Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Kartu su puikiu „Lietkabelio“ finišu Lietuvos krepšinio lygoje baigėsi ir „Cido“ arenos sezonas. Dėmesį pasiglemžusios krepšinio varžybos yra tik viena iš gausybės arenos veiklos dalių. Vasara čia – trumpo atokvėpio metas, per kurį galima apžvelgti ir įvertinti tai, kas nuveikta. Apie bendrovės aktualijas, kokiomis nuotaikomis palydimas senasis ir pasitinkamas naujasis sezonas, – interviu su „Cido“ arenos vadovu Tomu Inčiku.
atsisiusti.jpg
Koks „Cido“ arenai buvo praėjęs sezonas?
Akivaizdu, kad ilgalaikės pastangos duoda rezultatus. Praėjusiais metais arenoje įvyko 97 renginiai. Šiemet jų planuojame daugiau kaip 100. Apie tiek anksčiau galėjome tik pasvajoti. Praėjusiais metais pasiekėme ir rekordinį lankytojų skaičių – čia apsilankė per 220 tūkst. žmonių. Tai 2,2 karto daugiau, nei gyvena Panevėžyje! Šiais metais jau įvyko beveik 60 renginių, kuriuose apsilankė 115 tūkst. žmonių, o dar laukia įspūdingas rudens ir žiemos sezonai. Pagal šiuos rodiklius esame regioninių arenų lyderiai.
Kas, Jūsų nuomone, paskatina žmones ateiti į areną?
Kaip ir visur – žmonės ateina, jeigu žino, kad tai bus arba naudinga arba galės papramogauti. Todėl dedame daug pastangų, kad arenoje vyktų skirtingus žmonių poreikius tenkinančių renginių: verslo parodų, šeimos ir mados mugių, įvairių sporto šakų varžybų, koncertų ir spektaklių. Čia taip pat labai padeda geri santykiai su Savivaldybe. Miesto vadovai puikiai supranta „Cido“ arenos reikšmę. Padedame vieni kitiems įvairiais klausimais. Su Savivaldybės pagalba vyksta daug nemokamų renginių. Tarp jų – didžiulė paroda „EXPO Aukštaitija“, labai mėgiama Kalėdų mugė, Vasario 16-osios minėjimas ir kt.
Kiek tokių Savivaldybės remiamų renginių iš viso būna?
Už Savivaldybės skiriamas lėšas esame įsipareigoję surengti 20 renginių per metus. Dabar jų būna daugiau, tačiau papildomi Savivaldybei nekainuoja. Vis daugėja atvejų, kai suinteresuota organizacija kreipiasi į Savivaldybę, ši kreipiasi į mus, ir mes sutariame per minutę. Taip mūsų kalendoriuje atsiranda renginių, kurie yra svarbūs ne tik bendruomenei, miestui, regionui, bet ir visos šalies ar net tarptautiniu mastu.
Jiems atitenka liūto dalis iš Savivaldybės arenai skiriamų koncesijos pinigų. Dar maždaug ketvirtadalis sumos skiriama su „Lietkabeliu“ susijusioms išlaidoms. Miesto komanda „Cido“ arenoje treniruojasi ir žaidžia nemokamai. „Lietkabeliui“ atitenka ir didelė dalis pajamų nuo parduotų bilietų, be to, komandą remiame ir finansiškai. Tokia sistema egzistuoja jau kelerius metus, ir galime didžiuotis, kad ji yra unikali Lietuvoje – joks kitas klubas tokių salygų neturi.
Koncesijos lėšos taip pat yra paskirstomos dviračių treko išlaikymui, nes jis reikalauja ypatingo dėmesio, nemokamų sporto centro ir mokyklų auklėtinių treniruočių kaštų padengimui, veiklos sąnaudoms ir, žinoma, investicijoms į infrastruktūrą bei lankytojų komfortą.
O tam, kad arena būtų tvarkinga, prižiūrėta, kad galėtume sumokėti visus mokesčius ir atlyginimus, žodžiu tam, kad galėtume visavertiškai veikti, turime surinkti dar tiek pat pajamų, kiek mums skiria Savivaldybė.
Sakote, kad „Cido“ arenos nauda miestui yra akivaizdi. Kuo tai grindžiate?
Reikėtų kalbėti ne vien apie Panevėžį, bet visą aplinkinį regioną. Į renginius „Cido“ arenoje atvažiuoja žmonės iš įvairių Aukštaitijos kampų ar tolimesnių miestų. Vertiname, kad kai kuriuose renginiuose net 40 proc. lankytojų sudaro ne panevėžiečiai. Tai yra kultūrinis, šviečiamasis ir pramoginis aspektas.
Kitas aspektas yra ekonominis. Atvykstantys žmonės užsuka į miesto kavines, restoranus, nakvoja viešbučiuose. Iš užsienio atvykstančios krepšinio komandos, dviračių rinktinės ir kiti sportininkai irgi palieka nemažai pinigų. Tad mes esame vienas iš miesto ir regiono ekonomikos variklių.
„Cido“ arena sukuria ir darbo vietų. Palyginti su kitomis Lietuvos arenomis, mūsų darbuotojų vidutinis atlyginimas yra antras pagal dydį, nusileidžia tik Vilniaus „Siemens“. Be to, įdarbiname nemažai papildomo personalo. Kai arenoje vyksta dideli renginiai, lankytojus aptarnauja iki 100 žmonių. Panevėžyje šiuo atžvilgiu esame unikalūs.
Kaip žmogus labai džiaugiuosi darbuotojų supratimu, kad ne į viską reikia žiūrėti per verslo prizmę. Norime būti miesto gyvenimo dalis, visur įsitraukti. Pavyzdžiui, pamatėme, kad vasarą trūksta pramogų mieste – suorganizavome nemokamą šventę vaikams. Panašių renginių, kuriuos remiame ir suteikiame areną nemokamai, yra nemažai. Smagu, kad tokios iniciatyvos reikalingos miestiečiams.
Gerai, kad kolektyvo idėjas remia ir bendrovės akcininkai. Nors tokie renginiai mums nuostolingi, jie kelia miestiečių gerovę ir mes jų neketiname atsisakyti. Žvelgiame į priekį ir stengiamės, kad Panevėžys suklestėtų. Juk ne veltui per „Lietkabelio“ finalą visą Lietuvą pakvietėme tapti panevėžiečiais.
„Lietkabelį“ palaikančios akcijos šiemet tikrai nuskambėjo. O ar prieš metus galvojote, kad miesto komandai Laisvės aikštėje įteiksite simbolinį bilietą į kitų metų LKL finalą?
Prieš metus to neplanavome, bet kad tikėjome komanda – tikrai taip. Šio sezono „Lietkabelio“ pasiekimas yra daugelio metų bendras klubo vadovybės, Savivaldybės ir mūsų darbas. Net kai nesisekė, nenuleidome rankų, radome bendrą kalbą ir sprendimus.
Visi matė, kaip stipriai šiemet išaugo sirgalių skaičius per „Lietkabelio“ rungtynes. Paskutinėse rungtynėse su „Žalgiriu“ pasiekėme ir visų laikų žiūrovų rekordą. O aštrios, kiek ironiškos reklaminės akcijos turėjo vieną tikslą – gausiu palaikymu padėti „Lietkabeliui“ iškovoti pergales ir tapti dar stipresne komanda.
„Lietuvos ryto“ fanai per pusfinalio mačus pašaipiai atsiliepė apie dviračių treką arenoje. Ši tema vis pasirodo viešumoje, kaip Jūs į tai reaguojate?
Dviračių trekas yra arenos pranašumas. Juk kitos tokios arenos, kurioje galėtų vykti dviračių treko varžybos, Lietuvoje tiesiog nėra. Kai per pusfinalius su „Lietuvos rytu“ iškilo treko klausimas, surengėme parodomąsias treko varžybas. Iškart pajutome, kad panevėžiečių nuostata pasikeitė. Visi ėmė kalbėti: kaip gerai, kad turime treką, koks jis svarbus.
Taip, „Cido“ arena yra nestandartinis statinys. Dėl jo ypatybių neturime papildomų treniruočių patalpų, kurias turi kitos arenos ir iš to generuoja papildomas pajamas. Trekas kainuoja daugiau nei uždirba, bet galiu užtikrinti, kad miesto ir šalies naudai jis išnaudojamas maksimaliai.
Žinoma, norėtųsi sulaukti didesnio dviračių federacijos dėmesio. Siekdamas, kad arenoje vyktų kuo daugiau tarptautinių dviračių treko renginių, buvau įsitraukęs į jos veiklą, tačiau mano paslaugų neprireikė. Vis dėlto tikiuosi, kad ambicingi planai niekur nedings, visi padarysime savo darbus bei įgyvendinsime duotus pažadus.
Ambicingų planų tikrai yra. Vien kokį didelį norą juos kurti davė po praėjusiais metais įvykusių „Panevėžys 2016“ varžybų, prie kurių organizavimo, beje, žymiai prisidėjome, gautas Didžiosios Britanijos treko rinktinės laiškas. Šiose varžybose olimpinėms žaidynėms ruošėsi britų dviračių sporto megažvaigždė Markas Cavendishas. Laiške teigiama, kad varžybos „Panevėžys 2016“ prisidėjo prie svarbiausių M. Cavendisho pergalių, ir dėkojama už itin profesionaliai organizuotą renginį. Didžiosios Britanijos treko rinktinę galima prilyginti amerikiečių krepšinio profesionalų „Dream Team“, o M. Cavendishą – LeBronui Jamesui, mums tai didžiulis įvertinimas ir garbė.
O apskritai arena tinka labai įvairiems renginiams. Čia vyksta skirtingų sporto šakų varžybos – bokso, rankinio, tinklinio, salės futbolo, badmintono. Varžytis arenoje, o ne treniruočių salėje svarbu ir patiems sportininkams. Štai Lietuvos ir net kitų šalių boksininkai patys skambina ir klausia, ar gali dalyvauti tradiciniame V. Karpačiausko turnyre. Kautis arenoje, stebint daugybei žiūrovų, jiems yra prestižas.
Sakote, kad arena per metus būna užimta apie 300 dienų. Ką tai reiškia – juk renginių vyksta tik apie šimtą?
Daugelis dalykų tiesiog nėra taip akivaizdžiai matomi. Didesnę užimtumo dalį sudaro treniruotės – vaikų iš sporto klubų, „Lietkabelio“, salės futbolininkų ir kitų. Dviračių treke tobulinasi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių rinktinės.
Be treniruočių ir renginių, kas ir užima apie 300 dienų, arenoje taip pat vyksta pasiruošimo renginiams darbai. Dėl arenos kaip statinio specifikos viskas vyksta pagrindinėje erdvėje. Todėl tribūnų montavimas, krepšinio aikštelės parketo keitimas, apšvietimo perstumdymas užima tikrai daug laiko ir reikalauja papildomų išlaidų.
Sakykite, kodėl į Panevėžį taip retai užsuka užsienio muzikos žvaigždės?
Labai geras klausimas! Šiemet tarptautinėje konferencijoje kaip tik išgirdome, kad toks klausimas kankina visas Europos regionines arenas. Taip yra dėl to, kad pasaulinių žvaigždžių honorarai smarkiai išaugo ir rengti jų pasirodymus koncertų organizatoriams mažesnėse arenose tiesiog neapsimoka. Pats vadovauju užsienio žvaigždes į Lietuvą atvežančiai įmonei „Seven Live“, todėl puikiai žinau, kokie jų honorarai. Jeigu darytume pasaulinio lygio žvaigždžių renginius Panevėžyje, bilieto kainos vidurkis prasidėtų nuo 100 eurų. Laimei, Lietuva yra nedidelių atstumų šalis – iš Panevėžio paprasta pasiekti Vilnių ar Kauną.
Regioninės arenos dabar turi orientuotis į šalies atlikėjus, skirti didelį dėmesį kultūros renginiams, bendruomenei ir aktyviai remti vietos sporto komandas. Mes būtent tai ir darome. Pavyzdžiui, Lietuvos atlikėjai šiuo metu itin paklausūs, jie suorganizuoja nuostabius pasirodymus. Vien gruodžio mėnesį „Cido“ arenoje yra numatyti septyni aukščiausio lygio lietuviškų žvaigždžių koncertai. Pavyzdžiui, kaimynai latviai turi tik dvi grupes, kurios gali pasvajoti apie koncertus arenose, o Lietuvoje jų daugiau nei 10.
Kokius renginius labiausiai norėtumėte matyti „Cido“ arenoje?
Pirmiausia siekiame rengti tarptautinius sporto renginius – Europos ir pasaulio čempionatus. Vis dar tikime, kad Panevėžyje vyks dviračių treko pasaulio čempionatas. Mūsų tikslas yra tai, kad dauguma Lietuvos čempionatų ar tarptautinių renginių vyktų būtent Panevėžyje. Tai jau vyksta – imtynių, sportinių šokių, karatė, badmintono, bokso ir kitų šakų čempionatai.
Taip pat viliamės, kad krepšinio federacija nustos ignoruoti Panevėžį ir čia išvysime Lietuvos rinktinės rungtynes. Jau kelerius metus esame „išbrokuojami“, nors kartu su Savivaldybe siūlėme tokius mačus rengti nemokamai. Tai tikrai keista, nes kitoms arenoms LKF už rungtynes netgi sumoka. Nė kiek neabejoju, kad į Lietuvos rinktinės rungtynes susirinktų pilna „Cido“ arena.
Tomai, esate iš Panevėžio, čia dirbate, bet gyvenate Vilniuje. Matyt savo kailiu patiriate tai, kad Lietuva yra mažų atstumų šalis?
Taip, važinėju į Panevėžį beveik kiekvieną dieną! Nemažai tūkstančių kilometrų susidaro per metus. Vis dėl to mintys sugrįžti į Panevėžį aplanko vis dažniau. Patinka, kad pastaruoju metu miestas gražėja, auga kultūros lygis. Labai sergu už Panevėžį, noriu, kad jis dar sparčiau vystytųsi, būtų atviras ir draugiškas.
Atvykę su visa šeima, žmona ir dviem vaikais, čia jaučiamės puikiai. Ypač vyresnysis sūnus, kuris yra didelis „Lietkabelio“ fanas. Jis kelionių į Panevėžį laukia kaip didžiausio stebuklo. Tokių mažų smulkmenų vis daugėja, todėl galbūt tikrai kada sugrįšiu į gimtą miestą, nes visada laikiau ir laikysiu save panevėžiečiu.