PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Liepos 1 d. 14:47

Atiduodate viską ir nieko negaunate mainais? 10 nesveikų santykių požymių

Vilnius

Alfa.lt nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


89617

Santykiai visada reiškia, kad juose dalyvauja du asmenys, tarp kurių vyksta mainai. Kartais pasitaiko, kad vienas partnerių yra švelnesnis, meilesnis, rūpestingesnis, labiau atsidavęs. Geri žmonės paprastai nė nesusimąsto, kad duoda kitiems daugiau, nei gauna. Kitas partneris gali jaustis patogiai ir naudotis tuo.

Kai vienas partnerių nuolat atiduoda daugiau, nei gauna, po kurio laiko neišvengiamai prasideda rimtos santykių problemos. Stipriau mylintis žmogus gali ilgą laiką ir nepastebėti, kad lieka nuskriaustas, bet anksčiau ar vėliau nepasitenkinimas ims augti, nes santykiai negali būti vienpusiai. Tai būtų išnaudojimas arba vartojimas.

Kaip suprasti, kad patekote į tokius spąstus?

1. Atsiranda jausmas, kad įstrigote santykiuose ir jie tempia jus atgal.

Santykiai visada reiškia dviejų asmenų bendradarbiavimą. Kiekvienas iš partnerių turi jausti, kad jo poreikiai nelieka apleisti ir tikėtis palaikymo.

Visi norime mylėti ir būti mylimi. Tačiau kartais įvyksta atvirkščiai: jaučiamės vieniši net tada, kai būname dviese su partneriu. Paaiškėja, kad vienas tik tuo ir užsiima – tenkina visus partnerio poreikius, kad ir kokie jie būtų. Abu priima tokią padėti kaip natūralią ir net nesusimąsto, kad elgiasi kaip vaikai. Dar liūdniau, kai dosnusis bando prisibelsti į kito širdį, sulaukia kaip atsako pasiteisinimų ir melo.

2. Jūs tarsi prarandate save.

Jūs visada turėjote daug visokių interesų ir pomėgių, žmonių, kuriuos mylėjote ir su kuriais draugavote. Ir staiga netikėtai suvokėte, kad aplink jus nieko nebeliko. Ir tai įvyko ne per dieną ir net ne per metus.

Mat kol jūs stengėtės įtikti partneriui, gyvenote jo poreikiais ir troškimais, paaukojote viską, kas jums visada buvo brangu.

Ar reikalinga tokia auka? Atsakymą į šį klausimą tikriausiai žinote patys.

3. Jūs nuolat stengiatės įtikinti save, kad esate kažko verti.

Tai netiesa, kad nepastebite, kiek daug visko darote dėl savo partnerio. Pastebite, ir dar kaip! Vidujai net didžiuojatės tuo ir manote, kad tik dėl jūsų pastangų ir pasiaukojimo santykiai dar laikosi. Jeigu ne jūs, tai seniai jie būtų iširę.

Ir šiuo atveju patys varote save į spąstus. Kiekvieną kartą, kai reikia įrodinėti sau savo vertingumą, santykiuose atsiranda naujas plyšys.

4. Jūs jaučiatės kalti kiekvieną kartą, kai atsisakote ką nors padaryti dėl partnerio.

Dauguma žmonių pasako „ne“ ne mažiau kaip penkis kartus per dieną, nejausdami jokio nejaukumo ir neaiškindami bei neatsiprašinėdami. Ir tai yra normalu.

Tai reiškia, kad žmogus pagarbiai žiūri į save ir savo troškimus. Jis pripažįsta ir pirmiausia atsižvelgia į savo asmeninius poreikius.

Nesveikuose santykiuose viskas vyksta kitaip. Gana dažnai tenka daryti ką nors dėl savo partnerio prisiverstinai ir prieš savo norus. Jeigu išdrįstate ko nors nepadaryti, iš jūsų reikalaujama, būnate priversti jaustis kalti ir vos ne padarę nusikaltimą.

5. Jūs nesate prioritetas savo partneriui.

Jūs negailite gerumo ir jausmų, visaip stengiatės, kad partneris jaustųsi tikrai ypatingas ir reikšmingas, bet laimingiems santykiams vien tik jūsų noro ir pastangų neužtenka.

Praeina laikas, ir jūs aiškiai pastebite, kad nesate savo partneriui prioritetas, nors jums jis visada stovi pirmoje vietoje.

Partneriui neįdomu, ką jūs galvojate, ką patyrėte darbe ar kažkur kitur. Daugiausia, ko galite tikėtis – tai, kad jis jus tyliai ir abejingai išklausys, atidžiai stebėdamas savo telefoną.

6. Jūs esate žmogus „Viską pats pataisysiu, padarysiu, sutvarkysiu“

Jeigu visi darbai, pradedant nuo buitinių iki emocinių, gula ant jūsų pečių, tai reikia rimtai pamąstyti apie santykius.

Jeigu jums tenka gyventi su emocionaliai nebrandžiu partneriu, tai nesitikėkite, kad su laiku kažkas pasikeis.

7. Jūs niekada negaunate to, ko norite.

Jūs jau taip pripratote prie tokios padėties, kad imate patys save apgaudinėti, jog nelabai to ir norėjote. Tai labai slidus kelias. Jūsų gyvenimas tampa visiškai pavaldus partneriui, jūs tik nuolaidžiaujate ir leidžiatės į kompromisus, kad tik jam būtų patogu.

8. Jaučiate stiprų nuovargį: ir fizinį, ir emocinį.

Vieną kartą pažvelgsite į save veidrodyje ir nebepažinsite žmogaus. Jausitės išsunkti, atrodysite suvargę, nuvaryti.

Keisčiausia, kad to nuovargio niekaip neįmanoma bus pašalinti. Galėsite miegoti po 8–10 valandų, gerai maitintis, bet vis tiek kelsitės rytais išsunkti kaip citrina.

Problema ta, kad šalia fizinio nuovargio jus kankina dar pavojingesnis – emocinis išsekimas. Pastarojo atsikratyti, nepašalinus priežasties, bus neįmanoma.

Jūs jau taip pripratote prie tokios padėties, kad imate patys save apgaudinėti, jog nelabai to ir norėjote. Tai labai slidus kelias. Jūsų gyvenimas tampa visiškai pavaldus partneriui, jūs tik nuolaidžiaujate ir leidžiatės į kompromisus, kad tik jam būtų patogu.

9. Jūs bijote net užsiminti partneriui apie savo troškimus ir poreikius.

Jūs imate bijoti prasitarti apie savo norus. Mat jūs įsitikinę, kad partneris vis tiek nesiteiks išgirsti arba supyks. Tai didelė klaida!

Jeigu partneris jus myli, tai jis niekada nepames tik dėl to, kad kažko paprašėte. Bet jeigu jūs tikrai bijote, kad jis taip pasielgs, tai su jūsų santykiais dedasi negeri dalykai.

10. Kaupiasi nuoskaudos.

Jūs negalite nejausti ir nesuprasti, kad santykiai nėra geri. Net jeigu apgaudinėjate save, todėl po kurio laiko pradeda augti nuoskaudos ir pyktis.

Kartais nuoskaudos ir apmaudas pasiekia tokį lygį, kad virsta tikru nuodų šaltiniu, kuris ardo jūsų psichiką. Tai, kadi jūs tiek daug atiduodate, nieko negaudami mainais, būna stiprus smūgis savigarbai ir orumui.

Įsidėmėkite: jeigu jus perpildė nuoskaudos ir nusivylimai partneriu, bet jūs niekaip negalite prisikasti prie priežasties, reiškia, kad jūs per dažnai leidžiatės į kompromisus.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png