PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Sausio 22 d. 10:20

Darbo biržos projekte drąsos įgijusi mergina ryžosi įgyvendinti svajonę

Marijampolė

Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt


26825

Marijampolės kultūros centre iki vasario 3 d. veikia Gižų kaime (Vilkaviškio r. sav.) gyvenančios jaunos drabužių kūrėjos Monikos Alavočiūtės sukurtų išskirtinių rūbų paroda.


Foto galerija:

m9b8120.jpg
m9b8146.jpg
m9b8201.jpg
m9b8228.jpg
m9b8235.jpg
m9b8239.jpg
m9b8269.jpg
m9b8274.jpg

Parodos atidarymas į Marijampolės kultūros centrą pritraukė didžiulį būrį Monikos kūrybos gerbėjų. Į renginį atvyko merginos šeimos nariai, giminaičiai, draugai, kaimynai, buvę mokytojai ir Marijampolės teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus darbuotojai. Istorijos studijas baigusi, tačiau jau studijų metais daug laiko su kino filmų herojų kostiumų kūrėjais praleisdavusi ir jiems talkinusi mergina praėjusių metų rugsėjį įregistravo individualią įmonę – mados studiją „Monalos dizainas“, o jau šių metų pradžioje artimuosius ir visus kitus jos, kaip drabužių kūrėjos, talentu besižavinčius ir besidominčius pakvietė į pirmą savo darbų parodą – performansą „Būkime išskirtinės!“.

Parodos pristatymas ir sostinės šokių studijos „Intrus“ parengtas išraiškos šokio vaidinimas vyko kultūros centro hole įrengtoje improvizuotoje scenoje. Joje viskas – dekoracijoms panaudotų siūlų ričių spalvos ir tokie pat smėlio ir samanų spalvos šokėjų rūbai – liudijo apie ypatingą, subtilų šios merginos požiūrį į viską, ką ji kuria.

Pristatydama savo kūrybą susirinkusiems Monika atviravo, kad mama dar vaikystėje ją ir sesę rengdavo labai stilingai. „Tai vėliau mane paskatino rengtis stilingai ir pradėti kurti stilingus aksesuarus ir rūbus“, – susirinkusiems pasakojo M. Alavočiūtė.

Pasakodama apie savo kūrybinį kelią ir apsisprendimą „išlįsti iš spintos“, o paskui įsteigti nuosavą mados studiją Monika teigė, kad tam ją paskatino lemtinga pažintis ir draugystė su fotografe Edita Valinče, artimųjų palaikymas, taip pat dalyvavimas Marijampolės teritorinės darbo biržos (TDB) projekte „Atrask save“ ir pažintis su Jaunimo užimtumo skyriaus kolektyvu, o ypač su šio skyriaus vyr. specialiste Loreta Barkauskiene. Dėkodama savo artimiesiems ir draugams, skatinusiems ją kurti ir savo darbu prisidėjusiems prie pirmos mini kolekcijos pristatymo, L. Barkauskienei M. Alavočiūtė padėkojo atskirai, teigdama, kad būtent šios specialistės iniciatyva ir buvo surengta ši pirmoji jos rankų darbo rūbų paroda.

Renginio metu daug šiltų žodžių susirinkusieji išsakė ir Monikai. „Tu esi pavyzdys kiekvienam jaunam žmogui, kad siekiant svajonių jos pildosi“, – teigė Marijampolės kultūros centro specialistė etnokultūrai ir parodų organizatorė Onutė Surdokienė, sakydama, jog M. Alavočiūtės performansas „Būkime išskirtinės!“ tapo gražiu įžanginiu Marijampolės, kaip šių metų Lietuvos kultūros sostinės, renginiu.

Jame „Suvalkiečio“ pakalbinta Marijampolės TDB Jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Rita Mockuvienė sakė, kad užsiregistravusi Darbo biržoje ir pakviesta dalyvauti projekte „Atrask save“ Monika įgijo naujos patirties, pasitikėjimo savimi, taip pat geriau pažino save. „Projektas jai suteikė daugiau drąsos ir optimizmo siekti savo svajonės, – pasakojo R. Mockuvienė. – Be to, dalyvaudama projekte mergina turėjo galimybių užmegzti naujas jai naudingas pažintis, įgijo reikiamų žinių ir drąsos verslui kurti.“

Anot R. Mockuvienės, Monika ryžtingai nutarė pretenduoti į Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Naujas startas“ skiriamą subsidiją pagal savarankiško užimtumo rėmimo priemonę ir sau susikurti darbo vietą.

M. Alavočiūtė per du mėnesius parengė paraišką, pateikė reikiamus dokumentus ir įsteigė individualią įmonę „Monalos dizainas“. Per kitus du mėnesius jai buvo skirta gana solidi subsidija, kurią ji panaudojo modernioms darbo priemonėms įsigyti. Monika įsigijo kompiuterinę mezgimo mašiną su priedais, stalą mezgimo mašinai, kompiuterį, siuvimo mašiną, overloką, lyginimo sistemą, taip pat moters, vyro ir vaiko manekenus bei lazerines graviravimo-pjovimo stakles. Namuose įkurtoje mados studijoje M. Alavočiūtė mezga, neria ir siuva drabužius, kuriuos ir pristatė kultūros centre surengtoje parodoje. Įdomu, kad joje galima pasigrožėti ne tik merginos sukurtais rūbais, bet ir jos bičiulės Editos Valinčės fotodarbais, kuriuose užfiksuota, kai tuos pačius rūbus gamtoje ir įvairioje aplinkoje demonstruoja pati Monika ir kitos merginos.

Ričardo Pasiliausko nuotraukos