REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2024 m. Balandžio 5 d. 16:45

Balandžio mėnesio Tarybos posėdyje patvirtinti Šiauliams svarbūs projektai

Šiauliai

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Alaina ŠtreimikytėŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė


297144

Balandžio 4-ąją įvyko Šiaulių miesto tarybos posėdis, kaip įprasta, jis pradėtas nuo Lietuvos Respublikos himno giedojimo, šį kartą Tarybos posėdžių salėje jį atliko Šiaulių valstybinės kolegijos 2 kurso Automatikos ir elektros inžinerijos studentas Tomas Mackevičius.

Į Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salę buvo pakviestas kraštotyrininkas, teisininkas Jonas Nekrašius. Žinomas šiaulietis posėdžio pradžioje pristatė naujausią savo autorinį darbą – dar spaustuvės dažais kvepiančią įspūdingą knygą – „Šiaulių regiono lyderystė: amatai, pramonė ir prekyba XV-XXI a“.

Pristatydamas savo kūrinį Tarybos nariams J. Nekrašius tvirtino, kad apie Šiaulius viską pasako semiotiko, mūsų mieste gyvenusio profesoriaus Algirdo Juliaus Greimo mintis: „Šiauliai buvo vienintelis miestas Lietuvoje, turėjęs savitą veidą, savą inteligentiją, savo kultūrą, gyvenimą, originalų darbininkų judėjimą, miesto savivaldybę, kuri vienintelė gal Lietuvoje jautėsi iš tiesų savivaldybe, už visa tai Šiauliai didele dalimi turi būti ir buvo dėkingi Zubovams ir jų bendradarbiams. Tai miestas, kuris turi savo didelius žmones ir savą mitologiją.“

Balandžio mėnesio Tarybos posėdyje priimti 45 projektai.

Šiaulių miesto taryba balsavo dėl pritarimo įgyvendinti projektą „Lieporių parko atgaivinimas ir pritaikymas bendruomenės veiklai“. Tarybai pritarus šiam sprendimui Šiaulių miesto savivaldybės administracija rengs ir teiks Projekto įgyvendinimo planą.

Šiuo projektu siekiama atgaivinti Šiaulių miesto Lieporių parką, pritaikant jį aktyviam šeimos laisvalaikiui: universalių lauko žaidimų įvairaus amžiaus vaikams aikštelių įrengimas, pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros atnaujinimas ir plėtra, apšvietimo infrastruktūros atnaujinimas ir plėtra, želdynų ir kraštovaizdžio sutvarkymas, mažosios architektūros elementų įrengimas, teritorijos pritaikymas neįgaliesiems, esamos automobilių statymo infrastruktūros modernizavimas ir plėtra parko prieigose.

Taip pat Taryba pritarė Šiaulių futbolo ir regbio maniežo statybos projekto įgyvendinimui.

Projektu siekiama įveiklinti nenaudojamą teritoriją ir sukurti naują infrastruktūrą, skirtą kokybiškam ir labiau prieinamam viešųjų paslaugų teikimui bei Šiaulių miesto gyventojų poreikių tenkinimui. Vykdant projekto veiklas Dainų parko prieigose numatoma statyti A++ klasės pastatą, kurio bendrasis plotas 11 745 kv. m., kuris skirtas bendrojo teikti ugdymo, neformaliojo ugdymo, sveikatinimo paslaugas, organizuoti sporto, užimtumo ir aktyvaus laisvalaikio veiklas.

Užsak. Nr. 104435REDAKCIJA REKOMENDUOJA