PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2022 m. Rugsėjo 7 d. 09:18

Atnaujintoje Šiaulių oro uosto valdyboje: nepriklausomi aviacijos, finansų ir strateginio valdymo ekspertai

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


245105

Ilgiausią Baltijos šalyse orlaivių kilimo ir tūpimo taką turintis tarptautinis Šiaulių oro uostas ruošiasi sekančiam intensyvios plėtros etapui. Oro uosto valdyba atnaujinta trimis nepriklausomais nariais, tarp kurių aviacijos, finansų bei strateginio valdymo specialistai.

Šiaulių oro uosto valdybą papildė oro transporto įmonės „Strike Aviation LT“ vadovas Andrius Antanaitis, bankininkystės ir finansų sektoriuje profesinės patirties sukaupęs Jonas Grincius bei elektromobilių krovimo stoteles diegiančio Estijos startuolio „Eleport“ vadovas Baltijos šalims Kazys Pupinis.

Oro uosto valdyboje toliau dirba jo akcininkės Šiaulių miesto savivaldybės atstovės – Ekonomikos ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Brigita Mareckienė bei Ligita Balsienė, taip pat tarptautinio Šiaulių oro uosto vadovė Aurelija Quezada. Valdybos pirmininkės pareigas eina B. Mareckienė.

Pasak A. Quezados, oro uostas nuosekliai siekia savo tikslo išnaudoti unikalius parametrus ir įsitvirtinti oro krovinių rinkoje, kartu modernizuojant jo valdymą bei siekiant maksimalios grąžos akcininkui.

„Pastaraisiais metais plečiame savo veiklą, siekdami tapti orlaivių techninės priežiūros, remonto ir eksploatavimo (angl. MRO) aikštele. Kartu su Šiaulių miesto savivaldybe pritraukėme kelias dešimtis milijonų privačių investicijų, tačiau lygiagrečiai dirbame, kad mūsų paslaugų portfelis išsiplėstų dar labiau. Neabejoju, kad naujųjų valdybos narių atsinešamos kompetencijos ir patirtis Šiaulių oro uostui padės keistis efektyviau“, – sako A. Quezada.

Darbą Šiaulių oro uosto valdyboje pradėjusio A. Antanaičio teigimu, šiaurinėje šalies dalyje veikiantis oro uostas susiduria su užsienio ir vietos konkurencija, tačiau ir potencialą turi didelį.

„Šiaulių oro uostas yra plėtros etape ir yra pasirengęs išnaudoti savo potencialą. Tam, kad jis galėtų pritraukti oro krovinių vežėjų, reikia susikoncentruoti į reikalingos infrastruktūros sukūrimo klausimus ir spręsti kitus aspektus, kurie šiuo metu aktualūs oro pervežimų segmente, tarp jų infrastruktūros sprendimai, efektyvumas, ekologija. Konkurencija rinkoje yra nemaža, tačiau Šiauliai turi ir savo privalumų, ir potencialo. Mano patirtis oro krovinių pervežimo versle Šiaulių oro uostui tikslų gali padėti pasiekti greičiau“, – teigia A. Antanaitis.

Šiaulių oro uosto valdybos narių kadencijos trukmė siekia 5 metus. Anksčiau nepriklausomais oro uosto valdybos nariais dirbo Artūras Klangauskas, Lina Budrevičienė ir Arijandas Šliupas.

Estijos kapitalo bendrovė „Aviatic MRO“ į orlaivių techninės priežiūros ir remonto angarą Šiaulių oro uoste investuoja apie 20 mln. eurų. Pernai į Šiaulių oro uostą atėjusi Lietuvos kapitalo bendrovė „J&C Aero“ čia yra suplanavusi apie 5 mln. eurų investicijas į angarą, skirtą orlaivių projektavimui, modernizavimui ir ardymo darbams.

Šiaulių oro uoste įsikūrė Lietuvos kapitalo krovinių ekspedijavimo įmonė „Rava Cargo“, oro uosto teritorijoje atidariusi atviro tipo muitinės sandėlį ir čia tapusi vienintele komercinių krovinių operatore.