PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 25 d. 08:25

Birštono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas: aptartos naujausios švietimo aktualijos, projektai, dokumentų valdymo klausimai

Birštonas

Etaplius.ltŠaltinis: Birštono savivaldybė


299242

Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius balandžio 23 dieną inicijavo ir organizavo Birštono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimą. Susitikimo pradžioje pasveikintas krepšinio komandos „Birštono Milasta“ treneris Aurimas Liuiza, kurio komanda laimėjo šiųmetinį Nostra.lt-RKL B diviziono ketverto finalą.

Pasitarime dalyvavusi Birštono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Solveiga Pempienė pakvietė įstaigų vadovus jungtis prie NATO 20-mečio Europos Sąjungoje iniciatyvos ir burti jaunimą, vaikus bei šeimas piešti nuotaikingus sveikinimus ar piešinius, atspindinčius Lietuvai atsivėrusius galimybių kelius, pvz.: keliones, mokymąsi, naujas pažintis, saugumą ir pan. Piešiniai taps kokybiška klijuojama spauda, kuria bus dekoruotas tarpmiestinis „Kautros” autobusas. Iki balandžio 25 d. piešinių laukiama Savivaldybėje (I-ame aukšte).

Valstybinės kalbos vartojimo taisyklingumo kontrolės klausimais kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (vyr. kalbos tvarkytoja) Kristina Šalčiūtė. Įstaigų vadovai buvo supažindinti su naujai patvirtintomis Valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo kontrolės Birštono savivaldybėje taisyklėmis bei 2024 m. tikrinamų įstaigų grafiku. Įstaigų vidaus dokumentuose nuolatos randama rašybos, skyrybos, stiliaus, logikos klaidų, todėl aptarta galimybė organizuoti dokumentų rengimo mokymus.

Apie pedagogų kvalifikacijos tobulinimą įžvalgomis pristatydama pranešimą pasidalijo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė. Aptarti tokie klausimai, kaip pedagogų kvalifikacijos tobulinimo (toliau – PKT) programų planavimas, veiksniai, kurie „silpnina“ PKT programų kokybę ir jų pasirinkimą, PKT programų poveikis mokyklos kaip organizacijos pažangai, mokinių pasiekimams. Į diskusiją įsitraukę švietimo ir sporto įstaigų vadovai pristatė, kaip jų vadovaujamose organizacijose organizuojamas pedagogų kvalifikacijos tobulinimas, su kokiais iššūkiais susiduriama.

Vyr. specialistė Vida Gadliauskienė pristatė įtraukiojo ugdymo aktualijas. Švietimo įstaigų vadovai pristatė, kaip įstaigos yra pasiruošusios įgyvendinti įtraukųjį ugdymą, su kokiomis ir problemomis ir iššūkiais susiduria. Aptartas bendrų veiksmų planas, kaip sklandžiau įgyvendinti įtraukiojo ugdymo nuostatas.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė pristatė naują Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros iniciatyvą Darbotvarkę „Tvari mokykla 2030“, jos tikslus, uždavinius ir galimybes joje dalyvauti. Pasidžiaugė, kad šioje programoje dalyvauti iniciatyvą jau parodė Birštono vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“ ir paragino visas kitas švietimo įstaigas įsitraukti į šią programą. Tai ilgalaikė programa, apimanti šias 8 sritis:

  • Išteklių tausojimas ir prieinamumas;
  • Judumas;
  • Bendruomenės įtraukimas;
  • Kultūros ir gamtos paveldas;
  • Saugumas ir sveikata;
  • Neigiamo poveikio aplinkai mažinimas;
  • Viešosios erdvės;
  • Vietovių ryšiai.

Skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė ir vyr. specialistė Vida Gadliauskienė pristatė Europos Sąjungos bendrai finansuojamą projektą „Ikimokyklinio ugdymo turinio kaita“. Remiantis šiuo projektu, šalies ikimokyklinio ugdymo specialistams bus sudaromos sąlygos dalyvauti mokymuose ir įgyti kvalifikacijos pažymėjimus. Mokymuose iš kiekvienos įstaigos gali dalyvauti ne mažiau kaip 50 procentų visų pedagoginių darbuotojų, registruotų pedagogų registre.