PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Birželio 28 d. 15:54

Darbdavius siekiama įpareigoti po darbo netrukdyti darbuotojų

Lietuva

Darbuotojas / Freepik nuotr.

Sniegė BalčiūnaitėŠaltinis: BNS.LT


370761

Rudenį Seimas apsispręs, ar leisti darbuotojams atsijungti nuo kompiuterių ir mobiliųjų telefonų ne darbo metu, jei to nereikalauja darbo pobūdis.

Darbuotojams leisti būti nepasiekiamais po darbo siūlo socialdemokratas Algimantas Radvila, jo Darbo kodekso pataisas Seimas šią savaitę priėmė svarstyti.

A. Radvila įsitikinęs, kad taip būtų užtikrinta darbuotojų teisė į privatų gyvenimą, gerėtų jų psichinė ir fizinė sveikata, nebūtų nesusipratimų ir ginčų, pagerėtų jų darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra.

Tai ne pirmas toks socialdemokratų bandymas – tokią tvarką norėta įteisinti ir 2022 metais, o vienas pataisų iniciatorių tuomet buvo dabartinis premjeras Gintautas Paluckas.

Tada pramonininkai aiškino nesuprantantys, kodėl tokius klausimus norima spręsti įstatymais, nes dauguma įmonių po kovido pandemijos taikė lankstų darbo grafiką. Profesinės sąjungos idėją rėmė ir siūlė ta pačia pataisa numatyti, kad po darbo kolegų netrukdytų kiti darbuotojai.

Dabar nuotolinio darbo atveju darbuotojo dirbtas laikas apskaičiuojamas darbdavio nustatyta tvarka. Jį žmogus skirsto savo nuožiūra, nepažeisdamas maksimalių darbo ir minimalių poilsio laiko reikalavimų.

Vis daugiau įmonių imant taikyti lankstesnius darbo metodus, kai kuriose Europos šalyse jau priimti įstatymai dėl nuotolinių darbuotojų teisės atsijungti nuo darbo laisvalaikiu. Tarp tokių šalių – Belgija, Prancūzija, Italija, Ispanija.

#DARBDAVIAI#DARBUOTOJAI#SEIMAS