PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2020 m. Gruodžio 11 d. 12:55

Aukso plunksnos vedini

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


157955

Teigiama, kad kūrybai palankesnis yra pavasaris, gamtos atbudimo ir saulės sugrįžimo metas. Tačiau šiandienos pasaulis, pakliuvęs į viruso gniaužtus, laužo daugelį įprastų tiesų. Kad lapkritis ir gruodis taip pat kūrybingas laikas, įrodė ir Šiaulių Gegužių progimnazijoje įvykęs miesto 5-6 klasių mokinių kūrybos konkursas „Aukso plunksna“, skirtas fantastinei literatūrai. Kūrėjai galėjo rinktis, ar kurti pasaką, ar maginės fantastikos tekstą ir duoti laisvės vaizduotei. Konkurse dalyvavo Medelyno, Dainų, „Juventos“ ir Gegužių progimnazijų mokiniai. Iš 14 darbų net 10 buvo įvertinti diplomais, nominacijomis.

Vertintojai ypač buvo sužavėti vaizdingais, gilios prasmės penktokų kūriniais, todėl buvo skirtos net dvi pirmos vietos. Dainų progimnazijos penktokės S.Turauskaitės kūrinys „Paslaptingas miškas“ nustebino įdomiu siužetu, kilnia pagrindine mintimi. O Gegužių progimnazijos penktokės A.Čerkauskaitės tekstas „Stebuklingasis raktas“ laviruodamas tarp pasakos ir maginės fantastikos pasakojo apie gyvenimo džiaugsmo stebuklą. Sulaukta ir fantazijos eilėmis, už kurią „Juventos“ mokiniui A.Kalinčikui buvo skirta nominacija. Žinoma, penktokų kūriniuose veikė ir gyveno ir drakonai, ir keistos planetos, ir ateiviai, bet svarbiausia, kad visų istorijų pabaigos buvo teisingos ir šviesios, kas rodo vaikų pritarimą amžinai poeto H.Radausko tezei „....pasaka tikiu“.

Šeštokų kūriniuose, žinoma, temos buvo artimesnės aktualijoms, ypač viruso grėsmei. Tačiau mokinių darbuose ryškiausiai skamba mintis, kad žmonės tikrai įveiks klastingą ligą, nes blogis visada pralaimi. Šiaulių Gegužių progimnazijos mokinė E.Štaraitė (II vieta) netgi linksmai pažvelgė į virusą ir savo kūrinyje su juo kovoti pasiuntė Dezinfekantą, seses Kaukes ir pusseseres Pirštinaites. Kad vaikai tiki gamtos jėga ir stiprybe liudijo „Juventos“ progimnazijos mokinės U.Jurgaitytės kūrinys „Pasivaikščiojimas po vaizduotę“ (III vieta). Šeštoko D.Šer iš Gegužių progimnazijos fantastiniame kūrinyje mėginta paaiškinti, kas padėjo Vytautui Didžiajam sugalvoti, kaip laimėti Žalgirio mūšį. O I vieta atiteko mokinei L.Šulcaitei už kūrinį „Stebuklingas lietus“, kuris skaitytoją nukelia į Lašiūnų šalį, kuri visai nepanaši į kokią kitą šalį, bet taip pat turi savo taisykles, tradicijas, pvz., „nesirengti mėlynai, kad netaptum nematomas.“ Taigi šeštokų kūryba apėmė įvairias temas, praeitį ir aktualijas, stebino netikėtais vaizduotės viražais.

Konkursas „Aukso plunksna“ ne tik pakvietė vaikus praleisti karantininį laiką namuose turiningai, bet ir nuotoliniame susitikime sudarė galimybę jauniesiems rašytojams perskaityti savo kūrinius, išklausyti kitų, gal pasisemti įkvėpimo kitiems kūriniams. Kaip teigė E.Šliūpaitė, Gegužių bibliotekos vedėja, konkurso iniciatorė ir vertintoja, mokinių darbai galėtų tapti netgi knygomis, kurias mielai skaitytų bendraamžiai ir ne tik. Juk dėl nuoširdžiai kuriančių atsiranda ir aistringų skaitytojų, ir knygų mylėtojų, ir nuostabus literatūros pasaulis. Ir, be abejo, net tamsiuoju metų laiku, viruso akivaizdoje, reikia išlaikyti tai, ką turime brangiausio: vaizduotę, kūrybą, bendradarbiavimą, skrydį aukso plunksnos link.

 

Mokytoja I.Turovaitė