Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Panevėžio rajono savivaldybė aukcione parduoda 520 kv. m namą, prieš tris dešimtmečius statytą vaikus globojusiai G. ir V. Grigaliūnų šeimynai. / P. Židonis/Sekundė
Daiva BaronienėŠaltinis: ALFA
Parduodamo 520 kv. m namo pradinė kaina tesiekia 48 tūkstančius eurų.
Nuomojo 99-eriems metams
Panevėžio rajono Paįstrio seniūnijoje, Teberešiškių kaime, Savivaldybės planuojamas parduoti namas skaičiuoja 30-us metus. Rajono biudžeto lėšomis 1995-aisiais statytas namas panaudos sutartimi 99-iems metams buvo išnuomotas daug metų rajone garsiausiai Gražinos ir Vidanto Grigaliūnų šeimynai.
Tačiau teismams nustačius, kad šeimynoje vykdyti sunkūs nusikaltimai, iš G. ir V. Grigaliūnų atimtos globėjų teisės, nutraukta ir namo nuomos sutartis, o dabar skelbiamas jo aukcionas.
Patekimas į namą – Grigaliūnų malonėje
Rajono savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjos Aldonos Čiegytės teigimu, pradinę namo pardavimo kainą – 48 000 eurų – nustatė Vilniaus nekilnojamojo turto vertinimo įmonės Panevėžio skyriaus turto vertintojai. Į šią sumą įskaičiuoti ir į pastatą vedantys vandentiekio tinklai, kurių ilgis 22,33 metro. Vanduo į namą patenka iš vietinio gręžinio.
Didžiulis pastatas parduodamas be sklypo. Mat namas stūkso G. ir V. Grigaliūnams priklausančioje žemės valdoje.
Negana to, pastatas turi ir bendrą sieną su šių sutuoktinių nuosavu namu.
Paklausta, kaip naujieji savininkai patektų į nusipirktąjį namą, Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja paaiškino, jog tektų tartis su žemės savininkais – Grigaliūnais.
Globėja privilegijų neturės
Namas Teberešiškių kaime parduodamas viešo aukciono būdu.
Pasak A. Čiegytės, tuo atveju, jei buvę nuomininkai nebus iškraustę visų ten laikytų daiktų, Savivaldybė irgi nesiims jų išgabenti, tuo turės pasirūpinti naujieji savininkai.
Namo pardavimo elektroninis aukcionas numatytas birželio 16–17 dienomis.
Aukciono sąlygose nurodytas mažiausias kainos didinimo intervalas – 100 eurų. Aukciono dalyviai privalės susimokėti 55 eurų dalyvio registravimo mokestį bei 4800 eurų garantinį įnašą.
Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja patikino, jog G. Grigaliūnienė bei jos šeimos nariai, kaip ir bet kurie kiti asmenys, irgi turi teisę dalyvauti šiame aukcione.
„Bet jokių privilegijų G. Grigaliūnienė aukcione neturės. Laimės pasiūlęs didžiausią sumą už parduodamą namą“, – patikino A. Čiegytė.
Seniūnui naujiena
Pastatą apžiūrėti galima birželio 9–10 dienomis. Dėl to tektų kreiptis į Paįstrio seniūnijos, kurios teritorijoje yra Teberešiškių kaimas, seniūną Virginijų Šležą.
Šiuo metu atostogaujantis seniūnas prisipažino, jog jam staigmena, kad potencialiems pirkėjams privalės aprodyti parduodamą namą. „Kol kas to pastato raktų neturiu, man nebuvo pranešta ir apie pareigą supažindinti su tuo pastatu“, – sakė seniūnijos vadovas.
Nusipirkusieji namą jo pirkimo–pardavimo sutartį privalės pasirašyti per 30 dienų nuo pardavimo aukcione dienos. Už pirkinį privalu atsiskaityti iš karto.
Socialinių būstų idėjos atsisakė
Nutraukti šio namo nuomos sutartį su jau nebeegzistavusios šeimynos buvusia motina G. Grigaliūniene Panevėžio rajono politikai nutarė praėjusių metų rudenį.
Taip pat buvo nuspręsta pastatą parduoti aukcione, nors iš pradžių svarstyta galimybė jį pertvarkyti į socialinius būstus. Visgi šios minties rajono valdžiai teko atsisakyti, mat namas stovi ne valstybinėje žemėje, o privačiame sklype.
Svarstė pati pirkti
Kiek anksčiau G. Grigaliūnienė „Sekundei“ yra tvirtinusi, jog svarstys galimybę įsigyti didžiulį baltų plytų namą, pastatytą šalia juodviejų su vyru medinuko.
Ji teigė pinigų tokiam pirkiniui neturinti, tačiau patikino, jog paremti pažadėjo išauginti buvę globotiniai, kurie ir po teismų proceso ne nutraukė santykius su globėjais, o atvirkščiai – suteikė ir moralinę, ir materialinę pagalbą.
Sužinoti, ką dėl namo pirkimo buvusi šeimynos motina svarsto dabar, nepavyko. Prisiskambinti G. Grigaliūnienei nesisekė.
Iš šlovės į purvą
Tėvų globos netekusius vaikus G. ir V. Grigaliūnai ėmėsi globoti 1989 metais.
Gana greitai ši šeimyna imta vadinti pavyzdine, už rūpinimąsi vaikais globėjams teikti ir valstybės, ir Panevėžio rajono savivaldybės apdovanojimai.
Šlovė Grigaliūnus lydėjo net tris dešimtmečius. Bet 2020-ųjų pradžioje tarsi perkūnas iš giedro dangaus pasklido žinia, kad toje šeimynoje vykdyti lytiniai nusikaltimai. Šiuos kaltinimus pažėrė buvusios globotinės, kurios teigė septynerius metus buvusios seksualiai išnaudotos šeimynos tėvo Vidanto Grigaliūno.
Atomazga – belangė
Teisėsaugai pradėjus ikiteisminį tyrimą, vaiko teisių apsaugos specialistai nedelsdami paėmė šioje šeimynoje tuo metu gyvenusius globotinius. Patys G. ir V. Grigaliūnai jiems mestus kaltinimus griežtai neigė, vadino šmeižtu, tikino esą taip baisiai jie šantažuojami buvusių globotinių.
Ikiteisminio tyrimo medžiaga gana greitai pasiekė teismą. Net du teismai – Panevėžio apygardos ir Lietuvos apeliacinis – nustatė šeimynos tėvų kaltę.
V. Grigaliūnas už lytinius nusikaltimus gavo penkerių metų laisvės atėmimo bausmę.
Kaip deramai neatlikusi globėjos pareigų buvo nubausta ir G. Grigaliūnienė, tačiau belangės ji išvengė. Tokią teismo nutartį buvusi šeimynos motina priėmė, aukštesnės instancijos teismui jos nebeskundė. Tačiau į kalėjimą pasiųstas V. Grigaliūnas kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį teismą. Visgi šis paliko galioti žemesnių instancijų teismų nutartis ir, negana to, nusprendė, kad Apeliacinis teismas dar kartą turėtų įvertinti ir tuos bylos epizodus, dėl kurių vyras buvo išteisintas. Šiuo metu dar laukiama Apeliacinio teismo sprendimo.