PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Kovo 28 d. 07:15

Auga ne tik eksportas, bet ir Kinijos pareigūnų dėmesys Lietuvai

Vilnius

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt


32825

Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) pirmą kartą apsilankęs naujasis Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei pažadėjo žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui paramą ne tik skatinant dvišalį bendradarbiavimą žemės ūkio srityje, bet ir organizuojant 13-ąjį Žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą tarp Kinijos ir 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių.

Ministras B. Markauskas pasidžiaugė, kad pastaruoju metu dvišalis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Kinijos žemės ūkio srityje ypač aktyvus – žemės ūkio ministerijų pasirašytas veiksmų planas įgyvendinamas visapusiškai. Artimiausiu metu laukia ypatingas iššūkis: siekdama padidinti šalies matomumą tarptautiniu lygiu, ŽŪM jubiliejiniais 2018 m. organizuoja 13-ąjį Žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą tarp Kinijos ir 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių. Jis vyks Vilniuje, tarptautinės žemės ūkio ir maisto pramonės parodos „AgroBalt“ metu (gegužės 24-26 d.).

Dėl galimybės Lietuvoje surengti šį forumą teko įdėti nemažai pastangų. Derybos su aukščiausiais Kinijos pareigūnais ir kitų penkiolikos šalių atstovais vyko net dvejus metus, tačiau pastangos pasiteisino ir ŽŪM pirmoji Lietuvoje surengs tokio masto renginį. Ambasadorius patvirtino, kad į forumą atvyks ir Kinijos Liaudies Respublikos žemės ūkio ministras Han Changfu.

Atsižvelgiant į tai, kad formatas „Kinija+16“ atveria naujas galimybes sustiprinti Kinijos ir 16 šalių verslo subjektų bendradarbiavimą, Lietuva gegužės 24 d. surengs ir verslo forumą, kuriame dalyvaus beveik 50 kinų verslininkų iš įvairių sektorių.

Lietuvos maisto gamintojai vis drąsiau žengia į šią milžinišką Azijos rinką. Eksporto licencijos jau išduotos pieno gamintojams, netrukus Kinijos vartotojai parduotuvėse galės rasti lietuviškos jautienos, savo eilės laukia pašarų ir grūdų eksportuotojai.

Pernai žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Kiniją sudarė 8 mln. eurų. Net 88 proc. eksportuotų produktų buvo lietuviškos kilmės. Palyginti su 2016 m., eksportas į Kiniją padidėjo 19,8 proc. (lietuviškos kilmės produktų eksportas išaugo 71,6 proc.).