PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2025 m. Balandžio 5 d. 09:26

D. Trumpas leido „TikTok“ pirkėjo ieškoti dar 75 dienas

Pasaulis

D. Trumpas leido „TikTok“ pirkėjo ieškoti dar 75 dienas. Pixabay ir Scanpix nuotr.

Karolis BrogaŠaltinis: ELTA


354368

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį prailgino terminą, per kurį socialinė platforma „TikTok“ turi rasti pirkėją ne iš Kinijos, arba ji bus uždrausta Jungtinėse Valstijose. Jis pirkėjo paieškoms suteikė dar 75 dienas.

„Mano administracija labai sunkiai dirba, kad išgelbėtų „TikTok“ ir mes padarėme nuostabią pažangą. Dėl susitarimo reikia atlikti daugiau darbo, kad būtų pasirašyti visi reikalingi leidimai, todėl aš išleidžiu vykdomąjį įsakymą tam, kad „TikTok“ veiktų dar 75 dienas“, – D. Trumpas rašė savo socialiniame tinkle „Truth Social“.

Itin populiari vaizdo įrašų bendrinimo programėlė „TikTok“ turi daugiau nei 170 mln. vartotojų JAV. Tačiau jai grėsmę kelia pernai JAV priimtas įstatymas, pagal kurį „TikTok“ turi būti atskirta nuo jį valdančios Kinijos bendrovės „ByteDance“, arba socialinė platforma bus uždrausta JAV.

D. Trumpas nuolat kartoja, kad jo administracija jau netrukus susitars dėl „TikTok“ pirkėjo, bet daugiau smulkmenų neatskleidžia.

Tuo metu „ByteDance“ patvirtino, kad ji derasi su JAV vyriausybe dėl sprendimo, bet perspėjo, jog dar reikia išspręsti „svarbius klausimus“, o bet kokiam susitarimui turės pritarti ir Kinija.

JAV nerimaujant dėl nacionalinio saugumo ir manant, kad „TikTok“ kontroliuoja Kinijos valdžia, ši programėlė buvo uždrausta 2025 m. sausio 19 d., likus dienai iki D. Trumpo inauguracijos. Tada „ByteDance“ nesistengė ieškoti pirkėjo.

„TikTok“ laikinai nustojo veikti JAV ir dingo iš programėlių parduotuvių išmaniuosiuose įrenginiuose, taip suglumindama milijonus vartotojų.

Tačiau prezidentu tapęs D. Trumpas greitai paskelbė atidedantis programėlės draudimą 75 dienoms ir „TikTok“ atnaujino veiklą JAV, o vasario mėnesį ją vėl buvo galima atsisiųsti iš „Apple“ ir „Google“.

Po penktadienį paskelbto naujo 75 dienų termino, susitarti dėl „TikTok“ pardavimo reikia iki birželio 19 d.

D. Trumpas netgi mano, kad „TikTok“ galėtų tapti platesnio sandorio su Kinija dalimi, po to, kai jis įvedė importo muitus.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, pagal vieną iš sprendimo būdų esami „ByteDance“ investuotojai iš JAV galėtų savo akcijas perkelti į naują ir nepriklausomą pasaulinę „TikTok“ bendrovę. Taip pat būtų pritraukti papildomi investuotojai, įskaitant „Oracle“ ir privataus kapitalo įmonę „Blackstone“, kad „ByteDance“ turėtų mažiau akcijų naujame „TikTok“.

Didelė dalis „TikTok“ duomenų JAV jau ir taip saugomi „Oracle“ serveriuose, o bendrovės pirmininkas Larry‘s Ellisonas nuo seno yra D. Trumpo rėmėjas.

#JAV#DONALDAS TRUMPAS#PREZIDENTAS#TIKTOK#KINIJA