Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
(Iš kairės) Aidas Gedvilas, Marijus Velička, Andrius Mazuronis / Erikas Ovčarenko/BNS / Fotobankas
Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS
Sekmadienį Kėdainiuose vykstančiame opozicinės Darbo partijos suvažiavime dėl pirmininko posto varžysis trys kandidatai – parlamentarai Andrius Mazuronis, Aidas Gedvilas bei advokatas Marijus Velička.
Partijos skyriai taip pat buvo pasiūlę laikinai partijai vadovaujančio Viktoro Fiodorovo, Ievos Kačinskaitės-Urbonienės, Valentino Bukausko, Vigilijaus Juknos, Vaidos Giraitytės-Juškevičienės ir Prano Jurkaičio kandidatūras, tačiau jie suvažiavimo metu paskelbė pirmininko rinkimuose nedalyvausiantys.
V. Bukauskas ir V. Fiodorovas suvažiavimo metu pirmininko rinkimuose išreiškė paramą Seimo nariui A. Mazuroniui.
Darbo partija sekmadienį pranešė, kad V. Fiodorovas artėjančiuose savivaldos rinkimuose sieks Kėdainių rajono mero pareigų.
A. Gedvilas žada aktyvinti partijos organizaciją
Kandidatas į Darbo partijos pirmininkus Seimo narys A. Gedvilas tapęs pirmininku žada aktyvinti partijos organizaciją ir skyrius, sureguliuoti frakcijos parlamente darbą bei tinkamai pasirengti kitų metų vasarį-kovą vyksiantiems savivaldos rinkimams.
„Skyrių aktyvinimas, frakcijos darbo sureguliavimas Seime ir tinkamas pasirengimas rinkimams į savivaldą. Akivaizdu, kad labai vėluojame pasiruošti savivaldos rinkimams, tad norint tinkamai juose sudalyvauti vyks intensyvus darbas su skyriais ir bus suteikiama visa įmanoma pagalba“, – savo kalboje suvažiavimo metu sakė A. Gedvilas.
„Vienas strateginių tikslų – organizacinis partijos suaktyvinimas ir įgalinimas veikti“, – teigė jis.
A. Gedvilas taip pat žadėjo aktyvinti partijos jaunimo veiklą bei aukštesnius jos reitingus: „Kad kilsime reitingų lentelėje – tai yra faktas“.
Pasak jo, svarbiausiais valstybės valdymo klausimais partija turi turėti aiškią nuomonę.
„Pačiais svarbiausiais valstybės valdymo klausimais partija privalo turėti savo nedviprasmišką ir aiškią nuomonę, kurią girdėtų visuomenė ir kurią kiekvienas deleguotas partijos narys (...) gintų tol, kol šie tikslai nebus pasiekti“, – savo kalboje sakė A. Gedvilas.
A. Mazuronis ragina grįžti prie socialinių ir ekonominių klausimų
Partijos lyderiu pretenduojantis tapti parlamentaras A. Mazuronis teigė, jog Darbo partija ir toliau turi išlikti parlamentine, būsimuose savivaldos rinkimuose išlaikyti esamą tarybų narių skaičių, taip pat būti svarbiu žaidėju prezidento rinkimuose.
„Prezidento rinkimuose privalome arba turėti kandidatą iš savo tarpo, arba rasti tokį kandidatą, kurį galėtume paremti, kuris tikrai darys realią įtaką rinkimuose“, – savo kalboje suvažiavimo metu sakė A. Mazuronis.
Pasak jo, artėjantys savivaldos rinkimai Darbo partijai yra „skaudus klausimas“, todėl tai bus viena pagrindinių spręstinų problemų naujai išrinktam pirmininkui.
„Rinkiminis štabas, kurį mes turime yra arba neveikiantis, arba mes jo išvis neturime. Absoliučiai nevyksta jokia veiklia. Dalis skyrių, kur yra iššūkis suformuoti sąrašus ir turėti kandidatus į merus. Turime aiškiai identifikuoti, kad būsimam pirmininkui tai yra rytojaus klausimas“, – teigė A. Mazuronis.
Jis ragino partiją grįžti prie socialinių ir ekonominių klausimų: „Svarbu grįžti ir vėl būti aktyviems, ypatingai matant ekonominį kontekstą, prie tų klausimų, kurie visada būdavo Darbo partijos sėkmės raktas ir prie kurių partija laimėdavo didžiausias pergales - tai ekonominiai ir socialiniai klausimai“.
A. Mazuronis atmetė galybę „darbiečiams“ jungtis su kitomis politinėmis jėgomis.
„Mes privalome suburti komandą iš savo gretų. Ir mes tą tikrai galime padaryti. Man atrodo, kad mums nereikia niekur su niekuo jungtis, niekur į nieką žiūrėti“, – sakė A. Mazuronis.
M. Velička žadėjo struktūrinius pokyčius ir akcentavo vienybę
Į Darbo partijos pirmininkus pretenduojantis advokatas M. Velička teigė, kad partijos struktūra šiuo metu veikia neefektyviai, todėl žadėjo struktūrinius pokyčius labiau įtraukiant skyrių pirmininkus.
„Kiekvieno skyriaus pirmininkas yra pati didžiausia vertybe, ką mes turime organizacine prasme. Kiekvienas skyriaus žmogus yra ta vertybė, ant ko mes stovime. Ne Seimo narys, o kiekvienas skyriaus žmogus ir skyriaus pirmininkas“, – savo kalboje sakė M. Velička.
„Aš savo pavaduotojais matyčiau būtent skyriaus pirmininkus“, – teigė jis.
M. Velička savo kalboje akcentavo vienybės partijoje svarbą.
„Nėra pas mus partijoje Aido rėmėjų, Andriaus rėmėjų, mano rėmėjų. Mes visi esame vienas kumštis. Kol mes kaip kumštis, mes esame stiprūs. Kai mes pradedame skaidytis, mes susilpnėjame“, – teigė M. Velička.
„Jeigu mes nesusivienysime, mes nesugebėsime pasiekti nieko. Mes galime pyktis, ginčytis, bet galutiniame variante mes esame komandos žaidėjai ir turime išeiti su viena nuomone ir ją vieną atstovauti“, – pridūrė kandidatas į partijos pirmininkus.
M. Velička teigė norintis, kad partija sugrįžtų į populiariausių politinių jėgų trejetą. Pasak jo, pagrindinis „darbiečių“ atstovų Seime darbas – artėjančią žiemą pasirūpinti piliečiais ir verslu.
„Mūsų frakcija Seime, bičiuliai, kolegos Seime, pirmiausia turėtų padaryti, kad mes turime užtikrinti, kad valstybė šią žiemą pasirūpintų visais mūsų piliečiais ir visu verslu, nes tai gali būti labai katastrofiškos pasekmės, jeigu mes to nepadarysime. Tai yra darbas „numeris vienas“, kurį mes, kaip Seime atstovaujama partija, turime užtikrinti, kad būtų pasiekta“, – sakė M. Velička.
Darbo partijos pirmininkas renkamas dvejiems metams. Naujas partijos lyderis renkamas vietoj birželį atsistatydinusio partijos steigėjo Viktoro Uspaskicho.
Ilgametis Darbo partijos vadovas V. Uspaskichas birželio viduryje paskelbė pasitraukiantis iš pareigų, nes nori „suteikti partijai naują impulsą, naujų idėjų, jaunatviškumą“. Jis sakė liekantis aktyviu partijos nariu, toliau atstovaus partijai Europos Parlamente.
Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas su pertraukomis jai vadovavo nuo 2003-iųjų, pastarąjį kartą jis į pirmininko postą išrinktas 2018 metais ir perrinktas pernai lapkritį.
Opozicinė Darbo partija Seime turi devynių narių frakciją, partija turi apie 10 tūkst. narių.