PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 10 d. 09:49

Ar mums skauda, kai skauda „nesavam“ vaikui

Tauragė

Pixabay.com nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


120796

Šiuo metu intensyviai vyksta vaikų globos namų sistemos pertvarka. Institucinė globa-permainose. Vadovaujantis naujai patvirtintais teisės aktais, vaikai į globos institucijas gali patekti tik kraštutiniu atveju, kai nėra galimybės vaiką apgyvendinti šeimos aplinkoje pas giminaičius, emociniais ryšiais susijusius asmenis ar budinčius globotojus.

Galima teigti, kad paėmus vaiką iš jam nesaugios aplinkos biologinėje šeimoje, kurioje buvo vartojamas alkoholis, vyko nuolatiniai konfliktai, smurtas ir vaiko nepriežiūra, geriausia, kad jis patektų į šeimą, galinčią suteikti jam rūpestį ir šilumą. Paprastai praktikoje tai būna vaiko giminaičiai arba kiti jam emociškai artimi žmonės (pavyzdžiui, krikštatėviai), galintys ir gebantys tinkamai pasirūpinti vaiku.

Tačiau ne visada tai yra įmanoma. Tokiu atveju didelė paspirtis yra budintys globotojai, kurie nors ir nebūdami susiję su vaiku giminystės ryšiais, yra baigę specialius mokymus ir žino, kaip suteikti vaikui emocinį ir fizinį saugumą. Taip vaikas patiria mažesnį stresą, kol jo šeimai bus suteikta pagalba ir bus saugu sugrįžti į namus. Šiuo metu Šilalės rajone yra keturi budintys globotojai, teikiantys vaikų priežiūros paslaugas ir kiekvienas budintis globotojas, apie savo dirbamo darbo patirtis papasakotų skirtingai, bet, kad darbas yra sunkus ir reikalaujantis atsidavimo ir kantrybės, patvirtintų vieningai.

Pokalbio metu budintys globotojai, globėjai (rūpintojai) pasakoja, kad ir kokius jausmus ar išgyvenimus jie patirtų prižiūrėdami vaikus, visada svarbiausia yra tai, ką išgyvena tėvų globos netekę vaikai.

O jie išgyvena daug, atsineša neigiamos patirties ir taip pat papildomai išgyveną namų, šeimos, savos aplinkos netektį. Sunku yra patikėti, girdint globėjos pasakojimus, kaip paauglė mergaitė pirmą kartą švenčia savo gimtadienį, nes gyvenant biologinėje šeimoje tai niekam nebuvo įdomu. Liūdna matyti, kaip vaikai ilgisi mamos, o mama net nepaskambina, nekalbant apie susitikimą, nes biologinei mamai vaikai tapo savotiška našta. Skaudu girdėti globėjos pasakojimą, kaip vaikai su nostalgija žiūri mamos nuotraukas socialiniuose tinkluose ir vis jos laukia. Apie vaikų patiriamus išgyvenimus, norą būti mylimiems ir kažkam reikalingiems, neįmanoma nupasakoti. Tai galima tik pajausti, kai esi šalia tokio vaiko ir jauti, kad jam skauda ir skauda taip giliai, kad jis net nemoka pasakyti. Taigi, vaikui, netekusiam tėvų globos ypač yra reikalingas tai suprantantis, mylintis ir mokantis jam padėti žmogus.

Šilalės rajono socialinių paslaugų namų globos centras ieško ne tik budinčių globotojų, bet ir globėjų, norinčių padėti vaikams užaugti šeimoje. Taigi, jeigu tu esi: geras, laimingas, orus, bendraujantis, empatiškas, jautrus, atjaučiantis, supratingas ir neabejingus vaikų troškimui turėti šeimą, domiesi vaiko svečiavimosi, globos, įvaikinimo klausimais ar ketini dalyvauti mokymuose, dėl detalesnės informacijos gali kreiptis adresu:

Šilalės rajono socialinių paslaugų namai (Vytauto Didžiojo g. 17, Šilalė)

www.silalesspn.lt

Tel. nr., 861007542, 868635129, 861313075

Šilalės rajono socialinių paslaugų namų globos centro socialinė darbuotoja Birutė Gudauskaitė-Girčė