REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2024 m. Gegužės 21 d. 17:34

D. Kuleba: nėra jokių argumentų, kodėl partneriai negalėtų numušti Rusijos raketų virš Ukrainos

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


301912

Nėra jokių teisinių, saugumo ar moralinių argumentų, prieštaraujančių tam, kad mūsų partneriai numuštų Rusijos raketas virš Ukrainos iš savo teritorijos.

Ukraina prašo savo partnerių apsvarstyti šią galimybę arba suteikti šaliai reikiamas oro gynybos sistemas bei kovinius orlaivius su atitinkamomis techninėmis galimybėmis. Tai pareiškė užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba bendroje spaudos konferencijoje su Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock Kyjive.

„Nėra nė vieno teisinio, saugumo ar moralinio argumento, kuris trukdytų mūsų partneriams iš savo teritorijos numušti Rusijos raketas virš Ukrainos teritorijos. Tie, kurie sako, kad tokie veiksmai būtų eskalacija, manipuliuoja“, – sakė D. Kuleba.

Pasak jo, argumentas apie būtinybę vengti eskalacijos girdėtas daugybę kartų. Tačiau per pastaruosius dvejus metus vienintelė šalis, dalyvaujanti eskalacijoje, buvo Rusijos Federacija, sakė užsienio reikalų ministras.

„Taigi, pirmiausia mes prašome savo partnerių apsvarstyti galimybę perimti Rusijos raketas – ne Rusijos lėktuvus su rusų pilotais juose, o geležies gabalus, kurie neša mirtį iš Rusijos į Ukrainą – iš mūsų šalių partnerių teritorijos. Yra ir alternatyvus sprendimas: jei nenorite to daryti, tiesiog suteikite mums visas tam reikalingas priemones, mes jas dislokuosime Ukrainos teritorijoje ir patys perimsime šias raketas. Tai yra oro gynybos sistemos ir koviniai orlaiviai, turintys atitinkamas technines galimybes. O užimti poziciją, kad mes neperduosime oro gynybos sistemų ir nepalaikysime Rusijos raketų numušimo iš savo teritorijos virš Ukrainos teritorijos, yra nuolaidžiavimo agresoriui pozicija“, – pabrėžė Ukrainos diplomatijos vadovas.

Kaip pranešta, prezidentas Volodymyras Zelenskis mano, kad galima su Šiaurės Atlanto aljanso pagalba numušant Rusijos raketas virš Ukrainos teritorijos padėti kompensuoti Kyjivo oro gynybos deficitą ir tai nereikštų NATO įsitraukimo į karą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA