PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Liepos 15 d. 14:25

Baigiama statyti moderniausia šalyje Pilaitės gimnazija

Vilnius

Sauliaus Žiūros nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė


240358

Tūkstantis sostinės moksleivių nekantriai turėtų laukti naujųjų mokslo metų pradžios – Pilaitės mikrorajone baigiama statyti moderniausia šalyje ir penktoji po Nepriklausomybės atgavimo mokykla Vilniuje.

„Sunku patikėti, kad dar prieš trylika mėnesių šioje vietoje buvo plynas laukas, kuriame kasėme simbolinę kapsulę ateities kartoms. Šiandien jau skaičiuojame dienas iki gimnazijos atidarymo. Įspūdingą projektą lydėjo įspūdingas statybų tempas ir jau netrukus bus baigta moderniausia gimnazija visoje šalyje, išskirtinė savo amfiteatrine aikšte po stogu, terasa ant stogo, įtraukiomis, daugiafunkciškomis erdvėmis, draugiška aplinka. Tai visiškai naujos koncepcijos mokykla Lietuvoje. Lygiuodamiesi į ją, kelsime reikalavimus ir kitoms būsimoms mokykloms“, – atidarymo nuotaikomis jau gyvenančią gimnaziją penktadienį pristatė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
Keturių aukštų, 12 tūkst. kv. m gimnazijos pastatas su 88 klasėmis projektuotas atsižvelgiant Vilniaus šiuolaikinės Vilniaus mokyklos reikalavimus, pažymima sostinės savivaldybės pranešime.
Kuriant Pilaitės gimnazijos architektūrinį projektą be galo daug dėmesio skirta kokybiškai mokymosi aplinkai ir atvirumui. Vos įžengus pro gimnazijos duris, moksleivius, mokytojus, tėvus ir bendruomenę čia pasitiks didžiulė bendravimui skirta erdvė – amfiteatras, kurį moksleiviai galės išnaudoti laisvo laiko tarp pamokų metu ar renginiams, o bendruomenė – susitikimams.
Pirmajame mokyklos aukšte taip pat bus įrengta valgykla (vienu metu joje galės valgyti iki 135 žmonių), biblioteka, konstrukcinių medžiagų dirbtuvės, skaitmeninių technologijų laboratorija ir mokomoji virtuvė. Tarp valgyklos ir amfiteatro suplanuota 300 vietų aktų salė su moduline iš segmentų surenkama scena ir profesionalia įgarsinimo, vaizdo projektavimo bei renginių apšvietimo sistemomis.
Taip pat pirmajame aukšte suprojektuota vienu metu 90 moksleivių sportuoti pritaikyta sporto salė, kurioje bus galima žaisti krepšinį ir tinklinį. Aplink didžiąją salę išsidėsčiusios penkios mažesnės užsiėmimų treniruoklių ir mankštos salės, kurios leis pasiūlyti moksleiviams daugiau sporto šakų ir kitų aktyvių veiklų. Mokiniams ir mokytojams įrengtos atskiros moterų ir vyrų rūbinės su dušų ir WC patalpomis. Iš persirengimo patalpų mokiniai pasiskirsto į universalią sporto arba kitas užsiėmimams skirtas sales.
Antrame, trečiame ir ketvirtame aukštuose išsidėsčiusios specializuotos klasės – chemijos, fizikos, biologijos, informacinių technologijų. Kiekvienoje klasėje tilps iki 30 mokinių, informacinių technologijų klasėse – iki 15. Klasėse numatyti projektoriai, interaktyvios lentos, reikiami elektros įvadai.
Tam, kad moksleiviams nereikėtų kažkur toli administraciniame korpuse ieškoti mokytojo, gimnazijoje įrengti net trys mokytojų kambariai – po vieną kiekviename aukšte. Gimnazijos direktoriaus kabinetas – su dideliu langu į bendrą erdvę ketvirtajame aukšte, kad dirbdamas kasdien matytų moksleivius, o eidamas iki savo kabineto per visą mokyklą kasdien sutiktų visą personalą.
Gimnazijos koridoriuose moksleivių patogumui įrengtos spintelės su užraktais, laisvalaikiui tarp pamokų – jaukūs suolai. Šiltąjį sezoną moksleiviai galės leisti poilsiui sukurtame uždarame parke su keturiomis atviromis lauko klasėmis ar ant stogo įrengta terasa bei sporto aikštyne, kurį sudaro 3 tūkst. kv. m futbolo aikštelė, maždaug 450 kv. m universali aikštelė ir ilgesnis nei 100 m bėgimo takas.
Visos gimnazijos erdvės pritaikytos individualių poreikių turintiems žmonėms. Lauko teritorija ir koridoriai stebimi vaizdo kameromis.
Sklypo šiaurėje įrengtas bendruomenei atviras parkas su BMX dviračių trasa, riedlenčių parku ir vaikų žaidimų aikštelėmis.
Statybos projekto vertė – 17 mln. eurų.
Modernaus dizaino ir išplanavimo gimnaziją Pilaitėje, Tolminkiemio g. 2D, suprojektavo architektūros studija „DO architects“, mokyklą stato bendrovė „Jungtiniai projektai“, projektą valdo „Vilniaus vystymo kampanija“.
Vilniaus savivaldybės pranešime nurodoma, kad iki 2026-ųjų ugdymo įstaigos Vilniuje bus statomos sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose sostinės rajonuose – Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje bei Pilaitėje. Pagal dabartinius planus, progimnazija Bajoruose duris galėtų atverti 2025-aisiais, progimnazija Pavilnyje ir Pašilaičiuose – 2026-aisiais, taip pat 2026-aisiais planuojama pradinė mokykla Pilaitėje.