PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2022 m. Gegužės 28 d. 20:39

Barbė devyndarbė: kaip viską suspėti?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


217893

Kada paskutinį kartą radote laiko sau? Nors kasdieniai darbai neretai slegia, ir skubame greičiau juos atlikti, tačiau persitempti tikrai nereikėtų, kaip ir meluoti sau, kad jau kitą savaitę, tai tikrai šiek tiek pailsėsiu. Naivu tikėtis, kad darbai vieną dieną kažkur dings, todėl geriausia – tinkamai planuoti darbus, kurių visada buvo ir bus. Štai – 10 auksinių taisyklių, kurios padės jums sutaupyti laiko, ir viską atlikti laiku.

Planuokite darbus

Taip, ne visada viskas vyksta pagal planą, tačiau planuoti verta – prieš eidamos  miegoti pasvarstykite, kokie darbai jūsų laukia rytoj, ir kaip viską būtų galima suspėti. Pagalvokite, galbūt kai kuriuos darbus galite atidėti ar visai išbraukti iš dienotvarkės? Prisipažinkime: juk mes, moterys, kartais pačios prisigalvojame sau darbų, kurių galime tiesiog atsisakyti.

Į darbotvarkę įtraukite poilsį

Nerasite sau laiko tol, kol... to nesuplanuosite. Kada paskutinį kartą gulėjote karštoje vonioje ar lankėtės masažo salone? Įtraukite tai į dienotvarkę, ir laiko tikrai atrasite. Dauguma planuojamų darbų tikrai niekur nedings, o tuomet, kada būsite žvalios ir pailsėjusios, darbai eisis kur kas sklandžiau.

Susidėliokite prioritetus

Darbų daug... Tačiau kurie jų yra patys svarbiausi? Namų tvarkymas tikrai nebus svarbesnis už vaikų spektaklį mokykloje, o papildomos užduotys darbovietėje paprastai nėra svarbesnės už laiką, leidžiamą su šeima (nebent jums karjera – aukščiau visko). Susidėliokite prioritetus, ir pastebėsite, kad galite laimėti ne taip ir mažai laisvo laiko, kurį galite skirti tam, kas jums svarbiausia.

Stenkitės dalintis darbais

Mes, moterys, daugumą buities darbų prisiimame sau. Deja, šeimos nariai prie to greitai įpranta, ir tuo tikrai nieko nelaimime. Manote, kad švarios blizgančios grindys kam nors kelia įspūdį? Tikrai ne. Jums tikrai nebūtina palaikyti idealią tvarką namuose, juk pakanka vos per kambarį pereiti su batais, ir atliktą darbą galite pamiršti. Už jį tikrai negausite medalio, tačiau išlošite, jei darbais dalinsitės su kitais. Nėra darbų, kurių negalėtų atlikti vyras ar paaugę vaikai.

Sunkiausi darbai – dienos pradžioje

Taip, tam tikrų darbų neišvengsime, kad ir kaip norėtume. Svarbiausius (ir sunkiausius) darbus visada rekomenduojama atlikti dienos pradžioje – tai suteiks jums adrenalino, kuris stums jus judėti pirmyn visą dieną. Svarbių darbų atidėjimas gero neatneša, veikiau priešingai – atidėliodamos dažnai imamės nereikalingų darbų (dar kartą susitvarkome spintą, šveičiame vonią, ir t.t.)

Darbai turi teikti malonumą

Kai darome tai, kas mums neteikia džiaugsmo, paprastai nukenčia gyvenimo kokybė. Vadovas vėl paprašė padirbėti viršvalandžius, o jūs nuleidusi galvą burbtelite  „gerai“? Nieko čia gero. Jūsų veikla turi teikti malonumą, ir jūs neprivalote tam tikrų darbų imtis vien tam, kad kažkas to paprašė.

Gerai išsimiegokite

Dienos metu jėgų neretai trūksta dėl prasto ar per trumpo miego. Taip, tikrai neretai atsiranda reikalų iki pat išnaktų, tačiau atminkite, kad rytas už vakarą protingesnis – miegoti eikite anksčiau, ir atsikelsite anksčiau nei įprastai. Pastebėta, kad rytais darbingumas yra pats didžiausias, tad pasinaudokite tuo – tikėtina, kad kasdienius darbus galėsite atlikti greičiau nei įprastai.

Priimkite kitų pagalbą

Jei auginate mažamečius vaikus, turbūt ne kartą mama, anyta, draugė ar sesė siūlė jums savo pagalbą prižiūrint vaikus. Tikėtina, kad atsakėte, jog viską spėjate pati. Bet ar tikrai? Priimkite kitų žmonių pagalbą – vaikai galės pabūti su kitu šeimos nariu, kol jūs nueisite į kirpyklą ar masažo saloną. Nebijokite priimti siūlomos pagalbos – tai bus tik į naudą.

Stebėkite ir analizuokite

Padarykite nedidelį eksperimentą – savaitę ar bent kelias dienas vakarais surašykite atliktus dienos darbus, ir pažymėkite, kiek tam sugaišote laiko. Tuos darbus, kurie jums pasirodys nelabai svarbūs, paryškinkite kita spalva. Pagalvokite, galbūt jų galima visai atsisakyti? Nenaudingai leidžiamas laikas tikrai nepadės jums viską suspėti. Pasistenkite atsisakyti tų pareigų, kurios jums nėra naudingos.

Išmokyti pasakyti NE

Pagalba kitiems žmonėms – gražus gestas, tačiau tikrai ne visada turite sutikti padėti visiems prašantiems. Jei matote, kad ir taip nespėjate atlikti savo darbų, išmokite pasakyti „ne“, ir nejausti jokios kaltės. Žinoma, kartais padėti yra tiesiog būtina, tačiau tuomet, jei jaučiatės išnaudodamos, greičiausiai taip ir yra. Jūs neturite jausti kaltės atsisakydamos padėti kolegai atlikti tam tikrus darbus – juk tai pareikalaus tikrai nemažai jūsų brangaus laiko.

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių ne tik viską suspėsite, bet ir pagerinsite savo gyvenimo kokybę. Išmokite atrasti laiko sau – juk tikrai neretai apsiimame atlikti tuos darbus, kurie nėra būtini. Šeima, darbas, kitos atsakomybės – labai svarbu, tačiau nepamirškite skirti laiko sau, juk niekas kitas jumis nepasirūpins geriau už jus pačią. Saugokite save.

Patarimupasaulis.lt

logo-patarimupasaulis.jpg