PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Gruodžio 13 d. 20:52

Ar gali buvę sutuoktiniai tapti draugais?

Vilnius

pixabay.com nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


64533

Statistika rodo, kad šiais laikais išyra daugiau kaip pusė šeimų. Daug kam kyla klausimas, ar reikia palaikyti draugiškus santykius su buvusiu partneriu. Kartais gyvenimas susiklosto taip, kad išsiskyrusieji vis dar aplinkybių verčiami matyti vienas kitą ar turėti kokių nors dalykinių reikalų.

Kada buvusiems sutuoktiniams geriau negalvoti apie draugystę?

Skyrybos būna sunkus stresas abiem pusėms. Beveik visada jos būna lydimos stiprių neigiamų išgyvenimų. Tai gali būti nuoskaudos, nusivylimai, nervinimasis. Per skyrybų procesą paprastai vienas ar abu besiskiriantys patiria stiprią psichologinę traumą, kurią išsigydyti be psichologo pagalbos beveik neįmanoma.

Dėl visų šių priežasčių buvusių sutuoktinių santykiai po skyrybų būna labai sudėtingi. Dažnai užtenka išgirsti paminėtą buvusiojo vardą, kad atmintyje iškiltų visa virtinė neigiamų prisiminimų. Todėl anaiptol ne visi išsiskyrę partneriai įstengia matyti vienas kitą.

O kai žmogus išnyksta iš akiračio, pamiršti jį būna lengviau. Žmonės stengiasi vengti nemalonių emocijų, todėl daug kam patogiau apskritai neturėti jokių kontaktų su buvusiu partneriu po skyrybų, kad nedraskytų sielos žaizdų.

Jei po skyrybų lieka gilių nuoskaudų, porai geriau nepalaikyti draugiškų santykių. Turi praeiti tam tikras laiko tarpas, kad santykiai galėtų pasikeisti.

Kam dar gali pakenkti draugiški buvusių sutuoktinių santykiai?

Po skyrybų kylantys jausmai gali būti dvilypiai. Šalia neigiamų emocijų neretai išlieka prisirišimas, geismas ir viltis atkurti santykius. Šiuo atveju faktiškai įvykusios skyrybos išgyvenamos kaip nepasibaigusios ir ne galutinės. Bet koks bendravimas gali sužadinti viltį, kad viską įmanoma pakeisti. Nors žmogaus sveikas protas tokią viltį ignoruoja, ji gali smarkiai paveikti jo gyvenimą ir užblokuoti galimybes sukurti naujus santykius su kitu partneriu. Toks asmuo vengs naujų pažinčių ir kentės nuo vienatvės.

Kada buvusiems partneriams verta palaikyti draugiškus santykius?

Ar reikia sutuoktiniams po skyrybų puoselėti draugystę? Į šį klausimą negalima atsakyti vienareikšmiškai. Kiekvienas pats turi priimti sprendimą, priklausomai nuo susiklosčiusios situacijos.

Draugiškus santykius galima palaikyti, kai skyrybos nesukelia gilių psichinių traumų ir jos netrukdo buvusiems sutuoktiniams susirasti naujus partnerius. Jeigu taip yra, draugiški poros santykiai bylos apie dviejų asmenybių brandą.

Yra nemažai žinomų žmonių, kurie po skyrybų pajėgė išlikti gerais draugais. Svarbiausia, kad abu partneriai sugebėjo pamiršti nuoskaudas, išsigydyti dvasines žaizdas, pripažinti savo klaidas ir pasimokyti iš jų, pasisemti gyvenimiškos patirties iš savo buvusios santuokos.

Draugiški santykiai ir rūpinimasis byloja apie išmintį ir supratimą, kad buvęs partneris, nepaisant išsiskyrimo, įnešė į kito gyvenimą vertingų ir svarbių dalykų.

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg