Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Autorių nuotr.
Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt
Bendruomenės, vienijančios panašius interesus turinčius žmones, įvairių sričių profesionalus, kaip ir anksčiau, taip ir dabar yra populiarios visame pasaulyje. Paskutiniu metu į bendruomenes, dėl pandemijos įneštų pokyčių, daugiausia – virtualias, itin aktyviai jungiasi moterys. Ir tam yra daugybė priežasčių.
„WoW Gamma“ moterų bendruomenės klubo įkūrimą Lietuvoje inicijavusi vienintelio moterims skirto nuotolinio universiteto vadovė Inga Jablonskė sako pastebinti, kad būrimasis į bendruomenes moterims išties yra itin vertingas.
„Kuomet moterys susiburia, bendradarbiauja, dalijasi iššūkiais, kartu ieško, kaip juos įveikti, gimsta daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ryžto ir suvokimas, kad drauge mes galime pasauliui duoti daugiau šviesos, gerumo ir įgyvendinti gražiausius bei ambicingiausius tiek asmeninius, tiek bendrus projektus“, – kalba „WoW University“ įkūrėja, vizionierė Inga Jablonskė.
Nors priežasčių priklausyti moterų bendruomenei daugybė, štai trys, kurios itin svarbios kiekvienai iš mūsų.
Vienas pagrindinių privalumų – asmeninis tobulėjimas ir profesinis augimas
„Mintis sukurti „ WoW Gamma“ klubą gimė įsiklausius į buvusių „WoW University“ studenčių norą visuomet būti bendruomenėje. Kursai, mentorystė, seminarai moterims – nuostabus dalykas. Tačiau kartais norisi netęsti ilgalaikių profesinių mokymų, bet likti ten, kur nuolat savo patirtimis dalijasi moterys, kurioms svarbus asmeninis tobulėjimas bei kurios siekia augti profesinėse srityse“, – sako Inga Jablonskė.
Sudarant „WoW Gamma“ mokymosi programą, buvo pasirinktas holistinis modelis. Tai reiškia, kad moterys ne tik mokomos minkštųjų įgūdžių (angl. „Soft skills“), kurie šiandien reikalingi bet kuriame darbe, tačiau ir tiesiog rūpintis savimi.
„Negali būti laimingai save realizavusi profesionalė, jei neprižiūri savęs. Taigi, mūsų programoje yra tiek mokymų ir networkingo temų apie tai, kaip tinkamai pasirinkti garderobą, tiek apie tai, kaip prižiūrėti odą, taip pat apie miego svarbą, ciklo įtaką darbų planavimu, saviugdą ir pan.“, – pasakoja „WoW Gamma“ turinio vadovė Martyna Kasperavičiūtė.
dghfdh.jpg
2. Galimybė plėsti pažinčių ratą ir naujos karjeros perspektyvos
Į dažnam kilusį klausimą, kodėl moterims reikia bendruomenės ir, baigus aukštąją mokyklą, dar mokytis, M. Kasperavičiūtė sako, jog tiek dėl naujų įgūdžių, tiek dėl naujų pažinčių. „Panašių klubų patirtis rodo, kad čia užmegztos pažintys ne tik įkvėpė rezultatų siekti patiems, bet ir padėjo susirasti verslo, projekto vystymo partnerį, naują darbą, veiklą. Pažintys šiais laikais yra didžiulė privilegija“, – pastebi M. Kasperavičiūtė.
„WoW Gamma“ klubas veikia prenumeratos principu. Galima tapti nare mėnesiui arba metams. „Pasirinkusios klubui priklausyti metams, turi prieigą prie klubo narių kontaktų bazės, yra kviečiamos į narių vasaros suvažiavimą bei gauna galimybę tapti turinio bendrakūrėjomis, mentorėmis, vesti paskaitas“, – sako „WoW Gamma“ turinio vadovė.
3. Sukuriama aplinka, kurioje galima jaustis saugiai
„Kuriant „WoW Gamma“ klubą norėjosi moterims pasakyti, kad galima veikti ne konkuruojant, o vienai kitą palaikant. Buvau profesionali sportininkė, – pasakoja M. Kasperavičiūtė, – žinau tą jausmą, kuomet ateini į stadioną, „nuskanuoji“ varžoves: apmąstai, kurią būsi pajėgi aplenkti, kurios – ne. Ir žinau tą jausmą, kai varžybose dalyvauji kartu su komanda. Tuomet jauti atsakomybę už kiekvieną jos narę. Bendrystė, palaikymas, kooperacija man šiandien yra savaime suprantami dalykai, tačiau didžiajai daliai moterų tai gali būti nepatirta. O norėtųsi, kad kiekviena pajustų tą jausmą, kuomet nesijauti kaip darbe, kur kasdien su kažkuo konkuruoji, bet esi apsupta žmonių, norinčių, kad tau pasisektų, padedančių siekti tavo tikslo. Kiekvienai reikalingas palaikymas, įvertinimas, pasidžiaugimas žiniomis, laimėjimais. Tai yra mūsų stiprybė – pabūti jautriomis, parodyti viena kitai, kaip mums reikia viena kitos palaikymo“.
Remiamas turinys