PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 15 d. 17:07

Atgal į mokyklinį suolą: paaiškėjo, kada šiauliečiai galės sugrįžti į mokyklas

Šiauliai

SMM/Artūro Žuko nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


130585

Vyriausybė nusprendė, kad po daugiau nei du mėnesius trukusių nuotolinių pamokų moksleiviai pagaliau galės sugrįžti į ugdymo įstaigas. Tiesa, apsisprendimo teisė dėl konkrečių veiksmų ir datų paliekama savivaldos žinioje. Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento vadovė Asta Lesauskienė sako, kad nuotolinis mokymas buvo iššūkis, prie kurio sėkmingai prisitaikėme. Lankstumo mokyklų bendruomenėms prireiks ir palengva grįžtant į įprastas vėžes.

Vyriausybė šią savaitę pritarė siūlymui atnaujinti mokyklų darbą. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigė, kad pradinukai į mokyklas galėtų grįžti jau nuo gegužės 25 d., vyresniųjų klasių moksleiviai – nuo birželio 1 d.

Vis tik Šiauliuose nutarta mokyklų duris atidaryti tuo pačiu metu – birželio 1-ąją. „Pradinukų ugdymas paprastai trunka iki birželio 4 ar 5 d. – kaip nusprendžia bendruomenės. Ir mes nemanome, kad viena savaitė šiuo atveju ką nors pakeistų. Todėl iki vasaros ramiai mokysimės nuotoliniu būdu, kad visiems šiauliečiams būtų užtikrintos vienodos ugdymo ir saugumo sąlygos“, – teigia A. Lesauskienė.

Pasak jos, toks sprendimas priimtas, gavus Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto bei Švietimo tarybos pritarimą. Pastarojo atstovė, laikinoji Šiaulių universiteto studijų prorektorė doc. dr. Renata Bilbokaitė taip pat nemato prasmės vaikus į mokyklą sugrąžinti anksčiau.

„Aš suprantu abiturientų grįžimą kažkokia forma, suprantu mokytojų norą užbaigti, užpildyti dokumentacijas ir t. t. Bet tikrai nesuprantu mažų ir mažesnių klasių vaikų sugrąžinimo į mokyklas tik savaitei. Ką ugdyme gali pakeisti savaitė grįžimo į pamokas, jei jau trys mėnesiai viskas vyksta namie per kompiuterius? Tai neabejotinai įneštų sumaišties visoms pusėms. Be to, nėra jokio ženklo, kad virusas, kuris įšaldė mus savo kambarių sienose, atsitraukė. Nerizikuočiau mokytojų, kurių neturime kuo pakeisti, ir vaikų, kurie mūsų ateitis, sveikata“, – sako ji.

96682610-3191105867608798-629208860573302784-o.jpg

A. Lesauskienė pastebi, kad birželio mėnuo paprastai būna skirtas 5-11 klasių moksleivių projektinėms ir edukacinėms veikloms. Jos dažniausiai organizuojamos bibliotekose, muziejuose ir kitose didesnėse erdvėse, kuriose šiuo metu galima jaustis ir laisviau, ir saugiau.

„Šiauliečiai taip nori išsaugoti Botanikos sodą – organizuokime edukacijas ten, kolektyvas pasiruošęs priimti. Žinoma, reikia įvertinti, kad karantino metu, būdami namuose, įpratome gyventi vienaip, o dabar moksleiviams reikės išeiti į viešumą, susitikti su draugais ir tai daryti saugiai – kad nebūtų baugu ir kiek įmanoma normalu. Taigi laukia daug naujų iššūkių“, – sako A. Lesauskienė.

Žmonių gerovės ir ugdymo departamento vadovė pažymi, kad neformaliojo ugdymo įstaigos mokslo metus baigs nuotoliniu būdu – tiesa, mokytojai planuoja į darbus sugrįžti šiek tiek anksčiau, rugpjūtį, ir organizuoti įvairius užsiėmimus, vasaros stovyklas. O kai kurie miesto sporto centrai ugdymą ketina tęsti vasarą bei atsigriebti už prarastą laiką.

Šiaulių universitetas, anot R. Bilbokaitės, taip pat liks dirbti nuotoliniu būdu. „Savo universitete mes esame apsisprendę mokslo metus užbaigti nuotoliniu būdu. Stojimas taip pat vyks nuotoliniu būdu ir tik nuo vasaros vidurio galbūt kažkiek atlaisvinsime vadžias. Aš nuo pat pradžios palaikiau saugumo poziciją, nes švietime viskas vyksta tik dėl žmonių, todėl reikia galvoti apie jų sveikatą“, – sako R. Bilbokaitė.