PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Liepos 15 d. 09:52

Buvusiam darbuotojui M. Naviui LB leido įsidarbinti „Bankeros“ įmonės valdyboje

Lietuva

„Bankera“ nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


373686

Teisėsaugos akiratyje atsidūrusio kripto žetonų platinimo projekto „Bankera“ lėšas tvarkiusios elektroninės pinigų įstaigos „Pervesk“ valdyboje pradėjo dirbti Mindaugas Navys, gavęs savo ankstesnės darbovietės Lietuvos banko (LB) leidimą, skelbia portalas 15min.

Kaip jau skelbta, portalo atlikto žurnalistinio tyrimo duomenimis, prieš septynerius metus „Bankeros“ įkūrėjai Vytautas Karalevičius, Mantas Mockevičius ir Justas Dobiliauskas pradėjo pirminį kripto žetonų „Banker“ (BNK) platinimą.

Prieš pat platinimo pabaigą jie įsigijo Ramiajame vandenyne esančios valstybės Vanuatu banką, į kurio sąskaitą buvo pervesti daugiau nei 45 mln. eurų, gauti iš kripto žetonų platinimo, milijoninės lėšos į Vanuatu banką buvo pervestos būtent per bendrovę „Pervesk“.

Dėl „Bankeros“ įkūrėjų veiksmų ikiteisminį tyrimą vykdo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), jį kontroliuoja Generalinė prokuratūra.

Anot 15min, centrinis bankas dar 2018 m. įspėjo investuotojus apie galimas rizikas platinant kriptožetonus, dėl grubių pinigų plovimo prevencijos ir kitų pažeidimų „Pervesk“ po tuomet atlikto neplaninio patikrinimo buvo skyręs beveik ketvirčio milijono baudą.

Portalo teigimu, pernai LB atliko dar vieną planinį „Pervesk“ patikrinimą, kurio rezultatų rengimas jau trunka beveik metus.

Nepaisant LB atliekamo patikrinimo ir tęsiamo ikiteisminio tyrimo dėl „Bankeros“ įkūrėjų veiksmų, centrinis bankas leido buvusiam Rinkos infrastruktūros departamento Mokėjimo sistemos plėtros skyriaus vadovui ir buvusiam LB Mokėjimo sistemų rizikų vertinimo komiteto nariui Mindaugui Naviui nuo šių metų gegužės 25 dienos tapti „Pervesk“ valdybos nariu.

LB portalui nurodė, kad vertino M.Navio kandidatūrą į „Pervesk“ valdybos narius vadovaudamasis įstatymų reikalavimais dėl nepriekaištingos reputacijos ir kvalifikacijos.

Centrinis bankas pernai liepą taip pat buvo pradėjęs vidinį tyrimą M. Navio atžvilgiu, paaiškėjus, kad jis savo interesų deklaracijoje nebuvo nurodęs, kad jo brolis, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aurimas Navys yra „Pervesk“ valdybos narys.

15min tyrimo duomenimis, per pusmetį 2017–2018 metais „Banker“ kripto žetonų projektas pritraukė daugiau nei 100 mln. eurų, juos įsigijo daugiau nei 100 tūkst. žmonių.

Visgi po staigaus susidomėjimo „Bankeros“ pirminiu žetonų platinimu (ICO) žetonai nuvertėjo, investuotojai patyrė nuostolius.

Tyrimo duomenimis, iš „SpectroCoin“ sąskaitos Lietuvoje į kitą tos pačios įmonės banko sąskaitą „Pacific Private Bank“ buvo pervestos dešimties milijonų eurų lėšos.

„Pacific Private Bank“ trijų „Bankeros“ įkūrėjų valdomoms bendrovėms taip pat esą paskolino milijonus eurų, šios įmonės naudotos pernakt nekilnojamąjį turtą (NT) – vilą Prancūzijos Rivjeroje, butą Neringoje, Vilniaus Gedimino prospekte bei Kaune ant Nemuno kranto.

Anot portalo, „Pacific Private Bank“ taip pat skolino milijonus eurų tiesiogiai „Bankeros“ įkūrėjams V. Karalevičiui, M. Mockevičiui ir J. Dobiliauskui, argumentuodamas, kad paskolos skirtos „asmeninėms reikmėms“. Šias paskolas garantavo bendrovės, priklausiusios minėtiems asmenims – „Finalify Ltd.“, „Spectro Finance Systems“ ir „Spectro Finance“.

#BANKERA#TYRIMAS#MINDAUGAS NAVYS#DARBUOTOJAS#LB
#LIETUVOS BANKAS#LEIDIMAS#ĮMONĖ#VALDYBA#KRIPTO