Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt
Akumuliatoriaus sveikata
Bene daugiausia problemų šaltais rytais automobilių savininkams sukelia seni arba nusilpę akumuliatoriai – skubant į darbą nepavyksta užvesti mašinos, o staiga rasti padėti galintį žmogų irgi tampa nemenku iššūkiu. Tam, kad išvengtumėte tokių situacijų, nelaukdami didelių šalčių pasirūpinkite savo automobilio akumuliatoriaus sveikata. Jei neturite reikiamos įrangos namuose ar tiesiog stokojate žinių, apsilankykite artimiausiame autoservise – čia patyrę specialistai pamatuos akumuliatoriaus įkrovą ir leis pasirinkti tinkamiausią sprendimo būdą. Seną ar visiškai išsikrovusį akumuliatorių išsyk derėtų pakeisti nauju, o šiek tiek įkrovos stokojantį gali pakakti pakrauti vieną ar kelis kartus per sezoną. Tiesa, gali būti, kad akumuliatorius išsikrauna dėl srovės nuotekio – pastebint dažną išsikrovimą vertėtų apsilankyti pas autoelektriką, kuris pašalintų atsiradusį gedimą ir užtikrintų ilgesnį akumuliatoriaus tarnavimo laiką.
Dėmesys kėbului
Ekspertai pataria – jei sezonui pasiruošti nespėjote laiku – nedelskite. Žinoma, viso automobilio paruošimas žiemai gali nepigiai atsieiti, nes pasirūpinti reikės:
Kokybiškomis padangomis. Pirmiausia pasirūpinkite kokybišku automobilio apavu – nusidėvėjusios, jau kelerius metus naudojamos padangos gali nebeužtikrinti reikiamo sukibimo, dėl ko gali gerokai išaugti avarijų bei kitų nelaimingų atsitikimų rizika. Pamatuokite savo turimo žieminių padangų komplekto protektoriaus gylį – pastarasis turėtų būti apie 7-8 mm, žinoma, važiuoti galite ir tol, kol protektoriaus gylis siekia 3 mm, tačiau tai nėra saugus pasirinkimas kelionėms. Jei pastebėjote padangų protektoriaus nusidėvėjimą, būtinai įsigykite naują komplektą, kuris užtikrintų sklandžias ir visiškai saugias jūsų išvykas.
Patikimais valytuvais. Nepriekaištingai valantys priekinio ir galinio stiklo valytuvai – tiesiog privalomi tiek lietinguoju, tiek šaltuoju sezonu. Jeigu savuosius naudojate jau kelerius metus, būtinai atnaujinkite šį automobilio elementą – be jokių kliūčių matomas kelias padės išvengti itin staigaus stabdymo ir dėl jo dažnai kylančio slydimo. Be to, nusidėvėję valytuvai gali gadinti jūsų automobilio stiklų kokybę šį braižydami ar kitaip kliūdami – užtikrinkite, kad viena pasenusi detalė netaptų kitų problemų priežastimi.
Priešrūkinių žibintų veikimu. Savaime suprantama, kad kone kiekviename automobilyje yra įmontuotos tokios šviesos, tačiau jos ne visuomet veikia. Retai naudodami šiuos žibintus pamirštame įsitikinti jų kokybe, o užklupus stipriam rūkui ar pūgai, praktiškai tenka stoti šalikelėje ir laukti oro sąlygų pagerėjimo. Kad netektų stoviniuoti, pasirūpinkite kokybiškomis šviesomis – šios padės užtikrintai tęsti kelionę.
Tinkamais sniego ir ledo valymo reikmenimis. Įsigykite patikimą šepetį ilgu kotu – taip patogiau pasieksite ir galėsite švariau nuvalyti automobilio stogą. Taip pat pravers patvarus ledo grandiklis, tiesa, pastarąjį po truputį pakeičia elektriniai variantai, todėl, jei laikote automobilį po atviru stogu ir dažnai susiduriate su stiklų apledėjimu, galite išbandyti ir tokį variantą. Arsenalą papildykite ir ledų tirpikliu – ši priemonė veikia greičiau nei grandiklis, tad ypač praverčia tomis dienomis, kuomet prireikia skubėti. Šaltuoju sezonu verta pasirūpinti ir durelių gumomis – supurkškite jas silikonu, kad užtikrintumėte gerą elastingumą, kuris neleis užšalti, ko pasekoje neteks tampyti ir laužyti automobilio durelių.
Antikoroziniu sluoksniu. Be abejo, vienas geriausių dalykų, kuriuo galite palepinti savo automobilį, yra antikorozinė danga. Žiemą jūsų transporto priemonė susiduria su įvairiais druskų tirpalais, žvyru, smėliu ir kitomis priemaišomis, tad kėbului tenka atlaikyti didelius iššūkius. Pažeidus pagrindinį sluoksnį į šį ima mestis rūdys, o vėliau tenka daug investuoti į visos važiuoklės, slenksčių bei kitų apatinių kėbulų detalių remontą. To išvengti gali padėti speciali danga, apsauganti nuo rūdžių ir užkertanti kelią jų plitimui. Didelė dalis vairuotojų privengia tokio sprendimo dėl paslaugos kainos – padengti automobilį šiuo sluoksniu gali kainuoti tikrai daug, tačiau ši investicija yra ilgalaikė ir užtikrinanti, kad neteks kasmet atnaujinti vis labiau rūdijančių kėbulo elementų.
Vis dėlto, toks automobilio paruošimas negali užtikrinti saugių kelionių ypač senomis transporto priemonėmis. Net daugelį metų patikimai tarnaujančios mašinos dažniausiai pasiduoda būtent žiemą – ima šalti įvairios skysčių žarnelės, speigo nebeatlaiko sistema po kapotu. Jei jau kuris laikas svarstote apie automobilio keitimą, verčiau šį sezoną investuokite ne į savo senos mašinos paruošimą, o į naujos paieškas. O šią mintį atidėliojantiems dėl pinigų trūkumo verta pasidomėti papildomo finansavimo galimybėmis. Pasinaudoję paskolos skaičiuokle sužinosite preliminarias mėnesio įmokas ir matysite jums taikytinas palūkanas, o lanksčios sąlygos suteiks galimybę naudotis nauja transporto priemone be didelių rūpesčių.
Pasirūpinkite šildymo ir vėdinimo sistema
Tiesa, žiemą svarbu pasirūpinti ne tik kėbulu – komfortas automobilio salone taip pat yra kelionių sklandumą lemiantis faktorius. Ir taip yra ne vien dėl šilumos, kuria norime mėgautis patogiai įsitaisę už vairo – neveikianti šildymo ir vėdinimo sistema gali lemti gausiai rasojančius langus, dėl kurių bus sunku matyti kelią. Žinoma, šią problemą gali išspręsti praverti langai, tačiau kas gi norėtų važiuoti į tolimesnė kelionę būtent tokiomis sąlygomis? Sklandžiai veikianti oro kondicionavimo sistema taip pat užtikrina, kad esant dideliam speigui neužšals jūsų sistemos po kapotu, o ir pasirūpinti stiklų nuvalymu bus kur kas paprasčiau.
Reklama