Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) ketvirtadienį kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydama ištirti galimus piktnaudžiavimo tarnyba atvejus VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamente. Bendradarbiaudama su teisėsaugos institucijomis, VTPSI atliks ir vidinį tyrimą bei su teisėsauga dalinsis surinkta informacija.
Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!
„Šis atvejis susijęs su vieno ar kelių specialistų galimai neteisėtais veiksmais, atliktais tenkinant pateiktą projekto „Misionierių sodai“ vystytojų prašymą, nors toks prašymas pagal įstatymus negalėjo būti patvirtintas. Tai jau ne pirmas kartas, kai susiduriame su įtartinais Vilniaus departamento specialistų veiksmais, dėl jų inspekcijoje anksčiau jau buvo pradėti tarnybiniai patikrinimai“, - sako laikinai einanti pareigas VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė.
Išsamiau apie tai:
„Misionierių namų“ statytojai kreipėsi į Vyriausybę
Reikalaujama asmeninės tarnautojų atsakomybės už žalą įteisinant statybas prie Misionierių ansamblio
Statybą Misionierių vienuolyno statinių ansamblio dalyje sustabdyta
Seimo narys M. Majauskas: „Vilniaus Misionierių sodai pamažu virsta olandiškais tvartais"
Visuomenininkai paprašo padėti sustabdyti Misionierių ansamblio ir Vilniaus senamiesčio darkymą
VTPSI prašo prokurorų negaliojančiu pripažinti statybų „Misionierių soduose“ leidimą
Piketas - raginimas stabdyti statybas prie Misionierių ansamblio
Statytojas UAB „Misionierių namai“ birželio mėnesį kelis kartus kreipėsi į VTPSI Vilniaus departamentą su prašymais, siekdamas įregistruoti nebaigtus statyti statinius Nekilnojamojo turto registre. Inspekcijos specialistai du kartus tokius prašymus atmetė vadovaudamiesi Statybos įstatymo nuostatomis, kurios esamomis aplinkybėmis to daryti neleido. Ketvirtą kartą, įtartinomis aplinkybėmis, statytojo prašymas buvo patenkintas ir buvo sudarytas pagrindas Nekilnojamojo turto registre atsirasti įrašui apie nebaigtą statybą.
„Specialistas, dėl kurio veiksmų kreipėmės į teisėsaugą, tą patį prašymą nagrinėjo du kartus. Nors pirmą kartą jį atmetė, antrą kartą, neaiškiomis aplinkybėmis, kurias, tikimės, ir nustatys teisėsaugos institucijų tyrimas, jį patvirtino. Paprašytas paaiškinti tokio sprendimo motyvus, darbuotojas to padaryti negalėjo ir paprašė atleisti jį iš darbo. Įvertinus inspekcijos pateiktą informaciją, galimai bus nustatyta ir daugiau piktnaudžiavimo tarnyba atvejų.
Dėl netinkamos Vilniaus departamento Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus veiklos kontrolės, po šio atvejo pasitraukti iš vadovaujamų pareigų sutiko jam laikinai vadovavusi darbuotoja. Daugiau tyrimo detalių turėtų paaiškėti artimiausiu metu“, - teigia E. Kuklierienė.
Jos teigimu, siekiant kuo greičiau išaiškinti šio įvykio aplinkybes bei užtikrinti skaidrų ir efektyvų VTPSI Vilniaus departamento darbą, jo veiklos kontrolę perims centrinė VTPSI būstinė.
VTPSI dėl neteisėtai priimto ir kelią statinio registracijai atvėrusio sprendimo atšaukimo kreipsis į prokuratūrą ir sieks panaikinti atitinkamą žymą Nekilnojamojo turto registre.
Inspekcija taip pat kreipsis į Lietuvos notarų rūmus, kuriuos informuos apie nustatytus pažeidimus statybos objekte Subačiaus g. 20, Vilniuje, ir prašys notarų informuoti nekilnojamojo turto įgijėjus apie susidariusią situaciją ir riziką įsigyjant turtą.
Teisėsauga, vykdydama kitus su šiuo projektu susijusius tyrimus, anksčiau yra nustačiusi korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.
Generalinė prokuratūra, šių metų birželio mėnesį išnagrinėjusi VTPSI pateiktus duomenis ir prašymą pareikšti teismui ieškinį viešajam interesui ginti bei pripažinti negaliojančiais Misionierių vienuolyno statinių ansamblio Vilniuje nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialųjį planą ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama panaikinti specialųjį planą, statybą leidžiantį dokumentą bei pašalinti padarinius.
VTPSI į Generalinę prokuratūrą kreipėsi remdamasi Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos laikinosios komisijos išvadomis bei kitais inspekcijos surinktais duomenimis.
ELTA