Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Atvirų durų dienos „Pažink Šiaulių verslą!“. Organizatorių nuotr.
EtapliusŠaltinis: Etaplius.lt
Aktyvumas maloniai nustebino
Penktadienį ir šeštadienį šiauliečiai bei miesto svečiai buvo kviečiami pamatyti įmonių „virtuvę“, kuri įprastai gyventojams nėra prieinama. Pirmą kartą Šiauliuose organizuoto atvirų durų dienų renginio „Pažink Šiaulių verslą!“ tikslas – supažindinti gyventojus su mieste veikiančiais verslais, jų naudojamomis technologijomis, vykdomais procesais, kuriama produkcija ir teikiamomis paslaugomis. Viena renginio organizatorių, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Edita Grigaliauskienė sako, kad tiek įmonių, tiek gyventojų aktyvumas maloniai nustebino – iš viso į penktadienio ir šeštadienio ekskursijas užsiregistravo daugiau kaip 700 žmonių. Neabejojama, kad ateityje šis renginys taps tradiciniu.
„Džiugina įmonių įvairovė: tai ir paslaugos, ir gamyba, ir švietimas, todėl gyventojai turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairiomis verslo sritimis. Jau turime sąrašą įmonių, kurios yra pasiruošusios kitais metais irgi prisidėti, todėl tikrai labai drąsiai galiu sakyti, kad šitas renginys bus tęstinis ir tikrai ne vienkartinis. Kitais metais šiauliečius taip pat galėsime pakviesti apsilankyti mūsų miesto įmonėse ir pažinti dar didesnę įvairovę“, – sako E. Grigaliauskienė.
Supažindino su inovatyviomis technologijomis
Duris visuomenei atvėrusių įmonių sąraše buvo ir tokių, kurios tai darė pirmą kartą. Štai elektronikos komponentais, dalimis, įrankiais ir medžiagomis prekiaujanti „Lemona Electronics“ iki šiol niekada neorganizavo tokio pobūdžio renginių. Šiauliečius ir miesto svečius įmonė kvietė susipažinti su išmanaus apšvietimo sprendimais ir 3D spausdinimo technologija. „Lemona Electronics“ Šiaulių regiono didmeninės prekybos vadovas Rolandas Gasickas sako, kad 3D spausdinimas neabejotinai yra ateities technologija, kurią įmonė sėkmingai pritaiko kasdienėje veikloje, todėl norėjo su ja supažindinti ir miesto gyventojus.
„Praktiškai atspausdinti galima viską, ką tik fantazija leidžia. Tai ir vazelės, ir žaidimai, spausdinasi ir mašinų detales, panaudojimo galimybės žiūrint į ateitį beribės. 3D spausdinimo technologija naudojama net medicinoje, plačiai taikoma pramonėje, spausdinami įvairūs prototipai“, – pasakoja R. Gasickas.
Į įmonės ekskursiją-edukaciją atvykęs šiaulietis Irmantas džiaugėsi galimybe iš arti susipažinti su visame pasaulyje populiarėjančia inovatyvia technologija.
„Tai yra pakankamai nauja sritis, nežinoma, „žalia“. Kažkiek informacijos turi, bet labai minimaliai. Turėjau laiko, galvoju, ko nepasigilinus. Ta sritis buvo tik iš nuogirdų, kažkas paskaityta, girdėta, o žingeidumas atvedė pagilinti žinias“, – sakė vyras.
3D spausdinimo paslaptys sudomino ir devintoką Leonardą. Jaunuolis pats neseniai įsigijo tokį spausdintuvą, tad labai apsidžiaugė galimybe iš arti pamatyti, kaip su juo dirbti ir kokių dalykų galima sukurti naudojant šią technologiją.
Leido ne tik pažvelgti, bet ir prisiliesti
Įmonės iš tiesų pasistengė, norėdamos sudominti gyventojus, todėl pasirūpino, kad atvykę svečiai ne tik pamatytų jų „virtuvę“, bet ir galėtų patys prie procesų prisiliesti, juos išbandyti. Štai šilkografinės spaudos gamyba užsiimanti įmonė „Laurema“ suteikė galimybę atvykusiems į ekskursiją pasigaminti sau unikalų medžiaginį maišelį, apie įdomią ir itin gilią istoriją turinčią šilkografijos techniką pasakojo grafikos meno kūrėjas, profesiorius Vytautas Janulis. Jis sako, kad šilkografija iš tiesų verta visuomenės dėmesio, mat jos ištakos siekia laikus dar prieš mūsų erą.
„Šilkografija – viena iš senų technikų. Nors Lietuvoje ir Europoje ji atsirado žymiai vėliau, bet jos ištakos siekia Kiniją iki Kristaus gimimo. Šilkografija suklestėjo, kai atsirado šilkas. Senovės Kinijoje, Japonijoje ši technika buvo naudojama karių skydams, kardų rankenoms dekoruoti. Europoje šilkografija užpatentuota palyginti neseniai – 1907-ais metais“, – įdomių faktų pateikė profesorius.
„Laurema“ vadovė Jūratė Kasparavičienė įsitikinusi, kad verslas turi būti atviras visuomenei. Jos teigimu, taip įmonės turi galimybę užtikrinti savo veiklos tęstinumą.
„Mums labai smagu, kad kuo daugiau žmonių apie mus žino: ką mes veikiame, ką darome. Taip pritraukiame naujus kolektyvo narius, nes mums irgi svarbu, kad pas mus dirbtų žmonės, kuriems yra įdomu, tada tas darbas juos motyvuoja. O kai pas mus lankosi vaikai, jie visada turi tiek daug klausimų. Mus tai labai džiugina ir tai yra ta karta, kuri auga ir galbūt irgi prie mūsų prisijungs, o gal norės panašų verslą turėti“, – mano J. Kasparavičienė.
Atvirų durų dienas „Pažink Šiaulių verslą!“ organizavo Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių turizmo informacijos centras ir Šiaulių technologijų mokymo centras.
Kuo sudomino įmonės?
Šiaulių „Affidea“ klinika kvietė gyventojus iš arčiau susipažinti su dienos chirurgijos, diagnostikos ir laboratorijos tyrimų skyriais.
Išmaniuosius prietaisus, elektros kirtiklius, buities prietaisus, LED šviestuvus, elektronikos komponentus, metalo gaminius gaminanti „Artilux NMF“ pristatė įmonės gamybos procesus, susipažindino su gamybos patalpomis.
Pievagrybių augintojos ir eksportuotojos „Baltic Champs“ ekskursijoje buvo galima apžiūrėti moderniausią Baltijos regione grybų auginimo fabriką. Lankytojai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su gamybos procesu, sužinoti apie grybų auginimo verslą, pievagrybių auginimo technologijas, inovacijų diegimą, mokslinę tiriamąją veiklą grybininkystėje.
UAB „Putokšnis“, veikianti kaip prekinis ženklas „Doloop“, užsiimanti tvarių PET pakuočių gamyba, supažindino su tvariomis PET pakuotėmis, nuo žaliavos perdirbimo iki galutinio produkto formavimo, leido pažvelgti į pažangiausias gamybos technologijas ir įmonės sprendimus, padedančius sumažinti poveikį aplinkai.
Šildymo įrangą namams ir pramonei gaminantis UAB „Kalvis“ kvietė susipažinti su įmonės gaminama produkcija skirta namų ūkiui (buitiniais katilais, pirties krosnelėmis), ir modernia pramonine šildymo įranga, skirta šilumą tiekti miesteliams, pramonės įmonėms ir kitiems įvairios paskirties pramoniniams objektams.
Komerciniams pastatams Jungtinėse Amerikos Valstijose langus gaminanti UAB „Ltintus“ supažindino lankytojus įmonės istorija, vertybėmis, darbuotojais, ateities planais bei kaip itin aukštos kokybės Lietuvoje pagaminti gaminiai užkariauja Amerikos rinkas.
Lauko masažinių vonių prekybos centras „NeoSpa“ kvietė ne tik pamatyti, bet ir išbandyti bei pasimaudyti lauko masažinėse voniose.
Švedų kapitalo ROL grupės įmonė, kurioje vystomi ir teikiami prekybinės įrangos sprendimai ir gaminama mažmeninės prekybos įranga „ROL Lithuania“ demonstravo įmonės gaminius, kvietė pamatyti, kuo ir kaip gyvena viena iš pažangiausių Lietuvos bendrovių.
Vėdinimo sprendimų lyderiai Europoje UAB „Salda“ suteikė unikalią galimybę iš arti pamatyti, kaip gimsta modernios oro vėdinimo sistemos: nuo smulkių detalių kūrimo iki galutinio produkto surinkimo, pajusti pažangios technologijos galią ir sužinoti, kaip „Salda“ prisideda prie sveikesnės ir švaresnės aplinkos kūrimo.
Konsultacijų ir mokymų kompanija, konsultuojanti darbuotojų saugos ir profesinės sveikatos, energetikos, gaisrinės ir civilinės saugos, aplinkosaugos, vadybos ir teisiniais klausimais UAB „SDG“ kvietė daugiau sužinoti apie savo veiklą ir atliekamas paslaugas, bei pasimokyti, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą.
Šiaulių arenos organizuotoje ekskursijoje lankytojai susipažino su arenos užkulisiais, galėjo patekti ten, kur įprastai renginių lankytojai neįleidžiami, iš arti pamatyti, kaip gimsta renginiai, kur įsikuria arenoje koncertuojančios įžymybės.
Šiaulių valstybinė kolegija susipažindino su kolegijos erdvėmis, parodė laboratorijas, kuriose praktinius įgūdžius tobulina aukštosios mokyklos studentai.
„Šiaulių vandenys“ pakvietė apsilankyti viename iš aukščiausių Šiaulių miesto pastatų – vandentiekio bokšte – įsikūrusiame muziejuje. Čia ekskursijų dalyviai susipažino su Šiaulių vandentvarkos įmonės istorija, vandentiekio ir nuotakyno sistemos raidos etapais, ūkio plėtojimu ir modernizavimu, bendrovės kolektyvo tradicijomis. Vyko vandens degustacija ir vandens tyrimai juostelėmis. Lankytojai sužinojo, kodėl vanduo yra kietas ir kokį vandenį sveika gerti.
Šiaulių technologijų mokymo centras pakvietė aplankyti savo Menų ir grožio paslaugų, Prekybos ir verslo, Statybos, Technologijų, Vairuotojų skyrius.
Metalo detektorių ir kitokių prietaisų prekyba užsiimanti IĮ „Tesora“ suteikė galimybę išbandyti metalo ieškiklius ir sužinoti apie jų veikimą, skirtumus bei naudojimo galimybes aktyviam ir įdomiam laisvalaikiui.
Kanalinių oro šildytuvų, valdiklių ir kitų komponentų, vėdinimo įrenginiams ir jų sistemoms vystytoja ir gamintoja UAB „Ventmatika“ parodė, koks įvairiapusis gali būti mažas fabrikas. Lankytojai perėjo produkto atsiradimo keliu nuo skardos lakšto iki galutinio kanalinio oro šildytuvo.
Vilniaus universiteto Šiaulių akademija kvietė į susitikimą, kuriame lankytojai sužinojo, kaip valdyti savo ar artimųjų alergijos simptomus be papildomų išlaidų. Dalintasi naujausiais moksliniais atradimais apie plika akimi nematomus oro gyventojus, kurie daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Po susitikimo vyko įdomi ekskursija po modernias akademijos mokymosi erdves.
Reklama