PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 7 d. 10:38

Dėl skolų – už durų

Klaipėda

Egidijaus Jankausko nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


129247

Dėl skolų iš socialinio būsto išmesta Tamara jau mėnesį gyvena už durų. Moters teigimu, jai niekas konkrečiai situacijos nepaaiškino, o bandymas kreiptis į institucijas baigėsi atsimušimu tarsi į sieną. Pačios institucijos pateikė visai kitą įvykių versiją.

„Mėnesį čia gyvenu. Savivaldybė nedirba, buvau nuvykusi. Aš asmeniškai skolų neturiu. Bendrabučio parašytos skolos didelės, daugiau nei 3 tūkstančiai eurų. Mano pareiškimas buvo reikštas seniai dėl sulaužytų durų ir spynos.

Kreipiausi į tris institucijas. Žmonės pažįsta mane, padeda, įleidžia į tualetą“, - vieno pareigingo klaipėdiečio vaizdo įraše kalbėjo Tamara prisistačiusi moteris.

Pasak „Klaipėdos butų“ vyriausiojo inžinieriaus Eugenijaus Vanago, pensinio amžiaus moteris būsto neteko galutinį sprendimą priėmus teismui. Jis patikino, kad gyventojai buvo suteikta daug laiko situaciją pagerinti.

„Berods 2015 metais ten jai buvo suteiktas laikinas butas. 2018 metais moteriai buvo skirtas socialinis būstas kitu adresu, bet to buto atsisakė. Tokiu atveju sutartis nutraukiama vienpusiškai. Buvo imtasi priemonių moterį iškeldinti, nes savanoriškai nepridavė buto. Kurį laiką ji gyveno ne tik skolose, bet ir neteisėtai. Tikėtina, kad ji įsiskolinusi ne tik už nuomą, bet ir už tiekėjų paslaugas“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Vanagas.

Jo teigimu, paprastai su skolininkais dirbama pakankamai lanksčiai. Stengiamasi, kad problema būtų išspręsta geruoju.

„Bet kai žmogus nerodo jokio noro, jokio mokėjimo... Už patalpas mokestis nebuvo didelis – apie 15 eurų per mėnesį. Žmogus vykdant iškeldinimo procedūrą sutiko geranoriškai susirinkti dokumentus ir išeiti“, - tikino E. Vanagas.

Jis pridėjo, kad per metus iškeldinimų vyksta daug. Konkrečiu atveju problemų netrūko, mat bute buvo kaupiamos šiukšlės, dėl to sulaukta pranešimų. E. Vanago manymu, moteriai liko galimybė kreiptis į Klaipėdos miesto nakvynės namus arba prisiglausti pas artimuosius, jeigu tokių turima.

Pasak Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorės Almos Kontrimaitės, Nakvynės namai apie situaciją sužinojo pirmadienį vakare. Nuvykę darbuotojai siūlė moteriai prieglobstį, tačiau ši kategoriškai pagalbos atsisakė.

Anksčiau moteris Nakvynės namų paslaugomis naudojosi. A. Kontrimaitės teigimu, net ir dabar nebūtų problemų be pastogės likusiai senjorei suteikti galimybę karantinuotis 14-ai dienų.

„Nors tokios informacijos neturime, ji sakė, kad netoli gyvena sūnus. Tad pas jį ir išėjo. Tačiau šią savaitę nuvyksime dar kartą, kad įsitikintume, jog tikrai moteris už durų nebegyvena. Netvarka prie durų turės būti pašalinta, nes patalpomis naudojasi ir kiti gyventojai“, - sakė A. Kontrimaitė, kuri pridėjo, kad tokie atvejai uostamiestyje - itin reti.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.