PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 26 d. 09:56

Aptarta būsima Šiaulių arenos koncesijos sutartis bei gyventojų saugumas

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


176220

Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijos metu buvo aptartas pasirengimas naujai Šiaulių arenos koncesijos sutarčiai. Taip pat, informuota apie savivaldos ir ugniagesių bendradarbiavimą, užtikrinant gyventojų saugumą.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pristatė informaciją apie pasirengimą naujai Šiaulių arenos koncesijos sutarčiai. Šiuo metu galiojančios sutarties pabaiga numatyta 2022 m. gruodį, tačiau Savivaldybė imasi veiksmų jau dabar, kadangi koncesijos procesas yra ilgas ir sudėtingas. Jau šią savaitę prasideda konsultacijos dėl pastato įrengimo ir techninės būklės.  Planuojamos konsultacijos su potencialiais koncesijos dalyviais, kad išsiaiškinti kuo daugiau kylančių klausimų. Taip pat, numatomos ir teisinių konsultacijų pirkimas, kurios apima konkursinių dokumentų paruošimą, konkurso organizavimą, derybas su būsimais koncesininkais.

2018 m. Šiaulių miesto savivaldybės taryba panaikino galimybę koncesiją pratęsti be konkurso, todėl šiandien turima palankesnė teisinė galimybė išrinkti tinkamiausią nugalėtoją naujam laikotarpiui. Didžiausias lūkestis, ko tikimasi ir siekiama – miesto finansinės naštos sumažinimas. Pasak Antano Bartulio, koncesijos mokestis ilgą laiką siekė 215 000 eurų per metus, tačiau yra pavyzdžių, kai miestai už arenos valdymą operatoriams nemoka arba negi gauna pajamų į biudžetą.

„Kreipiamės į miesto bendruomenę ir prašome teikti pasiūlymus, kaip būtų galima šį pastatą geriau išnaudoti ir kokių lūkesčių yra tikimasi“, – teigė Antanas Bartulis.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius kviečia tokia veikla užsiimančias bendroves iš Lietuvos ir užsienio aktyviai dalyvauti renkant naują Šiaulių arenos valdytoją.

*****************

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Gražvidas Butkus pasidžiaugė, kad Šiaulių miesto savivaldybė pripažinta viena iš saugiausių. Nerimą kelia tik gana didelis gaisrų pavojaus lygis apleistuose, gyvenimui nepritaikytuose pastatuose. Pandemijos laikotarpiu ugniagesiams yra sunkiau užfiksuoti visas grėsmę keliančias vietas, todėl prašoma gyventojų, kad pastebėjus tokią aplinką, kur potencialiai gali kilti gaisras ar kita nelaimė, kiek galima greičiau būtų informuotos specialiosios tarnybos.

„Socialiniai partneriai pastebi ir informuoja mus, tad esant būtinybei patys nuvykstame, pakonsultuojame ir įrengiame dūmų detektorius“, – komentavo Gražvidas Butkus. Pavaduotojas pabrėžia, kad įrengtus dūmų detektorius reikia prižiūrėti, valyti dulkes, pakeisti elementus, kad kilus gaisrui jie suveiktų

Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba nuolat bendradarbiauja su miesto socialiniais darbuotojais, kurie teikia paslaugas senyvo amžiaus gyventojams, asmenims, turintiems negalią, šeimoms, patiriančioms socialinę riziką, stokojančioms socialinių įgūdžių. Pasak Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėjos Ramutės Pilypienės, per metus socialinės paslaugos yra teikiamos daugiau nei 600 šeimų.  Vykstant pas jas keletą kartų per savaitę, socialiniai darbuotojai padeda ne tik susitvarkyti, pasirūpinti būtiniausiomis reikmėmis, bet ir pastebi grėsmes, dėl kurių gali kilti gaisras. Tokiu atveju, skubos tvarka informuojami atsakingi asmenys ir stengiamasi užkirsti kelią nelaimėms. Kai priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai vyksta įrengti dūmų detektorių, juos kartais lydi ir socialiniai darbuotojai. Pamatę pažįstamus darbuotojus, gyventojai noriau sutinka, kad pas juos būtų įrengti signalizatoriai, išklauso ugniagesių patarimus.

Daug vienišų ar vyresnio amžiaus asmenų nesinaudoja socialinėmis paslaugomis, tad jų artimieji kviečiami nelikti abejingais ir pastebėjus nesaugiomis sąlygomis gyvenančius žmones – informuoti Socialinių paslaugų skyrių ar ugniagesius.

„Prašome tos gražios bendrystės, kaimynystės atveju, matydami, kad žmogui reikia pagalbos ar pastebint nesaugią aplinką, kreiptis, nes visada esame atviri skambučiams ir kartu su paslaugų tiekėjais, ranka rankon, šias problemas išsprendžiame“, – teigė Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramutė Pilypienė.