Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Valerija Garbuza: „Ieškau vaikų nuo 2 iki 12 metų, kurie norėtų treniruotis. Man galima skambinti telefono numeriu +370 646 35 828 ir susitarti dėl treniruočių laiko ir atlygio už treniruotes.“ Valeriją galima susirasti ir feisbuke: Valerija.Garbuza.
redakcija@etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT
port3.jpg
Padubysio kaime įsikūrusi šeima iš Ukrainos gausi: tėtis, mama ir penkios dukros.
Laukia vaikų nuo 2 iki 12 metų
Valerijos šeima su Talandžių šeima susipažino pirmosiomis karo Ukrainoje dienomis. Krikščioniškos pasaulio bendruomenės bendrauja tarpusavyje, padeda viena kitai, rengia susitikimus. Kovo mėnesį Valerija su tėčiu Sergejumi, kuris yra kūno kultūros mokytojas ir laisvųjų imtynių treneris, bei trimis jaunesnėmis seserimis, kurios, kaip ir Valerija, yra laisvųjų imtynių sportininkės, vyko į Estijoje rengtas varžybas. Lietuvoje ieškojo, kur aštuoni žmonės gali pernakvoti ir, padedant mesijinių žydų bendruomenės nariams, sužinojo apie Padubysio kaime įsikūrusią bendruomenę.
Po varžybų Estijoje ukrainiečių šeima, grįždami į Ukrainą, vėl pernakvojo Padubysio kaime, pabendravo, susidraugavo su šeimininkais. Karui vis nesibaigiant, ukrainiečiams pasiūlyta pagyventi Lietuvoje, juolab kad vietos bendruomenės namuose pakanka net ne vienai, o kelioms šeimoms.
„Kyjive mes gyvename bute 30 aukštų dagiabutyje. Mano sesutės nuolat prašo išeiti į lauką, bet ten nėra saugu. Vien griaustinio jos išsigąsta, todėl nusprendėme pagyventi čia, kur ramu, kur nereikia drebėti“, – paaiškina mergina.
Taip Padubysio kaime praėjusią savaitę ir įsikūrė dvi šeimos – mesijinių žydų bendruomenės iš Kyjivo nariai.
Kyjive yra gausiausia Ukrainos žydų krikščionių bendruomenė, Odesoje ji taip pat yra, tik mažesnė. Abi bendruomenės susitinka, Valerija priklauso šlovinimo šokiu grupei, mama Irina ir tėtis bendruomenėje rūpinasi vaikų užimtumu, kitokiomis tarnystėmis.
Atvykus į Kelmės rajoną, Irina ėmėsi rūpintis visais abiejų šeimų vaikais, du vyrai jau ieško darbo, o Valerija sako galinti pamokyti vaikus Šiaulių ledo arenoje dailiojo čiuožimo. Mergina jau buvo ten apsilankiusi, išgirdo, kad gali vaikus mokyti čiuožti, tačiau turi pati susirinkti mokinius.
„Ieškau vaikų nuo 2 iki 12 metų, kurie norėtų treniruotis. Bent iki rugsėjo, mokslo metų pradžios, vaikai turės kuo užsiimti. Man galima skambinti telefono numeriu +370 646 35 828 ir susitarti dėl treniruočių laiko bei atlygio už treniruotes“, – sako mergina.
port2.jpg
Nors Valerija šiuo metu yra laisvųjų imtynių sporto meistrė, dailusis čiuožimas, dalyvavimas varžybose jos gyvenime buvo nuo 2 iki 12 metų. Dailiajame čiuožime ji yra kandidatė į sporto meistrus.
Choreografė, sporto meistrė, trenerė
Nors Valerija šiuo metu sportuoja laisvąsias imtynes, yra sporto meistrė, dailusis čiuožimas, dalyvavimas varžybose jos gyvenime buvo nuo 2 iki 12 metų. Dailiajame čiuožime ji yra kandidatė į sporto meistrus. Nuo 12 metų nebepavykus surasti trenerio, teko sporto sritį pakeisti. Kadangi merginos tėtis yra laisvųjų imtynių treneris, ji pasirinko šią sporto šaką, dabar pati yra imtynių trenerė.
„Universitete dar įgijau choreografės specialybę, studijas baigiau raudonu diplomu. Treniravau ant ledo savo mažąją sesutę Agnesą, taip tapau ir dailiojo čiuožimo trenere“, – šypsosi ukrainietė.
Ukrainoje čiuožinėjimas ant ledo labai populiarus. Valerija sako, kad instruktoriams dažnai skambina vaikų tėvai, kad mokyklinių atostogų metų vaikas būtų pamokomas čiuožti, išmokti įvairių šokio judesių.
„Net su vienu vaiku dirbčiau, o jei susidarys vaikų grupė, persikelsiu gyventi į Šiaulius“, – šypsosi trenerė.
Valerijos mama Irina, kuri pastaraisiais metais rūpinasi penkiomis dukromis, yra siuvėja, kuria įvairius žaislus, rankdarbius. Savo dukroms ir įvairiems užsakovams ji siuva kostiumus šokiams ant ledo, kitoms sporto rūšims reikalingus rūbus.
Padubysio kaime apsigyvenusi Irina kiekvieną laisvą minutę skiria rankdarbiams. Per porą valandų sukūrė Ukrainos vėliavos spalvų širdelių, žaislų vaikams. Tokias širdeles, vykdami iš Ukrainos į Lietuvą, šeima dovanojo kariams ir pasieniečiams visuose kontrolės punktuose.
port5.jpg
port4.jpg
Mama Irina kiekvieną laisvą minutę skiria rankdarbiams. Per porą valandų sukūrė Ukrainos vėliavos spalvų širdelių, žaislų vaikams.