PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 23 d. 19:27

Daugiavaikėje tauragiškių šeimoje – penkios Dievo dovanos

Tauragė

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


85136

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, minėdama šeimos mėnesį, inicijavo interviu ciklą ,,Šeimų istorijos“. Šįkart apie dinamiškumo nestokojantį ,,daugiavaikišką“ gyvenimą pasakoja bei tokio gyvenimo suderinimo su karjera ypatumais dalijasi tauragiškė Rita, su vyru Raimondu susilaukusi penkių vaikų, kuriuos vadina Dievo dovanomis.

Papasakokite apie savo šeimos narius.

Mūsų šeimą iš viso sudaro 7 asmenys. Aš, be ,,mamos profesijos“, esu dar valstybės tarnautoja, dirbanti Tauragės rajono savivaldybės administracijoje, vyras dirba valstybinėje įmonėje. Su vyru susilaukėme 4 dukterų ir 1 sūnaus. Vyriausioji duktė jau studentė, Vilniaus universitete studijuojanti mediciną, sūnus – moksleivis, lankantis trečią gimnazijos klasę. Kitos dvi dukterys taip pat moksleivės – septintokė ir antrokė, o pati mažiausioji – mūsų pagrandukė yra dar dvejų metukų ir kol kas dienas leidžia namuose prižiūrima auklės.

Kaip kilo noras turėti gausią šeimą?

Mus su vyru nuo pat jaunystės žavėjo tvarkingos gausios šeimos. Patys didelių planų šiuo klausimu neturėjome, tačiau bent apie trijų vaikų susilaukimą garsiai pasvajodavome. Metams bėgant, supratome, kad niekada neatsisakysime mums duotos Dievo dovanos – naujos gyvybės. Tad ir tikėtai, ir netikėtai tokių dovanų sulaukėme net penkių.

Kaip pavyksta suderinti profesinę veiklą su penkių vaikų auginimu?

Profesinės veiklos suderinimas su vaikų auginimu yra pakankamai sudėtingas, tačiau įdomus kūrybinis procesas. Reikia greitos reakcijos prisitaikant prie žaibiškai kintančių situacijų, taip pat reikia ir aštraus proto sprendžiant ,,ekstra“ atvejus. Pavyzdžiui, skubi į kokį susirinkimą darbe, o tau ima ir paskambina kuris nors iš vaikų, nes pamiršo kažką svarbaus atsinešti į mokyklą. Tuomet turi skubiai galvoti, kaip čia „išsisukti“, kad ir į susirinkimą suspėtum, ir vaikui reikiamą daiktą į mokyklą nuvežtum. O kadangi mūsų šeimoje – 5 vaikai, tokių situacijų skaičius per gyvenimą išaugo iki 5 kartų.

Kokiais pagrindiniais principais vadovaujatės auklėdami vaikus?

Kadangi esame tikinti šeima, tai ir patys su vyru vadovaujamės, ir vaikus stengiamės auklėti laikydamiesi dešimties Dievo įsakymų. Taip pat vaikams diegiame šeimos bendrystės svarbą, pagarbą žmogui, patriotiškumą ir pilietiškumą. Auklėdami, žinoma, mokome ir buities darbų atlikimo. Vaikai jau patys natūraliai supranta, kada ir kam yra reikalinga pagalba, o prie mažesnių vaikų auklėjimo proceso neretai prisideda jau ir didesnieji vaikai.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais tenka susidurti auginant vaikus?

Manau, kiekviena šeima pritars, kad didžiausias iššūkis – liga, ypač kai vienu metu suserga ir visi vaikai, ir tėvai. Kalbant apie vidinius išgyvenimus, tampančius iššūkiais, galima įvardyti savęs ir aplinkinių pažinimo procesus vaikams įžengus į paauglystės periodą. Taip pat tokiame amžiuje aktualios ir pirmosios meilės bei aplinkinių pripažinimas. O kadangi vaikų iššūkiai neabejotinai yra ir tėvų iššūkiai – išgyvename tai kartu. Kaip bebūtų, negandos praeina, o joms praėjus, mes vėl susėdę kartu prie stalo galime džiaugtis, kad mūsų daug ir mes kartu.

Kokiu šmaikščiu prisiminimu iš savo ,,daugiavaikiško“ gyvenimo galėtumėte pasidalinti?

Pasitaiko tikrai šmaikščių iš linksmų situacijų. Pavyzdžiui, kai visa šeima nuvykstame į kavinę, kurioje būna tik keturviečiai staliukai. Tokiu atveju arba padavėjų paprašome, arba patys susistumiame du staliukus ir tik tuomet susėdame. Gal kam iš šalies ir atrodome neįprastai, tačiau patys didžiuojamės savo galinga komanda. Taip pat nuvykę į kokį nors renginį, užimame kone visą sėdimų vietų eilę – tokiais momentais suvokiame, kiek mūsų daug.

Ką galėtumėte pasakyti žmonėms, manantiems, jog karjera sunkiai suderinama su šeimos kūrimu ir ypač su daugiau nei dvejų vaikų auginimu?

Kiekvienas žmogus gyvena pagal savo vertybinius įsitikinimus. Svarbu, kad abiejų sutuoktinių vertybės sutaptų. Aiškiai žinant, kas gyvenime svarbiausia, nesunku suderinti ir mėgstamą veiklą arba darbą su vaikų auginimu. Didžiuliai prasmės ir pilnatvės jausmai užlieja, kai viską pavyksta suderinti. Žinoma, užklumpa ir sunkumai, tačiau visuomet nematomos jėgos iš aukščiau vis tiek sutvarko gyvenimą taip, kaip reikia.

Apibendrindama pasakojimą apie savo kaip kumštį vieningą šeimą, Rita kiekvienai šeimai linki susilaukti tiek vaikų, kiek tik nori ir kiek gali išauginti. Pasak pašnekovės, svarbiausia, kad šeima vis dar liktų didžiausia ir brangiausia vertybe žmogaus gyvenime!