PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Gegužės 15 d. 13:35

Buvusią „Impuls“ sporto klubo direktorę teismas išteisino dėl vaiko žūties

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


267263

Vilniaus apygardos teismas dėl berniuko nuskendimo baseine pirmadienį visiškai išteisino buvusią sostinės sporto klubo „Impuls“ direktorę Neringą Budrytę.

Anksčiau moteris buvo pripažinta kalta dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant nustatytas specialiąsias elgesio saugumo taisykles ir tarnybos pareigų neatlikimo.

„Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi ir įvertinusi skundo argumentus, taip pat apklaustų liudytojų apeliaciniame teisme parodymus, padarė išvadą, kad nepasitvirtino N. Budrytei inkriminuoti kaltinimai“, – per posėdį sakė teisėjas Arūnas Bartkus.

„Nėra pagrindo konstatuoti, kad ji pažeidė specialias saugumo taisykles ir nulėmė žūtį. N. Budrytė tinkamai veikė, tinkamai atliko savo pareigas, ne N. Budrytės veiksmai buvo vaiko žūties priežastis“, – paskelbė jis.

Pasak teisėjo, anksčiau priimtas Vilniaus apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo buvusi sporto klubo direktorė buvo pripažinta kalta, yra neteisėtas ir nepagrįstas. Išteisinamajame nuosprendyje konstatuojama, kad N. Budrytė nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Apeliacinės instancijos teismas bylą peržiūrėjo po N. Budrytės advokato skundo.

Po Vilniaus apygardos teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Pernai gruodį Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu moteriai buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui, skirta daugiau nei 900 eurų įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų rugsėjį, kai Vilniuje, Kareivių gatvėje, esančiame sporto klube „Impuls“ po pirmosios plaukimo treniruotės nuskendo septynerių berniukas.

Prokuratūra N. Budrytę kaltino, kad pradėjusi neleisti tėvų, kurių vaikai treniruojasi, į baseino zoną, ji nenustatė, kas atsakingas už vaikų priežiūrą prieš treniruotę bei po jos.

Sudarydama jai pavaldžių darbuotojų darbo grafiką dieną, kai įvyko nelaimė, N. Budrytė vieną plaukimo instruktorę paskyrė budėti ir kaip baseino prižiūrėtoją, neatsižvelgdama į tai, kad ji negalės tinkamai stebėti baseino lankytojų bei užtikrinti jų saugumo tuo pačiu metu vesdama grupinę vaikų treniruotę.