PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2018 m. Spalio 3 d. 14:27

Aušros gatvės rekonstrukcija: saugūs pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


54892

Neasfaltuota vienos svarbiausių ir judriausių Utenos arterijų – Aušros gatvės – atkarpa prie prekybos centro „Maxima" tarp miesto gyventojų kelia nemažai aistrų. Vieni pyksta dėl užsitęsusių darbų, kiti – dėl to, kad gatvės dalis dar neasfaltuota. Apie Aušros gatvės rekonstrukcijos darbų eigą, terminus ir pasikeitimus, baigus rekonstrukciją, kalbamės su Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Jonu Slapšinsku.

Gerbiamas direktoriau, tai kodėl gatvės atkarpa prie prekybos centro „Maxima" vis dar neasfaltuota?

Kaip žinote, į Aušros gatvės rekonstrukcijos procesą įsijungė trys įstaigos: UAB „Utenos komunalininkas", UAB „Utenos vandenys" ir Utenos rajono savivaldybė. Pirmoji darbus atliko bendrovė UAB „Utenos komunalininkas", dabar atlieka UAB „Utenos vandenys" ir tik tada, kai bus baigti šių bendrovių darbai, prasidės tikrasis gatvės rekonstravimas, nes kitu atveju Utenos rajono savivaldybei, pirmai pradėjusiai darbus, gatvę tektų rekonstruoti du kartus.

Priminsiu, kad UAB „Utenos komunalininkas" Aušros ir Vaižganto gatvėse vykdo projektą „Trūkstamų paviršinių nuotekų tinklų įrengimas Utenos mieste, Dauniškio daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale". Paviršinių nuotekų tinklus minėtose gatvėse tiesė UAB „Alsuva". Vaižganto gatvėje darbai užbaigti ir iš viso joje nutiesta 234 m tinklų. Aušros gatvėje iš viso šiuo metu yra nutiesta 325 metrai tinklų. Liko neasfaltuota atkarpa prie minėto prekybos centro.

Kaip minėjau, UAB „Utenos vandenys" Aušros gatvėje įgyvendina kitą projektą: renovuoja pasenusius vandentiekio ir nuotekų tinklus. Darbus pradėjo toje pačioje atkarpoje, kaip ir UAB „Utenos komunalininkas". Šių metų gegužės 30 d. bendrovė „Utenos vandenys" pasirašė sutartį su rangovu UAB „KRS" dėl visos Aušros gatvės vandentiekio tinklų rekonstrukcijos. Pagal sutartį rekonstrukcija bus atlikta per 10 mėnesių. Rangovas turės rekonstruoti apie 1615 m vandentiekio tinklų. Tas pats rangovas rekonstruos apie 1570 m Aušros gatvėje esančių nuotekų tinklų. Šių darbų terminas – 12 mėn.

Darbai atkarpoje prie prekybos centro vyko ypač sudėtingomis sąlygomis. Rangovui teko dirbti dideliame – 8–9 metrų – gylyje. Kaip suprantate, reikėjo iškasti tokio paties gylio duobes. Kad neįvyktų avarijos, griūtys, reikėjo dirbti atsargiai, neskubant. O tai lėtino darbų eigą. Rangovas stengėsi atlikti savo įsipareigojimus kokybiškai, kad vamzdyno vėl netektų po kurio laiko remontuoti.

Norėdamas nustatyti esamą vamzdynų būklę, UAB „KRS" specialistai atliko televizinę diagnostiką: su specialiomis vaizdo kameromis vamzdyno apžiūrą iš vidaus. Diagnostika parodė, kad vamzdynas yra labai prastos būklės. Kad nereikėtų kasti gatvės, yra planuojama vamzdynų renovacijai panaudoti modernią betranšėjinę technologiją, kurios esmė – vamzdynai yra renovuojami tiesiog po žeme. Ši technologija įgalina vamzdynus, nekasant jokių duobių, įvilkti į vadinamąją „rankovę" – labai tvirtą įvairių komponentų darinį, kuris naudojamas kaip naujas vamzdis.

Taigi galima nuraminti gyventojus, kad gatvės atkarpos prie prekybos centro rangovas UAB „KRS" dar kartą neiškas ir bus galima tą atkarpą netrukus išasfaltuoti.

Bet gali prireikti kasti gatvės pakraščiuose, nes UAB „Utenos vandenys" yra numačiusi renovuoti ir Aušros gatvės vamzdyno atšakas...

Taip. UAB „Utenos vandenys" numačiusi renovuoti visas 29 Aušros gatvės vamzdyno atšakas nuo Vaižganto gatvės iki Tauragnų ir Gedimino gatvių sankirtos (prie buvusio „Vagos" knygyno (dabar ten įsikūręs vaikų žaidimų kambarys). Atšakos eina į šoninės gatves, susisiekiančias su Aušros gatve, į įvažiavimus į kiemus, nuo pagrindinio vamzdyno iki šulinio. Tad gali prireikti kasti ir gatvės kraštuose. Tikimasi, kad nereikės, bet iškilus nenumatytoms aplinkybėms, nieko kito neliks, kaip iškasti duobes.

Planuojama, kad visose atšakose nauji vamzdžiai bus pakloti iki šių metų pabaigos. Tikimės ir visoje gatvėje naujus vandentiekio tinklus nutiesti dar šiais metais. Taigi, gatvė bus ardoma dalimis visus metus, bet tai nepatogumų gyventojams nesudarys, nes darbai bus atliekami paeiliui nedidelėse gatvės dalyse.

Be to, Aušros gatvėje dar dvi namų valdos yra neprisijungusios prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Tad gyventojams suteiksime galimybę jungtis prie sistemos: iki šių sklypų ribų privesime minėtus tinklus.

Kada Aušros gatvėje numatoma pradėti Utenos rajono savivaldybės planuojamus darbus ir ar ji bus rekonstruojama visa iškart?

Darbai suplanuoti jau kitų metų pavasarį. Todėl UAB „Utenos vandenys" ir UAB „Utenos komunalininkas" stengiasi viską atlikti laiku ir kokybiškai. Iškart visa gatvė tikrai nebus rekonstruojama. Nes kitaip būtų sutrikdytas eismas mieste, gyventojams būtų sunku patekti į Dauniškio kvartalą, pasiekti kitas gatves ir savo gyvenamuosius namus. Todėl gatvė bus rekonstruojama etapais: nuo minėto buvusio „Vagos" knygyno iki „Luminor" banko, nuo banko iki Žaliosios gatvės ir t. t.

Priminkite miesto gyventojas, kokie pasikeitimai laukia Aušros gatvės?

Aušros gatvės ilgis – 1,700 km. Ji prasideda ties Tauragnų ir Gedimino gatvių sankirta, kerta J. Basanavičiaus, A. Baranausko, Maironio, Žaliąją, Aukštakalnio gatves ir užsibaigia ties Vaižganto ir Palijoniškio gatvių sankirta. Visoje gatvėje bus keičiama važiuojamosios dalies danga, įrengiamas naujas apšvietimas. Šaligatviai atkarpoje nuo sankryžos su J. Basanavičiaus gatve iki Alaušos degalinės nebus keičiami, nes yra geros būklės. Šaligatviai bus keičiami atkarpoje nuo Tauragnų ir Gedimino gatvių sankirtos iki „Luminor" banko. Šioje atkarpoje taip pat atsiras ir daugiau automobilių stovėjimo aikštelių, ir naujas apšvietimas. Didžiausia naujovė – visos gatvės važiuojamoje dalyje bus pažymėti dviračių takai, abejose važiuojamosios dalies pusėse užimsiantys po 1,5 metro. Bet gatvė dėl to nesusiaurės, tik atsiras papildomas takų žymėjimas. Pagal Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintą darnaus judumo planą, kuriame yra išdėstytos ir Europos Sąjungos nuostatos, visi gatvėje esantys objektai – kūrybinių industrijų centras „Taurapilis", Kultūros centras, prekybos centras „Aušra" ir kitos įstaigos – turi būti pasiekiami laisvai tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams.

Taigi po rekonstrukcijos Aušros gatvė pasikeis neatpažįstamai. Suprantama, kad šiuo metu nesutvarkyta gatvės atkarpa kelia daug nepatogumų. Atsiprašome už juos. Tikiuosi, kad šie nepatogumai ir gatvės rekonstrukcijos pabaigos laukimas atsipirks: ji bus patogi ir vairuotojams, ir pėstiesiems, ir dviratininkams, o eismo saugumo lygis mieste taps daug aukštesnis.

Dėkoju už pokalbį.