Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt
Antradienį, vasario 20 d., Lietuvos darbo birža (DB) paskelbė oficialų pranešimą apie numatomą šiais metais, jau netrukus prasidėsiantį Lietuvos DB ir teritorinių darbo biržų reorganizavimą. Pranešama, kad reorganizacija vyks visas teritorines darbo biržas (TDB), tarp jų ir Marijampolės TDB prijungiant prie Lietuvos DB. Pastaroji po reorganizavimo veiklą tęs kaip Užimtumo tarnyba.
Vyriausybė, atsižvelgusi į 2017 gruodžio 21 d. Seimo priimtus Užimtumo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, tam pritarė šių metų vasario 7-osios posėdyje.
darbo-birza-2-7.jpg
Detalios informacijos dar laukiama
„Suvalkiečio“ pakalbintas Marijampolės TDB direktorius Kęstutis Šnipas teigė, kad apie numatomą Darbo biržos reorganizavimą Lietuvoje buvo kalbama jau dveji metai. „Kad nuo kalbų jau artimiausiu metu bus pereita prie darbų, suprasti buvo galima, kai Seimas priėmė naujausias Užimtumo įstatymo pataisas“, – sakė TDB direktorius. Tuo pačiu jis pripažino, kad konkrečios, detalios informacijos, kas laukia Teritorinės darbo biržos ir jos darbuotojų, šiuo metu jis pateikti dar negali, nes jos neturi. „Apie tai, kokia tvarka ir kada teritorinės darbo biržos bus prijungtos prie Lietuvos darbo biržos, galima spręsti iš mums atsiųsto Reorganizavimo sąlygų aprašo projekto, – teigė K. Šnipas. – Iš jo galime spręsti, kad teritorinių darbo biržų teisės ir pareigos, taip pat turtas Lietuvos darbo biržai pereis nuo šių metų spalio 1-osios, kai mes neteksime juridinio asmens statuso“.
Dalies darbuotojų gali tekti atsisakyti
Reorganizavimo sąlygų aprašo projekte numatyta, kada vyks konkrečios reorganizavimo procedūros. Skelbiama, kad iki šių metų gegužės 1 d. privalo būti parengti ir pateikti tvirtinti reorganizavime dalyvaujančios įstaigos naikinamų pareigybių sąrašas, paliekamų pareigybių sąrašų pakeitimai ir pareigybių aprašymai. Darbuotojai, kurių pareigybės bus naikinamos, teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais, bus įspėti apie darbo sąlygų pakeitimą ar galimą atleidimą iš darbo.
Marijampolės TDB direktoriaus K. Šnipo teigimu, kaip reorganizacija palies jo vadovaujamos įstaigos kolektyvo narius, jis dar nežino. Šiuo metu TDB ir įvairiuose jos padaliniuose – Jaunimo užimtumo skyriuje, jaunimo darbo centruose, Marijampolės, Vilkaviškio ir Šakių skyriuose, taip pat Kalvarijos ir Kazlų Rūdos nuotoliniuose klientų aptarnavimo centruose – dirba 77 darbuotojai. Tuo tarpu etatų yra daugiau – 81.
„Mano nuomone, klientų aptarnavimo padaliniai Marijampolėje, Vilkaviškyje ir Šakiuose išliks, – teigė K. Šnipas. – Taigi, darbuotojų reikės ir Užimtumo tarnybai“.
Tikslas – taupyti valstybės lėšas ir gerinti aptarnavimą
Reorganizavimo sąlygų aprašo projekte skelbiama, kad reorganizavimo tikslas – sumažinti biudžetinių įstaigų skaičių, optimizuoti teritorinių darbo biržų veiklą, siekiant efektyvaus užimtumo rėmimo politiką įgyvendinančių biudžetinių įstaigų valdymo ir aukštos šių įstaigų darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams teikiamų paslaugų, taip pat įgyvendinamų užimtumo rėmimo priemonių kokybės. Be to, skelbiama, kad šia pertvarka siekiama konsoliduoti bendrąsias reorganizuojamų įstaigų funkcijas ir padidinti darbo ieškančius asmenis bei darbdavius aptarnaujančių darbuotojų skaičių.
Departamento Marijampolėje nebus
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad po Darbo biržos reorganizacijos šių metų spalio 1 d. veiklą pradėsiančioje Užimtumo tarnyboje bus įsteigti penki – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – klientų aptarnavimo departamentai, kurie esą bus tolygiai išdėstyti regioniniu principu ir apims visus Lietuvos regionus. Savivaldybių lygmeniu darbui su klientais išliks klientų aptarnavimo skyriai.
Ministerija taip pat skelbia, kad Užimtumo tarnyboje bus įsteigtas skambučių centras, kuris sudarys sąlygas darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams gauti paslaugas telefonu ir tuo pačiu sumažins krūvius klientų aptarnavimo skyriuose.
Teigiama, kad darbdaviams pertvarka bus naudinga tuo, jog Užimtumo tarnyboje dirbs „asmeniniai“ vadybininkai, kurie jiems padės ieškoti darbuotojų, organizuos profesionalias atrankas, taip pat spręs individualias konkretaus darbdavio situacijas.
Ministerija skelbia, kad įvykdžius pertvarką Užimtumo tarnyboje pareigybių skaičius palyginus su Darbo birža turėtų sumažėti 10 proc., o vadovaujančių darbuotojų – netgi 54 proc. „Žmogiškieji ištekliai bus perskirstyti ir maksimaliai nukreipti tiesioginiam darbui su klientais, – skelbiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime. – Tokiu būdu bus užtikrintos kokybiškos paslaugos klientams ir atsižvelgiama į jų individualius poreikius bei turimus ar norimus įgyti įgūdžius“.
Įvykdžius reorganizaciją tikimasi sutaupyti apie 1,8 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų.
Ričardo Pasiliausko nuotraukos