Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
LTeam nuotr.
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Rytas apniukusiame Glazge (Didžioji Britanija) - chaotiškas. Škotijoje prasidėjusiame Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate startavo net šeši lietuviai, tačiau pasirodymą iš jų tęs tik į 400 m pusfinalį patekusi Agnė Šerkšnienė.
Tačiau ir praėjusių metų Senojo žemyno pirmenybių finalininkei buvo ką veikti: iš savo bėgimo tako į bendrą išbėgusią lietuvaitę stumtelėjo čekė Lada Vondrova. Pirmavusi mūsiškė atsidūrė už dviejų varžovių nugarų, tačiau paskutiniame posūkyje prieš finišą pakilo į antrą vietą, garantavusią patekimą į kitą etapą.
„Bėgosi gerai, džiaugiuosi, kad galėjau reaguoti ir kontroliuoti situaciją. Tikslas buvo patekti tarp pirmų dviejų, kad nereiktų laukti loterijos pagal laiką. Tikėjausi, kad gali būti netikėtumų, pasistumdymų, bet dalyves žinau visas ir matėsi pagal jų nuotaiką, kuri gerai pasiruošusi, kuri nelabai. Džiaugiuosi, kad galėjau tinkamu metu pagreitėti, viskas gerai“, - pirmu startu Glazge patekinta liko A. Šerkšnienė.
Santūri lietuvė nebuvo linkusi kaltinti čekės dėl incidento ir džiaugėsi atlikusi savo darbą iki galo.
„Susistumdymas šiek tiek išmušė iš rimto, pirma mintis buvo, kad tik nenugriūčiau, o antra - kad negautumėme diskvalifikacijos už tuos stumdymus, nes ir taip būna. Po to bėgau atsargiai ir laukiau progos, kad vėl atsidurčiau priekyje“, - prisiminė A. Šerkšnienė.
Greičiausios atrankoje buvo šveicarė Lea Sprunger (52,46 sek.), olandė Lisanne de Witte (52,56 sek.) ir belgė Cynthia Bolingo Mbongo (52,60 sek.). A. Šerkšnienės rezultatas buvo 13-as, o teisę penktadienį vakare bėgti pusfinalyje iškovojo 18-ika iš 37-ių 400 rungties dalyvių.
Po aštuonerių metų pertraukos į tarptautinius uždarų patalpų čempionatus sugrįžusiai A. Šerkšnienės „kambariokei“ Glazge Eglei Balčiūnaitei šįkart pritrūko Fortūnos. Puikią sportinę formą šią žiemą demonstravusi bėgikė nepateko į 800 m pusfinalį.
Dar čempionato išvakarėse paskelbtas starto protokolas nieko gero nežadėjo: lietuvės bėgime buvo dvi realios pretendentės į medalius - prancūzė Renelle Lamote ir britė Shelayna Oskan-Clarke - bei pajėgi belgė Renee Eykens. Tuo tarpu į pusfinalį iš kiekvieno bėgimo pateko tik pirmosios dvi.
Tikslas buvo aiškus - parodyti kuo geresnį laiką ir pagal tai patekti tarp 12 geriausių Europos 800 m bėgikių. Tačiau pagalius į ratus pakišo netikėtai pirma bėgusi ir netolygų tempą diktavusi ukrainietė Tatjana Petliuk. Mūsiškė bėgime finišavo ketvirta, nuotolį įveikusi per 2 min. 5,06 sek. bei į pusfinalį neprasibrovė.
„Planas buvo laikytis pirmoje grupėje, kad ir kaip bebūtų, tačiau ukrainietė buvo labai nenuspėjama - tai greitėjo, tai lėtėjo, tai vėl greitėjo. Labai chaotiškas bėgimas, kas man buvo neparanku. Ji sukėlė chaosą ir tam nebuvau pasiruošusi. Visos išeikvojome daugiau energijos nei to reikėjo ir pabaigoje gavosi sėkmės reikalas. Nebegalėjau nei pagreitėti“, - bėgimo eigą komentavo E. Balčiūnaitė.
Lietuvė bėgo tiek 2017-ųjų pasaulio, tiek 2018-ųjų Europos čempionatų pusfinaliuose, tad nenuostabu, kad bėgti Glazgo „Emirates“ arenoje tikėjosi ir šeštadienio vakarą.
„Tikėjausi gero bėgimo, greito bėgimo ir patekimo į pusfinalį - visi šansai buvo tam. Matome, kad šių metų žiemos sezone man nelabai pasisekė. Pasiruošimas buvo tikrai geras, buvau užtikrinta, kad galiu bėgti dar greičiau nei buvau šį sezoną bėgusi“, - apgailestavo E. Balčiūnaitė.
Čempionate lengvaatletei atiteko 15-a vieta, o nuo pusfinalio ją skyrė 0,84 sek.
Panašiai atranka susiklostė ir 1500 m bėgusiam Simui Bertašiui. Iš lėto trečio bėgimo, kuriame dalyvavo lietuvis, į finalą pateko tik du - Europos čempionas, pasaulio čempionato prizininkas lenkas Marcinas Lewandowskis bei ispanas Jesusas Gomezas.
Šį sezoną Lietuvos rekordą (3 min. 42,83 sek.) pasiekęs S. Bertašius distanciją įveikė per 3 min. 49,90 sek. bei tarp 28 dalyvių buvo 20-as.
„Atrankos bėgimai visą laiką būna chaotiški ir dažniausiai viską lemia taktika. Nebūna bėgama greitai nuo pradžių. Prieš startą tikėjausi, kad bėgimas bus labai greitas, nes antrajame buvo parodytas gana neblogas laikas, todėl galvojau, kad varžovai orientuosis į tą patį. Įpusėjus distancijai pamačiau, kad stipriai atsiliekame nuo to grafiko ir būtina patekti tarp dviejų geriausių, o su mažąja „q“ niekas iš mūsų bėgimo nepateks“, - prisiminė S. Bertašius.
Praėjusią vasarą mūsiškis bėgo Europos čempionato finale, kur užėmė šeštąją vietą. Tiesa, tada į finalą pateko 12 sportininkų, o dabar - 9.
„Savijauta prieš startą buvo gera, bet kažko pritrūko iki rezultato. Susirenka stiprūs atletai, nacionaliniai rekordininkai, čempionai, tad kažko tikėtis, kad nebus stumdymosi, būtų naivu. Ko tikėjausi, tas ir buvo“, - sakė šalies rekordininkas.
Su džiugiomis mintimis sektorių galėjo palikti šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. 210 cm jis įveikė pirmu bandymu, 216 cm - antru, 221 cm - vėl pirmu bei pasiekė asmeninį uždarų patalpų rekordą. Po blankaus sezono lengvaatlečio startas Europos čempionate tapo maloniu netikėtumu.
Pirmenybėse jis užėmė aukštą 11-ą vietą. Norint dalyvauti finale, reikėjo peršokti 225 cm antru bandymu.
„Emocijos labai geros, nes visas žiemos sezonas buvo sunkus. Žinojau, kad šios varžybos paskutinės sezone, tarsi bonusas, todėl turėjau galimybę pasigerinti rezultatą. Nedaug trūko, kad peršokčiau 225 cm, tad viskas neblogai, - džiaugėsi A. Glebauskas. - Geriau sezonas blogas ir paskutinės varžybos neblogos, nei visas sezonas geras ir paskutinis startas ne. Dabar žinosiu“.
Tuo tarpu trišuolininkėms startas Škotijoje nebuvo sėkmingas. Tokio rango suaugusiųjų varžybų debiutantė Diana Zagainova nušoko 13 m 36 cm ir užėmė 15-ą vietą, o Dovilė Dzindzaletaitė visus tris kartus peržengė atsispyrimo lentelę bei liko be vietos.
„Nesijaudinau, nes patirties nuo 2013 metų tarptautinėse varžybose turėjau nemažai. Visas varžoves pažįstu, tik pasiruošimas buvo sklandus. Tos milžiniškos pertraukos... Nekaltinu pertraukų, bet išėjau šokti, grįžau atgal, vėl apsirengiau, vėl nusirengiau. Pirmas šuolis buvo geras, bet žengiau labai mažai, o paskui nenorėjau, kad būtų trys x, todėl pradėjau reguliuoti įsibėgėjimą. Pritrūko šiek tiek sėkmės“, - sakė D. Zagainova, kuri Lietuvos čempionate nušoko net 13 m 97 cm.
Didžiojoje Britanijoje gyvenanti D. Dzindzaletaitė šoko toli, tačiau, kaip ir visą sezoną, problemas sukėlė įsibėgėjimas.
„Šuoliai buvo geri, apie 14 metrų, tiesiog žengiau. Įsibėgėjimą atsidėjau pusantros pėdos per trečią bandymą, bet nepasisekė. Šį sezoną arbą žengiu, arba „nedažengiu“, reikia priprasti prie trenerio. Jaučiuosi gerai, apmaudu, kad taip gavosi. Vadinasi, Dievas turi didesnių planų man. Turiu nuryti kartėlį, apmaudu - abi su Diana buvome pajėgios patekti į finalą“, - komentavo D. Dzindzaletaitė.
Toliausiai atrankoje nušoko ukrainietė Olga Saladuka - 14 m 40 cm. Norint varžytis finale, reikėjo nušokti bent 13 m 82 cm.
Į šį Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatą atvyko devynių Lietuvos sportininkų delegacija. Penktadienį vakare A. Šerkšnienė bėgs pusfinalyje, 1500 m bėgikė Natalija Piliušina - atrankoje. Kovas pradės ir kvalifikacijoje dalyvausianti titulą ginanti šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.
ELTA