PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Balandžio 8 d. 12:26

„Čekiukų“ byloje STT įtarimų galintis sulaukti Seimo narys A. Dudėnas prašo sudaryti komisiją

Lietuva

Arūnas Dudėnas. ELTA / Julius Kalinskas

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


354802

„Čekiukų“ baudžiamojoje byloje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įtarimų galintis sulaukti Seimo narys Arūnas Dudėnas prašo, kad dėl jo neliečiamybės panaikinimo parlamente būtų sudaryta komisija. Anksčiau politikas teigė, kad neliečiamybės atsisakys supaprastinta tvarka.

„ Aš norėčiau, kad visgi Seime būtų sudaroma komisija, atsiradus naujoms aplinkybėms“, – išklausęs generalinės prokurorės Nidos Grunskienės kreipimosi antradienį Seimo salėje pareiškė A. Dudėnas.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė paskelbė, kad šiuo metu turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys A. Dudėnas galimai padarė Baudžiamojo kodekse numatytas veikas – sukčiavimą, dokumento klastojimą ir piktnaudžiavimą.

„Į ataskaitas, kaip savo paties patirtas išlaidas, galimai įrašė duomenis apie kitų asmenų patirtas išlaidas degalams ir prie šių ataskaitų pridėjo susijusius finansinius dokumentus, kitų asmenų įgyto kuro pirkimo kvitus iš degalinių „Neste Lietuva,“ – iš Seimo tribūnos paskelbė generalinė prokurorė.

Tyrimo duomenimis, pagal šias suklastotas atskaitas tuometiniam tarybos nariui 17 kartų nepagrįstai buvo pervesta daugiau nei 10,5 tūkst. eurų.

Siekiant nustatyti bylai reikšmingas aplinkybes, vasarį buvo priimtas sprendimas apklausti A. Dudėną apie savo paties padarytas nusikalstamas veikas. Tada politikas pateikė rašytinius parodymus, kad eidamas tarybos nario pareigas dokumentų neklastojo, ir tarnyba nepiktnaudžiavo. A. Dudėnui pareigūnai įtarimus bandė įteikti pernai rudenį, iki išrenkant Seimo nariu. Pasak generalinės prokurorės, spalio 1 dieną buvo išsiųstas pranešimo apie įtarimą, tačiau procedūrą teko atidėti dėl advokato užimtumo.

Spalio 28 dieną politikas buvo išrinktas Seimo nariu, o lapkričio 14 dieną davė priesaiką ir įgijo imunitetą.

„Pašau leisti patraukti Dudėną baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“, – į parlamentą kreipėsi generalinė prokurorė.

Aš norėčiau, kad visgi Seime būtų sudaroma komisija , atsiradus naujoms aplinkybėms

Seimo nariai turi teisinę neliečiamybę, norint jiems pareikšti įtarimus ar suvaržyti jų laisvę reikalingas Seimo sutikimas.

Seimo narys A. Dudėnas išvakarėse Eltai teigė, kad neliečiamybės ketina atsisakyti supaprastinta tvarka, nesudarant komisijos. Be to, jis jau sustabdė narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje.

„Tikriausiai taip, visiems taip paprasčiau. Nenoriu Seimo darbo apsunkinti papildomai. Ir taip resursų daug išeikvota“, – Eltai posėdžio išvakarėse sakė A. Dudėnas.

Kaip teigiama anksčiau skelbtame Generalinės prokuratūros pranešime spaudai, A. Dudėno imunitetą prašoma panaikinti, įvertinus 2023 m. pradėtame ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 m. kadencijos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes.

Duomenys, kuriais remiantis manoma, kad Seimo narys A. Dudėnas ne vėliau kaip nuo 2019 mėn. liepos m. galimai padarė nusikalstamas veikas, yra užfiksuoti Ukmergės rajono savivaldybės administracijai pateiktose tarybos nario išlaidų veiklai ataskaitose bei kartu pridėtuose degalų pirkimo kvituose, liudytojų apklausų, parodymų patikrinimo vietoje, daiktų, dokumentų, kitų objektų apžiūros protokoluose bei kituose šio ikiteisminio tyrimo dokumentuose.

„Ukmergės rajono savivaldybės administracijai pateiktų 17-os galimai suklastotų ataskaitų ir prie jų pridėtų dokumentų, kurie susiję su kitų asmenų, ne A. Dudėno, patirtomis išlaidomis degalams, pagrindu Ukmergės rajono savivaldybės administracija, kaip įtariama, nepagrįstai išmokėjo Arūnui Dudėnui 10 526,84 eurus“, – teigiama prokuratūros pranešime.

#ARŪNAS DUDĖNAS#SEIMAS#NIDA GRUNSKIENĖ#BYLA#NELIEČIAMYBĖ