PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 15 d. 10:46

Dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ iš LSDP traukiasi partijos vicepirmininkas L. Gudžinskas

Lietuva

Liutauras Gudžinskas. ELTA / Ervin Rauluševičius

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


329191

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Liutauras Gudžinskas teigia priėmęs sprendimą trauktis iš partijos. Politikas tikina šį žingsnį žengiantis dėl socialdemokratų sprendimo sudaryti valdančiąją koaliciją su antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušra“.

„Atsiprašau, kad klydau ir klaidinau per rinkimų kampaniją teigdamas, kad nesudarysime koalicijos su „Nemuno aušra“. Klaidos turi pasekmes. Traukiuosi iš partijos, atsistatydinu iš Solidarumo instituto direktoriaus pareigų“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo L. Gudžinskas.

„Partijoje buvau septynerius metus. Visas jėgas skyriau jos atsinaujinimui – formuluoti programines nuostatas, atliepiančias Vakarų socialdemokratijos esmę ir šiuolaikinio pasaulio iššūkius. Buvau vedinas idėjos. Jokių politinių lengvatų ir postų sau nei siekiau, nei jų reikalavau. Šiandien jaučiuosi išsieikvojęs. Paaukojau savęs tiek, kiek turėjau“, – teigia jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujasis 2024-2028 m. kadencijos Seimas. Naujajame Seime veiks trijų politinių jėgų valdančioji dauguma – pirmadienį parlamento rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.

Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.