PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2025 m. Gegužės 23 d. 14:04

Atrask gamtos stebuklus ir save: vasaros renginiai bibliotekoje

Šiauliai

/ Bibliotekos nuotr.

EtapliusŠaltinis: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka


363713

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka vasaros pradžią kviečia sutikti įsiklausant į gamtos balsą, pažįstant jos stebuklus ir kartu rūpinantis savo fizine bei emocine sveikata. Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamų projektų „Gamtadieniai: kultūriniai dialogai mieste“ ir „Sveikatos akademija“ renginiai padės geriau pažinti mus supančią gamtą, suteiks žinių apie emocinį ir fizinį atsparumą. Mūsų santykis su aplinka – neatsiejama dvasinės ir fizinės sveikatos dalis.

Kai gamta tampa mokytoja

Gegužės 28 d. bibliotekoje atidaroma išskirtinė grybų piešinių paroda „Konstantino Prošinskio fenomenas: grybų piešiniai“ iš Vrublevskių bibliotekos fondų. Ją pristatys mikologas dr. Jonas Kasparavičius. Jis taip pat atvers vartus į paslaptingą grybų pasaulį – biologinę karalystę, esančią tarp augalų ir gyvūnų.

Birželio 4 d. kviečiame į „Sparnuotus pasakojimus“, kuriuos ves ornitologas Gediminas Petkus. Edukacija skirta gamtos mylėtojams, kurie nori sužinoti daugiau apie paukščius ir pažvelgti į juos ne tik pro žiūronus, bet ir savo širdimi. Susitikimas planuojamas bibliotekos Didžiojoje skaitykloje, o jei orų sąlygos bus palankios, dalis edukacijos persikels į lauką – kartu su ornitologu vaikščiosime, klausysimės ir tyrinėsime sparnuotų kaimynų pėdsakus gamtoje.

Pažinimas sklaido mitus

Su nuostabiu vabzdžių pasauliu bus galima susipažinti dviejose edukacijose. Birželio 6 d. kviečiame pažinti aštuonių kojų gyventojus: vorus, erkes ir šienpjovius. Biomedicinos mokslų daktarė Marija Biteniekytė ne tik išsklaidys mitus, bet ir padės suprasti, kaip baimė keičia mūsų santykį su gamta. Jeigu leis orų sąlygos, edukacija vyks gryname ore – netoliese esančiame parke, kur voragyvių pasaulį bus galima tyrinėti gyvai. O jei pasiseks – kartu dalyvaus ir ypatinga viešnia – terapinis šuo Hepi Tara Luna, Berno zenenhundė, kuri padės kurti saugią atmosferą ir drąsiau tyrinėti gamtos pasaulį.

Pažintį su entomologijos mokslu pažadėjo ir knygos „Vadovas Lietuvos drugiams pažinti“ autoriai Giedrius Švitra, Darius Mikalauskas ir Eglė Vičiuvienė. Susitikimas su jais vyks birželio 12 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sode (Paitaičių g. 4). Gamtos tyrinėjimas – tai ne tik mokslas, bet ir poezija, kviečianti į šokį su gyvuoju pasauliu.

Nuo perdegimo – į miško glėbį

Gegužės 29 d. kviečiame į edukaciją „Perdegimas: kaip atpažinti ir įveikti?“ su psichologe Ugne Juodyte. Tai – gilus žvilgsnis į emocinę sveikatą, įrankių dėžutė, padėsianti atpažinti streso signalus, atkurti energiją ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

O jei tą vakarą pasižadėsite daugiau laiko skirti savo emocinei sveikatai – kviečiame tai pradėti daryti gegužės 31 d. Talkšos ir Salduvės miškuose, kur vyks miško terapijos sesija su pirmąja Lietuvoje sertifikuota miško maudynių specialiste Mila Monk. Miško terapija – tai natūralus būdas stiprinti emocinį atsparumą, atgauti ramybę ir vidinę pusiausvyrą.

Judesio, stiprybės ir įkvėpimo akademija

Projekto „Sveikatos akademija“ veiklos apima ne tik paskaitas, bet ir praktinius užsiėmimus bei įkvepiančias asmenines istorijas. Tai – kvietimas visų amžiaus grupių žmonėms pasirūpinti savimi ir savo bendruomene.

Birželio 2 d. gydytojas neurologas Jokūbas Fišas pristatys savo knygą „Sveiko ir džiaugsmingo gyvenimo receptai“ – lengvai, žaismingai ir moksliškai pagrįstai papasakos apie svarbiausius profilaktikos, sveikatinimo ir gydymo principus, kuriuos kruopščiai rinko per visą savo karjerą.

Eglė Meliha, buvusi profesionali sportininkė, dabar vedanti mankštas, terapijas ir užsiėmimus įvairaus amžiaus žmonėms, birželio 4 d. kviečia moteris į šokio judesio terapiją. Ši terapija padeda mažinti stresą, nerimą ir įtampą, atpalaiduoja kūną ir protą, paleidžia užspaustas emocijas, suteikia džiaugsmo ir harmonijos pojūtį. Birželio 26 d. E. Meliha ves tempimo mankštą senjorams – švelnų, bet veiksmingą būdą, kaip gerinti savijautą ir kūno lankstumą. Tempimo pratimai tinka įvairaus amžiaus ir bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms.

Įkvepiančios sportininkų istorijos

Birželio 11 d. olimpinis prizininkas Edvinas Ramanauskas dalinsis savo patirtimi apie sveiką gyvenseną, fizinį pasirengimą ir psichologinę ištvermę. Tai – ne tik sporto laimėjimų, bet ir disciplinos, vidinės stiprybės istorija, kuri gali įkvėpti kiekvieną. E. Ramanauskas – vienas ryškiausių Lietuvos baidarininkų, olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas (kartu su Aurimu Lanku), Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas.

Birželio 19 d. laukia ne mažiau įkvepianti susitikimo akimirka su Raimeda Bučinskyte. Jos paskaita „Jeigu nori būti – būk!“ – tai tikras liudijimas, kaip trauma gali tapti augimo pradžia. Raimeda, paralimpinių varžybų dalyvė ir medalininkė, savo istorija įrodo, kad ribos dažnai gyvena ne kūne, o galvoje. Kiek daugiau nei prieš dešimt metų pradėjusi treniruotis kulkinį šaudymą, 2022 m. Lietuvos sporto apdovanojimuose ji buvo pripažinta geriausia metų sportininke parolimpinio sporto kategorijoje.

Daugiau informacijos – www.savb.lt ir ŠAVB socialiniuose tinkluose (#Gamtadieniai #SveikatosAkademija)

Partneris: Lietuvos regioninių naujienų platforma „Etaplius“.

#ŠIAULIAI#BIBLIOTEKA#RENGINIAI