PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Rugsėjo 13 d. 11:25

Buvusi Karaliaus Mindaugo mokymo centro vadovė L.Anužienė pažeidė įstatymą

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


14463

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi VšĮ „Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras“ (KMPMC) direktorė Laimutė Anužienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (toliau – Įstatymas) reikalavimą vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Ji taip pat pažeidė šiame teisės akte numatytą draudimą naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Už sistemingus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimus VTEK nusprendė surašyti L.Anužienei administracinio nusižengimo protokolą. Administracinių nusižengimų kodeksas numato, jog šio teisės akto nuostatų pažeidimas gali užtraukti baudą iki 300 Eur.

Tyrimą VTEK atliko savo iniciatyva, remdamasi žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija. Tyrimo duomenys rodo, kad L.Anužienė ne kartą veikė interesų konflikto situacijoje. Ji nuolat sprendė artimų asmenų – sūnų bei marčios – tarnybos eigos klausimus KMPMC (pvz., suteikinėjo atostogas). Taip pat L.Anužienė nuolat spręsdavo savo bei jai artimų asmenų tarnybinių komandiruočių klausimus, o išvykdama į komandiruotę, savo marčiai buvo pavedusi vykdyti KMPMC direktorės funkcijas, nors ši ir nebuvo jos pavaduotoja. Būta atvejų, kai į komandiruotę L.Anužienė vyko kartu su savo marčia.

Faktas, jog duomenis apie sūnus ir marčią L.Anužienė savo privačių interesų deklaracijoje nurodė, leidžia daryti išvadą, kad interesų konflikto kilimo tikimybę ji suvokė. Siekdama veikti skaidriai, L.Anužienė privalėjo pareikšti nusišalinimą nuo minėtųjų klausimų sprendimo ir prašyti ŠMM ar KMPMC dalininkų susirinkimo skirti asmenį klausimams dėl jai artimų asmenų tarnybos eigos spręsti.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad L.Anužienė pati su savimi ir sau artimais asmenimis pasirašydavo autorinių kūrinių užsakymo sutartis, o tuo pagrindu KMPMC jiems mokėjo autorinius honorarus. VTEK vertinimu, šiuo atveju L.Anužienė pasinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti.

Nesant pakankamai duomenų teisiniam vertinimui, VTEK nutraukė tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su KMPMC veiklai skirtų patalpų naudojimu asmeniniais tikslais, bei dėl KMPMC vardu sudarytų sutarčių su UAB „Ortopedijos klinika“. Nustatyta, kad bendradarbiavimo su šia bendrove sutartį pasirašė ne L.Anužienė. Tyrimo duomenys taip pat rodo, kad pastate, kuriame veikia KMPMC padalinys „Modus“, esantis butas nuosavybės teise priklauso L.Anužienės sūnui, o pastatas buvo renovuotas jam šios nuosavybės dar neįsigijus. Vertinti turto pirkimo-pardavimo sutarties teisėtumo VTEK neturi įgaliojimų, taip pat VTEK nenustatė kitų duomenų, kuriais remiantis būtų galima patvirtinti arba paneigti, jog L.Anužienė asmeniniais tikslais naudojosi kitomis KMPMC patalpomis.

Už teisėtų reikalavimų pateikti informaciją, būtiną tyrimui atlikti, nevykdymą, VTEK nusprendė pradėti administracinio nusižengimo teisenos procedūrą ir dėl trijų KMPMC darbuotojų: Dalios Petrauskienės, Jolantos Valiulienės, Tomo Darbuto.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) taip pat pradėjo tyrimą dėl VšĮ „Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras“ (KMPMC) vadovaujančias pareigas einančių Vinco Aidukevičiaus, Nerijaus Anužio ir Ievos Anužienės bei šiame centre dirbusio Aivaro Anužio elgesio. Bus aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimą VTEK pradėjo savo iniciatyva, pastebėjusi, jog šie asmenys savo privačių interesų deklaracijose galimai nėra pateikę deklaruotinos informacijos. N.Anužis ir I.Anužienė galimai nedeklaravo 2016-2017 m. sudarytų butų pirkimo sandorių, A.Anužis nenurodė ryšio su UAB „Ortopedijos klinika“, kurios akcininkas jis yra. O V.Aidukevičiaus galimai nenurodė KMPMC dirbančių jam artimų asmenų.