Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Sausio 29-ąją vykusiame Kaišiadorių policijos ataskaitiniame susirinkime dalyvavo rajono vadovai, kiti svečiai. V. Šimkūnienės nuotr.
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
Kaip ir kasmet, pasibaigus metams Kauno apskrities Kaišiadorių policijos komisariatas apžvelgia praėjusius metus ir nubrėžia gaires ateičiai.
2.png
Į ataskaitinį susirinkimą Kaišiadorių savivaldybėje sausio 29 – ąją susirinko rajono vadovai, seniūnai, policijos pareigūnai, atvyko Kaišiadorių teismo pirmininkas A. Purvainis, prokurorė R. Jančiauskienė, Kauno VPK viršininko pareigas einantis Darius Pliavga, visuomenės atstovai.
KVALIFIKACIJAI IR MOKYMUISI – ŽALIA ŠVIESA
2018-ieji Kaišiadorių rajono policijos komisariatui buvo darbų tęstinumo, veiklos gerinimo, kokybės siekimo metai. Jei 2017ieji buvo permainų ir iššūkių metai po veiklos organizavimo modelio reformos, iš esmės pasikeitusio darbo organizavimo, kiekviena pareigūnų grandis susidūrė su iššūkiais ir nauja patirtimi, tai 2018-aisiais pareigūnai dirbo jau dalyvavę namažame skaičiuje mokymų, įgiję darbinės patirties.
Siekiant pareigūnų profesionalumo ir toliau didelis dėmesys buvo skiriamas pareigūnų kvalifikacijos kėlimui. 88 procentai visų policijos komisariate dirbančių pareigūnų vyko į mokymus, kai kurie dalyvavo 3-juose ar net 4-juose mokymuose, iš viso vyko į 212 kvalifikacijos kėlimo renginius. Buvo užtikrinta, kad visi pirminės grandies pareigūnai atskaičiavus mokesčius ,,į rankas gautų“ ne mažiau 700 eurų, vidurinės grandies pareigūnai – ne mažiau 850 eurų, aukštesniosios grandies pareigūnai – ne mažiau 1000 eurų atlyginimo.
Gerinant pareigūnų darbo sąlygas ir užtikrinant jų saugumą buvo gauti 2 nauji tarnybiniai automobiliai, dar kitaip vadinami ,,policijos komisariatais ant ratų“ - tai mobili kompiuterizuota pareigūnų darbo vieta, kurioje pareigūnai praleis daug darbo laiko. Automobiliuose viskas įrengta taip, jog pareigūnams būtų kuo patogiau atlikti savo tarnybines funkcijas: sumontuotas nešiojamasis kompiuteris, spausdintuvas, planšetinis kompiuteris, yra priverstinės stabdymo priemonės, gelbėjimo įrangos komplektas, kuris pravers ekstremaliose situacijose, gelbėjant žmogaus gyvybę ir sveikatą.
Taip pat įmontuotos net 4 vaizdo stebėjimo kameros, patobulintas automobilių dizainas. Siekiant gerinti pareigūnų fizinį pasiruošimą, nauju inventoriumi papildyta sporto salė, įrengtas modernus, reikalavimus atitinkantis vaikų apklausos kambarys.
Metų pabaigoje policijos komisariato pareigūnams išduota naujo modelio tarnybinė uniforma. Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, didesnį policijos pareigūnų matomumą ir darbą gatvėje, greitesnį jų atvykimą į įvykio vietas Veiklos skyriaus pareigūnų darbas darbo dienomis organizuojamas nuo 8 val. iki 22 val. vakaro, vienu metu teritorijoje dirba nuo 3 iki 5 policijos ekipažų.
93 proc. Veiklos skyriaus pareigūnų atliekančių pavedimų funkcijas daugiau kaip pusė savo darbo laiko dirba teritorijoje. Visi įvykiai, atsižvelgiant į gresiantį pavojų gyvybei, sveikatai ar turtui, yra skirstomi į tris kategorijas: A, B ir C. Pagal tai yra numatytas policijos pajėgų reagavimo prioritetas ir laikas. Į pačios svarbiausios A kategorijos įvykį nustatytas leistinas 12 minučių reagavimo laikas, į B kategorijos – 20 minučių, į C kategorijos – 1 valanda. Nepavyko įvykdyti plano reaguojant į A kategorijos įvykius, tai lėmė dideli vykimo į įvykius atstumai, žiemos metu blogos oro ir kelio dangos sąlygos, vienu metu didelis iškvietimų į įvykius skaičius.
Taip pat atkreipiamas pareigūnų dėmesys į kelių eismo taisyklių laikymąsi, skubant į iškvietimus užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą. Bendras vidutinio reagavimo laikas į visų kategorijų įvykius lyginant su 2017 m sutrumpėjo 14,6 procentais. Siekiant greičiau išspręsti gyventojo praneštą problemą 2018 metais buvo daug dėmesio skiriama pranešimų tyrimo terminams, todėl registruotų pranešimų tyrimai lyginant su 2017 metais, sutrumpėjo 62,4 procentais. Vidutinis tokių pranešimų nagrinėjimo laikas yra 7,0 dienos.
NEBUVO SUNKIŲ NUSIKALTIMŲ
Iš viso per 2018 metus policijos komisariate užregistruota 485 nusikalstamos veikos. Tai 109 veikomis arba 18,4 procentu mažiau nei 2017 metais. Ištirta 61,3 proc. nusikalstamų veikų arba 12,1 proc. daugiau nei 2017 metais, ir tai yra vienas geriausių rezultatų tarp visų apskrities teritorinių policijos komisariatų.
Neužregistruota nužudymo, sunkaus kūno sužalojimo, išžaginimo atvejų. Kaip ir ankstesniais metais, rajone dominuoja smurtas artimoje aplinkoje ir vagystės. Dėl smurto artimoje aplinkoje pradėti 152 ikiteisminiai tyrimai. Tai 40 ikiteisminių tyrimų mažiau nei 2017 metais. Vykdant Lietuvos policijos generalinio komisaro nurodymą gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje ir informacijai nepasitvirtinus, per 3 dienas pakartotinai pareigūnai apsilanko nurodytu adresu. Pareigūnai įvykio vietose garso ir vaizdo fiksavimo priemonėmis fiksuoja pirminę įvykio vietos apžiūrą.
Pradėjus ikiteisminį tyrimą smurtautojas yra sulaikomas iki 48 valandų, vėliau skiriamos kardomosios priemonės: įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo ir (ar) nesiartinti prie nukentėjusiojo. Įtariamieji nuolat tikrinami, kaip vykdo paskirtas kardomąsias priemones. Bendradarbiaujant su Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus pareigūnais vykdyta 11 priemonių, kurių metu patikrinti 139 asmenys teisti už smurtinius nusikaltimus, iš jų 79 asmenys, teisti už smurtą artimoje aplinkoje. Asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje, išduodami mobilūs pagalbos mygtukai.
Per praėjusius metus rajone buvo 27 šeimos, iš kurių gauta 2 ir daugiau pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje. Tokios šeimos stebimos, jose lankosi policijos pareigūnai. 2018 metais sumažėjo ne tik pradėtų ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje, bet ir apskritai gaunamų šios kategorijos pranešimų (-102 pranešimai). Daugiausiai iškvietimų buvo socialinių išmokų dienomis, pagrindinė konfliktų ir smurto priežastis – alkoholio vartojimas. 28 asmenys buvo patraukti administracinėn atsakomybėn už melagingą pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje.
Kita dominuojanti nusikalstamų veikų kategorija – vagystės. Jų užregistruota 111. Lyginant su 2017 metais sumažėjo 61 atveju arba 35 proc. Daugiau kaip 2 kartus sumažėjo vagysčių iš gyvenamųjų patalpų (2018 m. - 202017 m. - 42). 2018 metų vasario-kovo mėnesiais rajone buvo įvykdytos 6 vagystės iš negyvenamų sodybų, kurių metu buvo pavogti įvairūs namų apyvokos daiktai, sodo technika, iš vienos sodybos traktorius.
Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su Elektrėnų policijos pareigūnais, nustatė 3 įtariamuosius asmenis (visi ne Kaišiadorių rajono gyventojai), surado didžiąją dalį pavogtų daiktų ir technikos. Ikiteisminis tyrimas dėl 12 nusikalstamų veikų buvo perduotas į teismą. Gruodžio mėnesį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės iš įmonės patalpų, kurios metu iš seifo buvo pavogti pinigai ir šaunamieji ginklai.
2 dienų laikotarpyje pareigūnai nustatė ir sulaikė 2 įtariamuosius asmenis (nepilnamečius), pas kuriuos rasti ginklai ir dalis pinigų. Praėjusiais metais daugiau kaip 2 kartus sumažėjo plėšimų (2018 m. - 3, 2017 m. - 7), turto sunaikinimo atvejų (2018 m. - 14, 2017 m. - 31). 39 proc. sumažėjo viešose vietose padarytų nusikalstamų veikų. Įvairių rūšių nusikalstamų veikų mažėjimą sąlygojo aktyvus ir kryptingas policijos darbas su linkusiais nusikalsti asmenimis. Kiekvienam Veiklos skyriaus pareigūnui vykdančiam pavedimų funkciją buvo skirta po 3 asmenis.
Išanalizavus 2017 metais gaunamus pranešimus apie teisės pažeidimus, buvo nustatytos 6 vietos, iš kurių gauta daugiausia pranešimų. Pareigūnai patruliuodami lankėsi šiose vietose, stebėjo, vykdė prevencinį darbą, todėl per 2018 metus pranešimų iš šių vietų dėl teisės pažeidimų gauta 51 proc. mažiau (2018 m. - 53, 2017 m. - 108). Pastebimas nusikalstamų veikų, susijusių su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis didėjimas. 2018 metais užregistruota 16, kai 2017 metais tik 5 nusikalstamos veikos.
2018 metų balandžio mėnesį Kaišiadorių policijos pareigūnai sulaikė asmenį, kuris turėjo narkotinių medžiagų – kanapių. Tęsiant tyrimą buvo nustatyti 2 įtariamieji asmenys, kurie Kaišiadorių rajone platino narkotines medžiagas. Siekiant taupyti lėšas, žmogiškuosius išteklius, buvo daug dėmesio skiriama nusikalstamų veikų ištyrimui ekonomiškesniu procesu. Šiuo procesu ištirta 64,7 procentas nuo visų ištirtų nusikalstamų veikų.
Dėmesys greitam tyrimui sąlygojo ir tai, kad 2019 metų sausio 1 d. eigoje buvo vos 6 ikiteisminiai tyrimai, kurie vyko ilgiau nei 9 mėnesiai, ir tai sudarė 8 proc. nuo visų eigoje esančių ikiteisminių tyrimų. Visa tai pasiekta bendru, darniu darbu kartu su tyrimus kuruojančiais prokurorais. Prioritetine veikla išlieka kova su šešėline ekonomika, nelegalia akcizinių prekių apyvarta. 2018 metais iš neteisėtos apyvartos išimta 55 litrai alkoholio ir 2800 pakeliai cigarečių su rusiškomis banderolėmis. Administracine tvarka nubausti 52 asmenys.
EISMO ĮVYKIUOSE – DAUGIAU SUŽEISTŲ
2018 metais įvyko 31 eismo įvykis, kuriuose nukentėjo (žuvo ar buvo sužeisti) žmonės, tai 3 daugiau nei 2017 m. Sužeisti 36 asmenys (2017 m. - 34), žuvo 1 (2017 m. - 1). Daugiausia įvyko eismo įvykių ir nukentėjo žmonių lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Pagal eismo dalyvių kategorijas daugiausiai nukentėjo vairuotojai ir keleiviai, tai sudaro 80 proc. visų eismo dalyvių.
Pagrindinės eismo įvykių priežastys: greičio viršijimas, pėsčiųjų nepraleidimas pėsčiųjų perėjoje, reikalavimo duoti kelią pagrindiniu keliu važiuojančiai transporto priemonei nesilaikymas, įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą. Analizuojant eismo įvykių priežastis ir organizuojant darbą didesnis dėmesys skiriamas prioritetiniams Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti.
2018 metais nustatyti 1936 leistino greičio viršijimo atvejai, 139 neblaivūs vairuotojai, iš jų 76 pradėti ikiteisminiai tyrimai, 150 neblaivių dviratininkų, iš jų 70 nustatytas vidutinis arba sunkus girtumo laipsnis, 2 neblaivūs vadeliotojai, 452 pėstieji, pažeidę kelių eismo taisykles.
2018 metais policija 16-oje masinių renginių užtikrino viešąją tvarką ir eismo saugumą. Renginių metu dalyvavo apie 48000 dalyvių. Buvo nustatyta 46 teisėtvarkos pažeidimų: 43 administraciniai nusižengimai ir pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai. Siekiant kurti saugią aplinką, gerinti viešosios tvarkos, gyventojų saugumo užtikrinimą Savivaldybės pagrindinių funkcijų įgyvendinimo ir viešosios tvarkos užtikrinimo 2018 metų programoje buvo numatyta ir skirta 8700 eurų.
Didžioji dalis lėšų buvo panaudota kuro įsigijimui, todėl buvo organizuojami papildomi patruliavimai, bendruomenės pareigūnų susitikimai su gyventojais, įvairios prevencinės priemonės, reidai.
Dalis lėšų buvo skirta teisiniam visuomenės švietimui, vaikų konkursams, viktorinoms. Taip pat savivaldybė skiria lėšas gyventojų turimų pagalbos iškvietimo signalinių mygtukų įrangos priežiūrai. Buvo tęsiamas darbas pagal Savivaldybės taryboje patvirtintą Savižudybių prevencijos algoritmą.
Deja, bet ir pernai savižudybių išvengti nepavyko, jų buvo 12. Baigdamas pranešimą R. Grigonis padėkojo Savivaldybės vadovams ir visiems socialiniams partneriams už bendradarbiavimą ir saugios aplinkos kūrimą, Kauno apskrities policijos vadovams už teikiamą įvairiapusę pagalbą bei kolektyvui už atliktą darbą ir pasiektus rezultatus.
(Bus daugiau)
3.png