PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Liepos 25 d. 07:58

Buvusiam „Energijos kodo“ vadovui – milijoniniai ieškiniai, kaltinimai tyčiniu bankrotu

Kaunas

Bankrotas / Pexels

Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


375399

Bankrutavusios ir likviduotos Kauno didmeninės prekybos elektra ir dyzelinu bendrovės „Energijos kodas“ vadovui ir vieninteliam akcininkui Robertui Mačenskui pateiktų ieškinių suma siekia daugiau nei 7,5 mln. eurų, be to, jis kaltinamas apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu bei tyčiniu bankrotu.

Pernai rugsėjį pagal prokurorų kaltinamąjį aktą pradėtą baudžiamąją bylą nagrinėja Kauno apylinkės teismas.

Pasak teismo, nuo 2009-ųjų sausio iki 2023-ųjų gegužės buhalterei pateikdamas neteisingus finansinius dokumentus R. Mačenskas apgaulingai tvarkė įmonės finansinę apskaitą, todėl už šį laikotarpį negalima iš dalies nustatyti bendrovės veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų ir struktūros.

Teismo teigimu, R. Mačenskas taip pat sąmoningai blogai valdydamas įmonę nulėmė jos bankrotą ir dėl to padarė didelę turtinę žalą kreditoriams.

„Būdamas įmonės vienintelis akcininkas ir direktorius (...) sudarė bendrovei nuostolingus ir ekonomiškai nenaudingus sandorius, apribojo kreditorių galimybes nukreipti išieškojimą į bendrovės turtą, buhalterinė apskaita buvo tvarkoma apgaulingai, iškreipiant bendrovės finansinę padėtį, klaidindamas bendrovės kreditorius, dokumentais maskuodamas faktiškai nemokios bendrovės padėtį įtraukė neegzistuojančias debitorines skolas“, – pranešė teismas.

Teismo atstovė Inga Ramanauskaitė BNS sakė, kad R. Mačenskas savo kaltės nepripažįsta. Jos teigimu, teismas yra areštavęs jo sąskaitas, kuriose yra nuo kelių iki keliolikos eurų, o į kreditorių reikalavimus jis turėtų atsakyti savo turtu.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) 2023-ųjų liepą „Energijos kodui“ skyrė 4,4 mln. eurų baudą už tai, kad ji laiku nepateikė audito ataskaitų, kuriose būtų pateikti sertifikuotos degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių dalies kiekiai.

Kaip BNS informavo Kauno apylinkės teismas, bet VERT, ieškinius pernai rugsėjį išregistruotam „Energijos kodui“ yra pateikusi ir įmonė „Tauritus“ (2,3 mln. eurų), „Naftėnas“ (393 tūkst. eurų), „Alauša“ (248,8 tūkst. eurų), „Ecoil“ (132,2 tūkst. eurų), „Ignitis gamyba“ (14,9 tūkst. eurų), „Saurida“ (6,1 tūkst. eurų), „Transportera“ (3,7 tūkst. eurų).

Kiti teismo posėdžiai byloje numatyti rugsėjį ir spalį.

#BANKROTAS#ENERGIJOS KODAS