PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2018 m. Liepos 20 d. 15:22

Bendras ŠVK ir verslo atstovų projektas – universalus logistikos robotas

Šiauliai

Urtė DrąsutytėŠaltinis: Etaplius.lt


45981

Įsibėgėjant 4.0 pramonės revoliucijai vis daugiau gamybos procesų, kuriuose monotonišką darbą atlikdavo žmogus, yra automatizuojami ir robotizuojami. Išmanus multifunkcinis robotas – projektas, kurį įgyvendinti imasi Šiaulių valstybinė kolegija ir partneriai, atsižvelgdami į rinkos diktuojamus pokyčius.

robotizuotas-2.jpg

UAB „EICautomation“, bendradarbiaudama kartu su UAB „Mechatronikos sistemos“ ir Šiaulių valstybine kolegija, nusprendė sukurti Universalų mechatronikos, daiktų interneto, multiagentinių technologijų, sandėliavimo ir debesų kompiuterijos principais pagrįstą logistikos robotą.

Projektas „Universalus mechatronikos, daiktų interneto, multiagentinių technologijų, sandėliavimo ir debesų kompiuterijos principais pagrįsto logistikos roboto sukūrimas“ bus įgyvendintas pagal Lietuvos 20142020 m. Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų 1 prioriteto Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas priemonę Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai. Pagrindinė projekto vykdytoja – UAB „EICautomation“. Logistikos robotą, planuojama, sudarys robotizuotas logistikos terminalas (RLT) ir universalūs kolaboravimo moduliai. Paprasčiau tariant, tai bus įrenginys, leisiantis lanksčiau planuoti įmonių sandėlio išteklius ir efektyviau juos panaudoti.

Kaip pasakojo projekto koordinatorius, Elektros inžinerijos katedros vedėjas Marius Kernagis, vis daugiau stebėjimo ir valdymo sistemų keliama į kompiuterinius „debesis“, sudėtingėjantys gamybos procesai didina reikalavimus tiek šiuos įrenginius aptarnaujantiems, tiek juos projektuojantiems ir gaminantiems specialistams – būtina, kad pastarieji gebėtų dirbti su šiuolaikiniais gamybos įrengimais ir išmanytų, kaip tokius įrengimus prižiūrėti. Šios srities atstovams reikia integruotų, darbo rinkoje perspektyvių mechanikos, elektronikos, informatikos žinių, tik tuomet darbuotojas pasižymės inžineriniu universalumu, suteikiančiu konkurencinio pranašumo.

„Dauguma šiuo metu rinkoje sukurtų arba jau egzistuojančių logistikos automatizavimo įrenginių yra „pririšti“ prie esamų verslo valdymo sistemų ar konkrečios dislokacijos. Taip sumažinama šių įrenginių pardavimo rinka, nes tokie robotai turi būti įsigyjami kartu su sandėlio ar logistikos valdymo programine įranga, vadinasi, didėja ir paties projekto kaina. Robotai tampa tik viena projekto dalimi“, – kalbėjo M. Kernagis.

M. Kernagio teigimu, šiuo metu rinkoje stebima transformacija: verslo valdymo sistemos migruoja į „debesis“, o eksploatuojami automatizuoti sandėliavimo proceso įrenginiai nėra pasiruošę tokiai transformacijai. Pareiškėjo ir partnerių kuriamo prototipo privalumas yra galimybė jį integruoti į verslo valdymo sistemas, galinčias veikti debesų kompiuterijos principu. Kitaip tariant, numatoma, kad būsimam įrenginiui nebus svarbi nei geografinė padėtis, nei gamybinio ar logistinio proceso sudėtingumas ar juo labiau verslo valdymo sistema, į kurią toks įrenginys integruotas.

Sukurtas robotizuotas įrenginys, tikimasi, ypač naudingas bus kaip mokomoji priemonė – Automatikos ir elektros inžinerijos studentams, studijuojantiems Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Projekto išlaidų suma siekia 440 770 eurų, ES fondų finansuojama dalis sudaro 202 034 eurus.

Projektui įgyvendinti numatytas 2 metų laikotarpis.