D. Rapšys Europos čempionate iškovojo sidabro medalį

Danas Rapšys (European Aquatics nuotr.)

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.LT

306386

Belgrade (Serbija) vykusiame Europos vandens sporto šakų čempionate Danas Rapšys dar kartą kopė ant prizininkų pakylos.

Birželio 21-osios vakarą Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkas Danas Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 45,65 sek. ir pelnė sidabro medalį.

Dėl apdovanojimų varžėsi 59 plaukikai. D. Rapšys, likus 50 m, dar buvo ketvirtas, bet, sukaupęs jėgas, finišavo antras.

Paskutinę varžybų dieną, birželio 23-ąją, sportininkas dalyvavo 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungties finale. Jis pademonstravo 3 min 47,87 sekundės rezultatą ir liko ketvirtas, iki trečios vietos pritrūkus 0,25 sekundės.

Rungtyje dalyvavo 28 atletai.

Kitas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms besiruošiantis plaukikas Andrius Šidlauskas 200 m plaukimo krūtine rungties finale užėmė šeštą vietą (2 min 12,36 sek., 28 dalyviai).

Belieka priminti, kad A. Šidlauskas šiame Europos čempionate jau iškovojo bronzos medalį 100 m plaukimo krūtine rungtyje ir įveikė olimpinį normatyvą. Estafetės 4X200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje lietuvių komanda (Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka, Rokas Jazdauskas ir Danas Rapšys) tapo Europos čempione bei pasiekė naują Lietuvos rekordą.

Be to, D. Rapšys 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje užėmė ketvirtą vietą ir ne tik pagerino Lietuvos rekordą, bet ir pasiekė olimpinį normatyvą.

D. Rapšį ir A. Šidlauską treniruoja „Delfino“ treneris Paulius Povilionis ir Palangos sporto centro trenerė Ina Paipelienė.