PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugsėjo 14 d. 19:20

Atnaujinti automobiliai leis rajono seniūnijoms geriau rūpintis kaimo gyventojais

Utena

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


52450

Atnaujinti automobiliai leis Molėtų rajono seniūnijoms geriau pasirūpinti kaimo gyventojais. Nutarta pakeisti 8 pačius seniausius automobilius, nuomojant naujus.

Seniūnijoms automobilis - viena iš pagrindinių darbo priemonių. Jie visais metų laikais rieda į tolimiausius seniūnijų kampelius kai reikia socialinės paramos ar apginti vaikų teises, teikti paramą maistu, kontroliuoti kaip prižiūrimi seniūnijų keliai, tvarkomos kapinės, nustatyti šernų, vilkų ar kitų medžiojamų gyvūnų padarytos žalos, nagrinėjant prašymus kirsti ar genėti medžius, prižiūrint kultūros paveldo objektus, sprendžiant kaimynų konfliktus, vežant viešųjų ar naudingų darbų darbininkus, skiriant vietą laidoti, įvertinant miško ar žemės ūkio transporto padarytą žalą keliams, susitinkant su bendruomenių nariais, padedant organizuoti ir dalyvaujant jų renginiuose, tvarkant ūkinius reikalus pačioje seniūnijoje ir kai reikia siekti Molėtus, ir dar daugeliu kitų atvejų, kai gyventojams reikia seniūnijos pagalbos. Per metus seniūnijų automobiliai vidutiniškai nurieda po 15 tūkst. km.

Bet štai paradoksas - beveik visi jie visiškai nusenę. Šiuo metu naudojami 4 automobiliai dar 1997 m. gamybos (21 metų senumo), dar keturi skaičiuoja po 18 ir 19 metų, dar trys tuoj sieks 10-11 metų amžių. Vien remonto ir detalių (be atstatymo, kuro ir draudimo) išlaidos vienam senam automobiliui - vidutiniškai 50 Eur per mėnesį, visiems per metus beveik 5000 Eur. Senieji dažniau genda ir remontuojami, nei važiuoja. Žinoma, reikia juos atnaujinti, kad seniūnijų paslaugos gyventojams būtų teikiamos laiku ir kokybiškos.

Pagal dabartines savivaldybės galimybes ir turimas lėšas seniūnijoms būtų galima kasmet nupirkti po 1,5 automobilio. Tokiu atveju pakeisti visus prireiktų 8 metų, iki to laiko dabar naujausias turimas pasentų iki 19 metų. Taigi, pasaka be galo ir vis naujos išlaidos senstantiems automobiliams remontuoti.

Todėl pasiūlyta lėšas, kurios galėtų būti skirtos per metus 1- 2 naujiems automobiliams pirkti (apie 20 tūkst. Eur), skirti 8 naujų automobilių nuomai, kartu taupant didžiules išlaidas jų remontui.

Šis Administracijos pasiūlymas buvo apsvarstytas Savivaldybės tarybos komitetuose, kuriuose pritarta, jog taip daryti verta.

Svarstytas ir išperkamosios nuomos variantas, bet jo atsisakyta, nes tokiu atveju automobilių vertė būtų laikoma savivaldybės skola, o skolinimasis yra limituojamas, paskolos naudojamos tik būtiniausiems reikalams - ES projektų bendram finansavimui.

Rengiant nuomos konkurso sąlygas, reikalauta tik pagrindinių dalykų: kad nuomojami automobiliai turėtų talpią bagažinę, tinkamą trimeriui, žoliapjovei vežti, aukštesnę važiuoklę, tinkamą važiuoti ne tik asfaltu, bet ir kaimų keliais, kad būtų saugūs, nes jais važiuoja ne tik seniūnijų darbuotojai, bet ir vežami gyventojai viešųjų darbų atlikti, prižiūrėti viešųjų erdvių, kapinių, pakelių. Automobiliai turi būti visiškai nauji, su garantija ir aptarnavimu visam nuomos laikui, bei pakaitinių automobilių suteikimu, nesant galimybės naudoti. Taip pat Molėtams, deklaruojantiems, jog „Čia viskas tikra", ne mažiau svarbi ir ekologija - nuomojant naują automobilį mažiau sudeginama kuro ir mažesnė aplinkos tarša.

Šiuo metu atliekamos viešojo pirkimo procedūros, jas atlikus iki galo, rajono seniūnijose pamatysime naujuosius automobilius, seniūnijos galės teikti geresnes paslaugas gyventojams.

Automobilių nuoma įprastas būdas naudoti transportą daugelyje Lietuvos valstybės įstaigų ir savivaldybių.