PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 24 d. 13:24

Bus tobulinama paskatų programa specialistams į Klaipėdą pritraukti

Klaipėda

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybės inf.


281652

Klaipėdos miesto savivaldybė ruošiasi atnaujinti paskatų paketą jauniems specialistams, siekdama juos sudominti gyvenimu ir darbu uostamiestyje.

Ką pasiūlyti paskutinių kursų studentams, jauniems specialistams, kad jie norėtų atvykti gyventi ir dirbti Klaipėdoje? Apie tai diskutuota Klaipėdos miesto savivaldybės darbo grupės ir biudžetinių bei viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pasitarime. Darbo grupės tikslas – numatyti veiksmų planą, kaip iki 2030 metų Klaipėdoje bus sprendžiamas specialistų trūkumas savivaldybės pavaldumo biudžetinėse ir viešosiose įstaigose. Tąkart kalbėta apie būdus privilioti trūkstamus specialistus į miesto sveikatos priežiūros įstaigas.

Atliktus apklausą nustatyta, kad miesto sveikatos priežiūros įstaigose, dalis kurių jau dabar išgyvena reikalingų specialistų trūkumą, darbuotojų amžiaus vidurkis artėja prie pensinio amžiaus. Dar labiau neramina prognozuojama situacija po penkerių metų, kai į pensiją galės išeiti nemaža dalis dabartinių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Miesto valdžia kviečia tam rengtis iš anksto ir savalaikiai priimti reikiamus būtinus sprendimus.

„Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai pasidalijo gerąja praktika, įžvalgomis, siūlymais – turėdami šią informaciją galėsime keisti procesus, tobulinti taikomas paskatų programas bei pritraukti naujus medikus rinktis dirbą ir gyvenimą būtent Klaipėdoje“, – sakė Klaipėdos miesto vicemerė Vaida Raugelė. Anot jos, daugiau dėmesio bus skiriama ir šių įstaigų vadovams – nepaliekant jų vienų spręsti naujų darbuotojų pritraukimo ir esamų išlaikymo, motyvavimo iššūkių, nes tam kartais reikia kompleksinio sprendimo.

„Turime investuoti ir į vadovus – mokyti, motyvuoti juos ir padėti jiems. Norime suformuoti ne tik savivaldybės paskatų programą, bet ir pasiūlyti standartizuotą vadovo įrankių krepšelį“, ­– atskleidė vicemerė Vaida Raugelė.

Tarp pasitarimo tikslų – atlikti dabar taikomų paskatų monitoringą, įvertinti, ar jos duoda pageidaujamą rezultatą.

Savivaldybė jau ir anksčiau buvo įvertinusi žmogiškųjų išteklių trūkumą, patvirtino tvarką, kuri atvėrė galimybę asmens sveikatos priežiūros specialistams pritraukti ir išlaikyti. Buvo patvirtintas ir Klaipėdos miesto savivaldybės asmens sveikatos priežiūros paslaugų rėmimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas. Dokumentas ne kartą buvo keistas, atsižvelgiant į sveikatos priežiūros įstaigų poreikius. Įstaigos ir dabar gali teikti paraiškas šioms specialistų pritraukimo/skatinimo priemonėms, kaip antai: dalies būsto nuomos mokesčio išlaidų padengimas; kelionės išlaidų kompensavimas; mokinių, studentų ar gydytojų-rezidentų studijų kompensavimas; papildomas sveikatos draudimas, skatinamasis priedas prie darbo užmokesčio.

Šiandien pripažįstama, kad tokio efekto, kokio tikėtasi, tai nedavė. Vis dėlto gerų rezultatų pasiekė įstaigos, kurių vadovai nuosekliai dirbo šia kryptimi savarankiškai, aktyviai įsitraukė į galimybių pritraukti reikalingus specialistus paieškas ir taikė paskatas savo nuožiūra (priemokos, kvalifikacijos kėlimas, geros darbo aplinkos kūrimas).

„Paskatų kelias turi būti paprastesnis – lankstesnis ir operatyvesnis. Ir svarbiausia - paskatos turi atliepti tų, kuriuos norime prisikviesti lūkesčius “, – pažymėjo V. Raugelė, įvertinusi, kaip kukliai įstaigos per pastaruosius dvejus metus naudojosi turima paskatų programa.

Nors paskatų savivaldybė turi, vis dėlto ne visos jos panaudojamos ir dėl to, kad tam tikrų specializacijų specialistų uostamiestyje tiesiog nėra – įstaigos jų nesulaukia net ir su paskatomis.

Dar viena paskata, kuria gali pasinaudoti jauni specialistai, – valstybės apmokamos rezidentūros studijos. Ši valstybinė paskata – viena populiariausių tarp Klaipėdos miesto savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų – rezidentūros bazių.

Tarp iššūkių, kuriuos reikia spręsti įstaigų vadovams, – siekis palaikyti sveiką įstaigos kolektyvo mikroklimatą. Tikimasi, kad šią užduotį palengvins darbuotojų motyvavimo sistema, kurią turės pasitvirtinti kiekviena įstaiga.

Analogiškas susitikimas Klaipėdos miesto savivaldybėje įvyko ir su miesto sporto įstaigų vadovais. Su jais aptarta esama situacija ir prognozės dėl žmogiškųjų išteklių savivaldybei priklausančiose sporto įstaigose. Nors sporto įstaigose situacija ženkliai geresnė negu savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigose, vis dėl to paskatų (finansinių ir nefinansinių) klausimas čia taip pat yra svarbus ir turi būti peržiūrėtas.