PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Balandžio 1 d. 13:18

„Aukso paukštė“ – Trakų Karališkajam teatrui

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


78096

Kovo 29 d. Trakų kultūros rūmuose surengtos Tarptautinės teatro dienos šventėje apdovanotas „Aukso paukšte“ geriausiu šalyje 2018 m. suaugusiųjų mėgėjų teatru ir jo vadovu pripažintas Trakų Karališkasis teatras ir jo vadovas Robertas Čuta.

Pasak R. Čutos, toks apdovanojimas – didelė garbė, pripažinimas, paskatinimas teatrui, tai patvirtinimas, kad Trakų Karališkasis teatras yra tarp geriausių mėgėjų teatrų Lietuvoje.

Šiemet metų geriausiais paskelbti ir net dvylikai Lietuvos mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams įteikti „Aukso paukštės“ apdovanojimai. Šiomis nominacijomis įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai. Aukščiausieji mėgėjų meno apdovanojimai kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą.

Pelnytą „Aukso paukštės“ apdovanojimą teatrui ir jo režisieriui R. Čutai įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatro specialistė Irena Maciulevičienė, kuri Trakų Karališkojo teatro veiklą stebėjo nuo pat pradžios. Dalinosi atsiminimais apie teatro pasirodymus, festivalius, režisierių, aktorių meistriškumą bei visos teatro bendruomenės aktyvią ir ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu matomą veiklą. Įteikdama „Aukso paukštę“ palinkėjo, kad jos sparnų ir šviesos užtektų visiems Trakų Karališkojo teatro nariams.

Trakų Karališkajam teatrui buvo įteikta kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko padėka, kurią įteikė Lietuvos kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus patarėja Jadvyga Lisevičiūtė. Patarėja dalinosi prisiminimais, pasakojo apie teatrų festivalio „Kanapė“ naktinius vaidinimų seansus, kurie nepalikdavo abejingų. „Aukso paukštės“ apdovanojimas yra įrodymas, kad žiūrovams reikia teatro, tad linkėjo gyvuoti dar daugelį metų.

Su aukštu įvertinimu teatro vadovą ir artistus pasveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, įteikusi teatrui ir jo režisieriui R. Čutai padėką už ištikimybę teatrui ir dovanojamą džiaugsmą žiūrovams. Linkėjo, kad nuotaikingi ir įdomūs pasirodymai dar ilgai džiugintų žiūrovus. Merė taip pat Trakų Karališkojo teatro įkūrėjui, režisieriui ir aktoriui V. Mikalauskui įteikė padėką už nuopelnus Lietuvos mėgėjų teatrui ir sveikino 50-ies metų scenoje proga.

Seimo Pirmininko pavaduotojo Jono Liesio vardu teatrą sveikino jo patarėja Vilma Puišienė, linkėdama teatrui neblėstančio entuziazmo kūryboje.

Teatralus sveikino Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizik, linkėdamas aktoriams nesibaigiančio noro toliau vystyti teatro meną ir siekti naujų kūrybinių išraiškos formų. Direktorius teatro režisieriui R. Čutai įteikė padėką už ypatingus nuopelnus Trakų kultūrai ir teatro menui, už kūrybinę drąsą ir raišką, iniciatyvas inspiruojančią teatro bendruomenę, asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Sveikinimo žodžius tarė teatro draugai – Vilniaus senjorų teatras ir Rūdiškių bajorų teatras.

Pasidžiaugti trakiečių įvertinimu į šventę susirinko teatro mylėtojai, draugai ir kiti svečiai. Trakų kultūros rūmuose Tarptautinės teatro dienos proga buvo eksponuojama 16-oji tarptautinės teatro plakatų bienalės paroda iš Žešuvo, tad šios šventės proga atvyko pasveikinti ir uždaryti šią parodą pats bienalių organizatorius, Wandos Siemaszkowos teatro TRANS/MISJE meninio projekto partneris Krzysztof Motyka.

Svečias iš Lenkijos pasveikino gausiai susirinkusius teatro mylėtojus, papasakojo apie teatro plakatų įtaką bei svarbą žiūrovui, režisieriui ir teatrui bei pasidžiaugė šiuo nekomerciniu kūrybos žanru.

Renginyje žiūrovai matė dokumentinį filmą apie Trakų Karališkojo teatro veiklą. Filme užfiksuotos akimirkos sugrąžino žiūrovams pačius gražiausius prisiminimus apie teatrą ir teatre vaidinusius žmones. Po filmo peržiūros visi žiūrėjo Trakų Karališkojo teatro nuotaikingą spektaklį pagal A. Čechovą „Apie vedybų žalą žmonijai“, kurį režisavo R. Čuta. Vaidino Justina Bendinskytė, R. Čuta ir Kęstutis Vilkauskas.

Trakų Karališkasis teatras įkurtas 1991 metais. Nuo įkūrimo pastatyta per 50 spektaklių, vaidino daugiau nei 50 aktorių. Dalyvauta daugelyje teatrų festivalių Lietuvoje ir užsienyje. Nuolat dalyvaujama Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Atspindžiai“, kas dvejus metus Trakuose rengiamas mėgėjų teatrų festivalis „Kanapė“, kuris suteikia džiaugsmo ne tik žiūrovui, bet ir dalyviams. Teatras yra pelnęs diplomus įvairiose nominacijose – „Ryškiausias sezono debiutas“, „Ryškiausia epizodinio vaidmens atlikėja“, „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“, „Ryškiausia sezono scenografija“, ,,Ryškiausias sezono aktorius“ ir ,,Ryškiausia užsienio dramaturgijos interpretacija“, buvo apdovanotas pagrindiniais prizais nominacijose „Ryškiausias epizodinio vaidmens atlikėjas“. Savo vietą teatre per daugelį metų rado daugybė įdomių, charizmatiškų ir kūrybingų žmonių, kurių nemaža dalis vis dar vaidina teatre arba yra jo dalimi.

Dėkojame renginio partneriams ir rėmėjams – Trakų rajono savivaldybei, restoranui „Senoji kibininė“, gėlių parduotuvei „Ant kalno“ , Trakų rajono laikraščiui „Trakų žemė“.

Džiaugiamės pelnytais apdovanojimais ir linkime kūrybinės sėkmės, naujų premjerų ir dėkingų žiūrovų. Toliau džiuginkite įsimintinais personažais ir puikiomis premjeromis, pildykite teatrinį gyvenimą nepaprastomis istorijomis, o žiūrovų širdis – padėka, meile ir susižavėjimu.