PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Spalio 8 d. 08:15

Bagažinių turgelis. Mokesčių inspekcija atsako, kuo jame galima prekiauti

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


16420

Jurbarke jau kuris laikas sekmadieniais automobilių stovėjimo aikštelėje prie turgaus vyksta bagažinių turgelis. Organizatoriai kviečia parduoti ar dovanoti savo dėvėtus drabužius, žaislus, naudotus baldus, dviračius, paveikslus ir kitus daiktus.

Tačiau gali būti, kad ši nauja ir graži akcija, kuri pritraukia daug ir norinčių parduoti, ir pirkti, ir šiaip pasižvalgyti, pabendrauti žmonių, gali žlugti. Pirmiausia dėl to, kad apsukrūs prekybininkai įsigudrino čia pardavinėti naujas prekes. Pasak Jurbarko seniūno R. Kuro, atsiradus tokiems prekybininkams, bagažinių turgelio gali nebelikti, nes leidimas rinktis šioje aikštelėje išduotas ne prekybai, o renginiui. Bagažinių turgelis šioje vietoje vyks dar 4 kartus – 2 kartus spalio mėnesį ir 2 kartus lapkritį. Artimiausias bagažinių turgelis vyks spalio 8 d. nuo 14 iki 19 val.

Kokius mokesčius reikia mokėti, jei nori parduoti savo asmeninius daiktus, „Mūsų laikas“ pasiteiravo Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Pakomentavo Rasa Virvilienė, VMI Teisės departamento direktorė. Nereikalingus asmeninius daiktus (nebenešiojamus drabužius, nenaudojamus baldus, buitinę techniką ir pan. turtą) galima parduoti neįregistravus individualios veiklos. Pajamų, gautų pardavus tokį turtą, ir šio turto įsigijimo kainos skirtumas per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), neviršijantis 2500 eurų, gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamas. Jei nurodytas skirtumas viršytų 2500 eurų, tai viršijanti suma būtų apmokestinama pajamų mokesčiu, taikant 15 proc. mokesčio tarifą, ir reikėtų gautas pajamas deklaruoti metinėje pajamų deklaracijoje.

Pažymime, kad norint iš turto pardavimo pajamų atimti jo įsigijimo kainą, reikia turėti tai pagrindžiančius dokumentus.