.

Antrosios vietos laimėtojai Genovaitė ir Alfridas Galminai vysto itin nelengvą pienininkystės ūkio šaką. Lietuvoje jau kuris laikas mažėja melžiamų karvių ir pieno ūkių, o šie Babtų seniūnijos Krivėnų kaimo ūkininkai bandą išplėtė dvigubai: nuo 50 iki 100 piendavių. Šiemet Galminai pasistatė naują fermą, garažą technikai ir pastogę pašarams saugoti.

Pienininkystės ūkio savininkai kol kas nesamdo darbuotojų. Kartu su tėvais triūsia ir vaikai Regina ir Antanas su šeimomis. Sūnus yra atsakingas už techniką ir pašarų gamybą, o dukra – už galvijų priežiūrą, gydymą ir bandos gerinimą.

Šeima gyvena iš senelių paveldėtame dvarelyje, ant tvenkinio kranto.

Trečioji vieta šiųmetiniame konkurse skirta Irenai ir Laimučiui Ragulskiams. Šie Vandžiogalos seniūnijos Vigių kaimo ūkininkai inkubatoriuose perina įvairius paukščius.

Šiemet buvo labai populiarios vištos, tam, pasak I.Ragulskienės, įtakos turėjo karantinas. Kadangi žmonės buvo priversti sėdėti namuose, pradėjo auginti daugiau paukščių. Didesnė, nei įprastai, buvo ir ančiukų bei žąsiukų paklausa, kaip ir kasmet, buvo perinami kalakučiukai, fazaniukai, kiti paukščiai.

Ragulskių sodyboje iškilo naujas rąstų namas, kuriame šeimininkai ruošiasi apsigyventi.

Kauno rajone 3 200 ūkininkų dirba daugiau kaip 65 tūkst. ha žemės. Didžiausi plotai skirti kviečiams, rapsams, cukriniams runkeliams, yra nemažai daržovių augintojų, stiprių gyvulininkystės ūkių.

Šalia tradicinių augalų, galvijų verslų pakaunėje atsiranda ir retesnių: auginamos šilauogės, riešutai, sliekai, avys, ožkos, kanapės ir svirpliai, kai kurie produktai vietoje ir perdirbami.

Meras V. Makūnas pasidžiaugė, kad ūkininkai yra patikimi seniūnų pagalbininkai ir socialiniai partneriai organizuojant šventes, kultūros renginius.